Skocz do zawartości

Zakup przyczepy 2+2, prośba o ocenę


focusgr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Nie jestem zupełnym laikiem jeżeli chodzi o przyczepy bo miałem już starego Knausa, z którym parę tys km w dwa lata zrobiłem. Bakcyl został złapany i przyszedł czas na coś nowszego na dłużej.

Moje wymagania: nie starsze niż 2004 (zależy mi na nowszym wyglądzie mebli, lodówek itp a to chyba taki przełomowy rok), DMC do 1300 (nie chcę Viatolla, a auto ma DMC 2160), im mniejsza tym lepsza, ale muszą spać wygodnie 4 osoby, namiot mi nie potrzebny, za to rozwijany daszek byłby mile widziany, a optymalnie byłoby gdyby były tez relingi i drabinka żeby wrzucić kajak na dach.

Planowany budżet został określony na 30 tys. Nastawiłem się na marki Knaus lub Fendt, ale.... z racji że dużego wyboru nie ma, przeglądam wszystko i trafiłem na takie ogłoszenie.

1.

https://www.otomoto.pl/oferta/caravelair-antares-style-family-6-osobowa-2018-rok-dl-w-srodku-470-cm-ID6BAaRR.html

Może ktoś z okolic Kielc jest w stanie to coś zweryfikować, a może widzicie już coś po zdjęciach. Układ wnętrza dla mnie super hiper.

Podejrzanie wygląda mi lewy górny narożnik (przód) przy listwie, i inna dolna listwa też lewa strona przed kołem.

Budżet przekroczony, no ale gdyby za te pieniądze było coś 10 lat nowszego niż marka premium to czemu nie.

2. Oglądałem tą:

https://www.otomoto.pl/oferta/fendt-fendt-420-qf-z-namiotem-zarejestrowany-w-pl-ID6ATmU9.html

i nie jestem pewien czy to dobry układ dla czterech osób, poza tym brak dostępu do luku bagażowego z zewnątrz.

3. Myślę nad tą:

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-450-de-luxe-ID6ByXJo.html

ale starsza niż zakładałem i jakoś Hobby mi nie leży.

4. Kusi mnie jechać po tą:

https://www.otomoto.pl/oferta/weinsberg-caraone-390-qd-hobby-fendt-2015-rok-wc-prysznic-kuchenka-lodowka-ID6BvEzs.html

bo też "nowa", ale czy nie za ciasna i przy nawet starszym fendtcie trochę tandetna w środku.

5.A ta ma niby wszystko co mi potrzeba:

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-hobby-CID5-IDxkE35.html

ale: Hobby i w dodatku moim zdaniem droga jak na wielkość i rocznik.

Proszę o cierpliwość i szczere porady :-))

 

 

 

Edytowane przez focusgr
poprawki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

od 1. Ze zdjęć nic nie wynika, słabej jakości, refleksy na gładkiej blasze. Brak szyby przy zlewie - to na pewno.

Przy oględzinach koniecznie trzeba oglądnąć podłogę od spodu szczególnie w narożnikach. Były wady konstrukcyjne powodujące zamakanie ( wiem bo mam )

od 2. Fend mi się podoba. Brak półki w lodówce, wygląda, że nie ma zaczepu ze stabilizatorem.

od 3. Hobby zasadniczo ok. Tylko ta cena...

od 4. Wainsberg śliczniutki. Rozbita szyba - wymiana koło tałzena. Dla czterech osób będzie ciasny. szczególnie, bez przedsionka.

od 5. Hobby może mieć małą ładowność przy takim DMC. Też nie za wielka.

         To tak na szybko :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1. Nie wypowiem się, jak dla mnie nowe przyczepy tylko od dilera danej marki. Wtedy przynajmniej wiadomo do kogo mieć pretensję jak coś jest nie tak. Taka przyczepa powinna mieć co najmniej dwa lata gwarancji na sprzęt i kilka lat na szczelność budy. Jak coś będzie nie tak to będziesz do Francji (czy gdzie to produkują) z reklamacją jeździł? Albo do Niemiec?

ad2. Fendt to Fendt, dobra firma ale moim zdaniem ten układ jest dobry dla 2 osób a nie 2+2

ad3. Białogard jest znany na forum, opinie ma dobre

ad4. Weinsberg to budżetowa marka KNAUSa, sam sobie odpowiedziałeś w swoim wpisie. Poza tym jakaś lepiona.

ad5. trochę mało zdjęć

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, focusgr napisał:

ale starsza niż zakładałem i jakoś Hobby mi nie leży.

Ja też jak się rozglądałem to Hobby omijałem łukiem. A jak przyszło co do czego to jest Hobby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poświęciłem wczoraj pół nocy i przeczytałem całe forum ;) to dochodzę do wniosku, że chyba trzeba się uprzeć przy jednym i po prostu szukać do skutku. Chyba najwięcej pozytywów wyczytałem o Fendtcie. I tutaj wymagania zarówno wizualne jak i wyposażeniowe spełnia model 470. W zakładanym budżecie będą roczniki 2003-2005. Problem że jest ich nie dużo, a do tego dmc zazwyczaj jest 1350, ale w archiwalnych ogłoszeniach są też 1300 więc pozostaje tylko czekać i na bieżąco szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, focusgr napisał:

to dochodzę do wniosku, że chyba trzeba się uprzeć przy jednym i po prostu szukać do skutku

Nie do końca. Przeglądaj ogłoszenia różnych marek. Koncentrując się na jednej marce może Cię ominąć jakaś fajna budka. Przy nowej można marudzić, jak używka to musi być sucha i w pasującym układzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, focusgr napisał:

W zakładanym budżecie będą roczniki 2003-2005. Problem że jest ich nie dużo, a do tego dmc zazwyczaj jest 1350, ale w archiwalnych ogłoszeniach są też 1300 więc pozostaje tylko czekać i na bieżąco szukać.

Dodatkowy problem to rosnąca masa własna wraz z odmładzaniem rocznika przy tych samych gabarytach. Więc jedyną alternatywą może pozostać zakup mniej prestiżowych firm robiących lekkie przyczepy typu Adria, Sterckeman, Caravalier, etc.:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrie mi się nie podobają, a Caravelair czy Weinsberg... no właśnie, byłyby najnowsze (jak w linkach, które podałem wyżej) ale jakoś wieje z nich trochę tandetą. Na dużych łóżkach najtańsze materace piankowe, tanie tapicerki, meble choć wizualnie fajne i nowoczesne to juz na zdjęciach widać, że z papieru itp. Osprzęt niby taki sam jak gdzie indziej, więc fajnie, że byłaby nowsza lodówka, piecyk, terma itd. z drugiej strony czytałem, że to nowsze AGD też jest gorsze niż kiedyś więc po co przepłacać... No i tak nastawiłem się na Fendta ewentualnie Knausa Sundwida (2005-2008).

Niezłe są też (tzn ładne wizualnie) takie Burstnery

https://www.otomoto.pl/oferta/burstner-averso-fifty-dl466-cm-w-srodku-roleta-ID6BxhS6.html#c6064ec568

Podobają mi się takie szare, ale meble tez wyglądają na zrobione z połowę cieńszej płyty niż w Fendtcie.

Edytowane przez focusgr
poprawka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, focusgr napisał:

Podobają mi się takie szare, ale meble tez wyglądają na zrobione z połowę cieńszej płyty niż w Fendtcie

Cudów nie ma. Ta lekkość niektórych marek skądś się bierze. 

Proponuję zacząć coś oglądać bo się za bardzo teoretyczna dyskusja robi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, obejrzeć, pomacać i się przymierzyć. Jak kupowałem pierwszą dla składu 2+2 to chciałem właśnie taką 390-400. Ale wszedłem do 410tki i w ogóle nie było mowy o takim maluchu. Kupiłem 495 żeby po 1,5 roku przesiąść się na 560tke. Nie mówie żebyś od razu na taką loche się porywał, ale jak dla mnie 495 to minimum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko 1300kg to pewnie z Hobby i Fenda wielkość max 460 z tego rocznika i to jeszcze z zaniżonym DMC, nie wiem jak Knaus. Adria, Caravelair itp z papieru więc pewnie będą lżejsze :D.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam B+E i to nie jest problemem. Po pierwsze nie chcę się pierniczyć z Viatollem a po drugie dość często zmieniam auta. Dziś mam ciężkie i mocne, a co będzie później... może lekka mazda 6 . Nie chce być zmuszony do zmiany przyczepy razem z autem lub szukania auta pod przyczepę. Terenówke już miałem i kolejnej dużej nie chcę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym się nie ograniczał do 1300. Chociaż te 140, wbrew pozorom te 100kg dmc bardzo powiększy Ci wybór i do takiej cepki nie musisz mieć patrola czy jeepa. Większość aut klasy średniej typu passa, mondeo czy mazda 6 spokojnie to pociągnie. A z viatolem nie ma pierniczenia, formalności to 10min na start a później tylko parę zł. 

 

Ale zrobisz jak będziesz chciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.