Skocz do zawartości

Zakup przyczepy 2+2, prośba o ocenę


focusgr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam, jestem tu nowy więc witam wszystkich, miałem takie hobby 2004 z dmc 1100 jak na 5 ogłoszeniu bardzo fajna budka solidna i trwała ale nie dla 4 osób nam ciasno było w 2+1 sprzedałem za 26 tys więc człowiek sobie ją ceni, a ogłoszenie jest dość długo jak sprzedawałem w październiku to wtedy było. Autko super dawało  na radę jest dosyć wąska 215 (?) niby nie wiele ale w prowadzeniu robi różnicę. Teraz mam hobby 440 z 2009  z dmc 1200 trochę większa jak na razie jeszcze nie testowana czeka na sezon. Caravelara odpuściłbym sobie że względu na jakość pomimo ze wygląda bardzo fajnie i ten rocznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Cenna informacja. Przejadę się do Białogardu obejrzeć Hobby 460. Chociaż naczytałem się o pękajacych przodach, przeciekach, gnijących narożnikach i bezużytecznym bagażniku dachowym (myślałem że można by tam wozić 2 kajaki). No i chyba pojadę utwierdzić się w przekonaniu ze poczekam na Knausa lub Fendta.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, focusgr napisał:

No i chyba pojadę utwierdzić się w przekonaniu ze poczekam na Knausa lub Fendta.  

Nie nastawiaj się na daną markę tylko szukaj zdrowego egzemplarza z odpowiednim układem. Bo Cię może kolejna zima zastać na poszukiwaniach. :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tej?

https://www.otomoto.pl/oferta/tabbert-da-vinci-450-2010-przyczepa-kempingowa-tabbert-davinci-4-ka-okazja-okazja-ID6BzCCn.html

Model bardzo mi się podoba, marka ponoć bardzo dobra... Angielka w wersji kontynentalnej - drzwi tam gdzie powinny być.

Trochę daleko mam tylko...

Ma ktoś blisko i nadmiar wolnego czasu?

Edytowane przez focusgr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta wydaje się interesująca. Szkoda, że nie od bezpośredniego użytkownika. Trzeba dobrze wyoglądać i mieć się na baczności.

Nie lubię ogłoszeń typu " okazja"

Opona na zapasie nie używana - znaczy, że pewnie oryginał. Ma 8 lat więc do wymiany. Co jest na osi? pewnie też oryginały.

Śledzie młotki, a gdzie przedsionek albo markiza.

Nie działa palnik - może wróżyć kłopoty.

Czego nie zauważył sprzedający albo "zapomniał" napisać...:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez nie lubię wpisów typu OKAZJA i to mnie trochę zniechęca do pokonania 400 km. No właśnie jest kilka ale, skąd kupiona pewnie się nie dowiem, brak przedsionka lub markizy wróży ze z jakiegoś placu.... nie znam brytyjskiego rynku.  To ze palnik gaśnie.. uszkodzona termopara, dostęp raczej dobry bo nie ma lodówki pod kuchenką wiec to nie powinien być problem. Opony to tez dla mnie żaden kłopot, jeżeli 3 równe rocznikowo i oryginalne to tylko pozytyw po którym można coś ocenić. 

Edytowane przez focusgr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, focusgr napisał:

To ze palnik gaśnie.. uszkodzona termopara, dostęp raczej dobry bo nie ma lodówki pod kuchenką wiec to nie powinien być problem. Opony to tez dla mnie żaden kłopot, jeżeli 3 równe rocznikowo i oryginalne to tylko pozytyw po którym można coś ocenić. 

Tu nie chodzi o problem tylko dodatkowe koszty. Opony, naprawa kuchenki, szyba, markiza czy przedsionek, itd. I wyskakujesz z piątki. Albo dużo więcej. 

trzeba skalkulować koszty, żeby móc realnie walczyć o niższą cenę zakupu. Drogo kupić to  lepiej dołożyć tę kasę do innej gotowej przyczepy i mieć spokój.

Co innego jak wynegocjujesz dobrą cenę. Ale musisz uderzyć z konkretami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ona(T 450) się nie podoba meble jakieś stare  a rocznik niby młody po za tym trochę rzeczy nie działa a to to gaz a to szyba to nie świadczy że ostatni właściciel o nią dbał wiadomo że cepki są raczej delikatne i zawsze coś się urwie czy złamie ale zawsze staram się na bieżąco naprawiać wymieniać (taka pasja). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zebrałem się i trzasnąłem dzisiaj prawie 1tys km po Polsce żeby obejrzeć 3 przyczepy. A co tam.

1. Pojechałem zobaczyć tego Tabberta. Wrażenia: z zewnątrz nie ma się do czego doczepić, bez wgniotow, bez pęknięć, bez śladów rdzy, najazd w ładnym stanie, opony jak nowe, zapas nie używany,  chociaż wszystkie 2008. Moim zdaniem fabryczne, chociaż przyczepa 2010. Wnioski przyczepa nie jeździła za dużo. Środek: tutaj i czuć i widać ze ktoś mieszkał i to dużo dłużej niż w wakacje. Stąd pewnie uszkodzona termopara i zbita pokrywa kuchenki. Meble trochę poobijane, w łazience jakoś niezbyt świeżo. Tapicerki Ok, ale wszystkie przyciski do otwierania szafek wytarte z farby, nadpalone gniazdka elektryczne, urwane drzwiczki zamrażarki, pęknięte wyjście od pompy wody do węża itp. No i mamy odpowiedz skąd cena. Zacieków brak. Zakładając ze w rajchu faktycznie cena jest wyższa pewnie można by ją wyszykować za 2 tys. zł i byłaby git. Jako plus Przyczepa nie była picowana na sprzedaż. Brak przedsionka. Negocjacje cenowe moim zdaniem Ok, upust spory ale mimo to nie jestem przekonany mimo ze model mi się podoba.

2. Fendt 470 (niestety dmc 1350), 2003r, 7 tys taniej od Tabberta,  uszkodzony tylny narożnik na dł 10 cm, zahaczone dołem poszycie ( podłoga nie ruszona, ale blacha wyszła spod listwy i odsłoniła lekko sklejki ściany. Nie wiem ile wyniosła by naprawa. Pewnie szło by cis samemu pogrzebać. Środek bardzo ładny, rozerwana roleta szyberdachu poza tym o wiele lepsze wrażenie jakościowe niż Tabberta mimo za to ta sama półka. Rozwijany dach z jedną ścianą.  Gdyby dmc było 1300 mocno bym się nad nią zastanowił.

3. https://www.otomoto.pl/oferta/weinsberg-caraone-390-qd-hobby-fendt-2015-rok-wc-prysznic-kuchenka-lodowka-ID6BvEzs.html

no i Weinsberg z linku nr 4 z początku tematu. 

Mimo że widać, że jest to budżetówka Knausa bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Uszkodzenia są kosmetyczne, szyba do wymiany ale uszkodzona jest tylko zewnętrzna warstwa okna, oklejona bezbarwną folią wiec nie trzeba nawet tego okna odrazu wymienić. W środku właściwie jak nowa. Lodówka, kuchenka piecyk jak nie używane. Żadnych dziwnych zapachów, widać ze może była dwa razy na wakacjach. Rozkładana markiza. Ciasna, łóżko z rozłożonej jadalni ma wymiary 190/ 115 z szerszej strony i 90 w węższej. Czy tu się wyśpię z żoną? Bo dzieciaki będą się przepychać i kłócić więc pewnie spadłyby na dużym. Gabaryty zewnętrzne idealne. Najazd, oś, koła jak nowe. Cena miedzy starym 15 letnim Fendtem a 8 letnim Tabbertem w średnim stanie, a tutaj rocznik 2015.... 

Kusi, myśle ze zawsze można sprzedać bez straty gdyby faktycznie było za ciasno rodzince.

Mozna by tez przerobić łóżka. Przednie duze na rozkładaną jadalnie (2 kanapy ze stolikiem) a jadalnie np na stałego piętrusa. Nie jest to skomplikowane jak ktoś ma minimalne pojęcie o budowie łóżka. A buda zawsze nowa.

I co myślicie? 

Poradzcie. 

Edytowane przez focusgr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że Weinsberg śliczniutki :)  Dzieciaki raczej obowiązkowo na małym, a Wy na dużym i będzie ok. Przy ładnej pogodzie nie będzie źle, gorzej jak się zepsuje.

Rozwiązaniem byłby duży przedsionek zamiast markizy. Chyba, że planujecie bardziej objazdówki. My w przyczepie to właściwie tylko śpimy. Reszta życia w przedsionku.

Przerabianie łóżek nie jest wg. mnie dobrym pomysłem. Lepiej szukaj innego układu, a raczej większej budki bo ten układ jest chyba najlepszy ( mam teraz dokładnie ten sam i też 390 )

Ale na dwie osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.