Skocz do zawartości

Zakup przyczepy 2+2, prośba o ocenę


focusgr

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, jacek00 napisał:

W zasadzie wszystkie używki u Mańczaka będą po jakiś przygodach. U niego można kupić nową albo taką po wypożyczalni, która była nowa i była wypożyczana. Inne to loteria

Ja bym powiedział inaczej. Tam nowa lub loteria. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja bym powiedział inaczej. Tam nowa lub loteria. 
Chodziło mi o takie, które zakupił jako nowe i wypożyczał przez sezon. Takie też ma, na gwarancji producenta itp. Oczywiście nie zmienia to faktu, że trzeba taką przyczepę dokładnie sprawdzić przed zakupem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest handlarz jak pisze jacek00 to już na pewno nie ma sensu jechać. Jak 3 miesiące temu szukałem dla siebie hobby to fizycznie oglądałem takie widzę że wystawili jeszcze raz https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-hobby-455-uf-de-luxe-klimatyzacja-gratis-CID5-IDvXzAW.html od pierwszego właściciela kupiona jako nowa u klaji na Śląsku , dla mnie niestety za droga  cena Dmc miała za wysokie i1350 i trochę za duża stan był ok tylko gola, i zaniedbana we wnątrz tzn trochę sprzątania mycia i śrubokręta i już . Jak Ci budżet pozwala to można o niej pomysleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeśli chodzi o handlarzy wokół Poznania to raczej nie ma gdzie jechać. Strata czasu i pieniędzy

Piszesz że mieszkasz 40km od Poznania. Jeśli masz wolny weekend przejedź się do Kamionny k/Międzychodu. Ten handlarz ściąga przyczepy z DK i zawsze ma kikanaście sztuk na placu (nie wszystkie są wystawione na olx). Byłem tam parę razy i mogę powiedzieć że jest co oglądać ale ceny wysokie. Jedna z forumowiczek kupiła niedawno tam ADRIĘ i chyba jest zadowolona. Jest tu gdzieś jej wątek ona chyba z Gorzowa jest jeśli mnie pamięć nie myli.

Pamiętaj jednak że to handlarz więc zalecana wzmożona czujność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że najgorzej kupić coś pośredniego. Nowe drogie, stare=stare, a średnia półka największe ryzyko przekrętu bo największy popyt i zysk dla sprzedającego. Nikt nie mówił, że będzie łatwo... Generalnie mam w głowie, żeby zrobić jeszcze jedno podejście do tego małego Weinsberga, prześwietlić go wg swoich możliwości i pojęcia technicznego. Ale zanim to zrobię, wertując strony i korzystając z faktu, że zaraz po Nowym Roku jadę do stolicy pojadę obejrzeć takie cudo:

https://www.otomoto.pl/oferta/fendt-saphir-okazja-ID6BxgTL.html

Wiem, że zaraz powiecie, że to głupi pomysł i że znów znalazłem ogłoszenie, w którym użyto słowa OKAZJA i że takie ogłoszenia z założenia powinno się ignorować, ale...

Po pierwsze i tak jadę w tą okolice, po drugie na nie picowanych zdjęciach nie wygląda to źle, po trzecie w środku jest brudno, więc może to i lepiej bo będzie widać jak to faktycznie wyglądało jak handlarz kupował,  po czwarte cena chyba nie podpada i jest adekwatna do stanu i rocznika, a po piąte daje kilka możliwości własnej aranżacji, tzn:

Jeżeli ogólnie buda byłaby ok, to design mebli spełniałby oczekiwania mojej małżonki, kolorystyka mebli tapicerowanych byłaby do wyboru jak w nówce, natomiast z tyłu zrobiłbym sobie porządnego piętrusa. Z przodu wyrzuciłbym ten stary materac i zrobił dwie rozkładane kanapy i stolik wykorzystując nogę i mocowania od tylnego stolika.

Temat mam przerobiony bo dokładnie taki sam manewr z tylnym piętrusem zrobiłem w swoim byłym 30 letnim Knausie. (przód był seryjnie z dwoma kanapami). Taki układ sprawdzał się w mojej rodzinie bardzo dobrze.

A teraz proszę o uwagi... tylko nie bijcie za głupie pomysły;-)

Edytowane przez focusgr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę tu nic szczególnego oprócz ciemnej plamy prawy róg tył wewnątrz, parapet przy łóżku dziwnie odstaje ale to raczej kąt zdjęcia, na zewnątrz znalazłem lekkie wgniecenie lewy tył no i brud  wszędzie (umywalka  wygląda  jakby ktoś pety wysypal). Poduchy możesz sobie uszyć , łóżka poprzerabiać to kosztuje nie wiele tylko pracy sporo. Ogólnie cepka mi się podoba rocznik dobry. Model też fajny nie ma info o Dmc ale najważniejsze wspawdzic szczelność .Ważne jeszcze że po kradzieży nie wiem w jaki sposób sprawdzić czy nie ma do niej roszczeń typu leasing, ubezpieczenie AC czy prywatnych. Warta oglądnięcie choć sprzedawca z najgorszych handlarzy rozbitych aut brrr  Przemysl czy na pewno chcesz kupić od takich sprzedawców.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tym jak sprawa odzysku przebiegła za granicą nie sposób się dowiedzieć. Sprzedawca podobny jak ten od Weinsberga....

Zaraz dojdę do wniosku ze pierwsza oglądana najlepsza: 

https://www.otomoto.pl/oferta/fendt-fendt-420-qf-z-namiotem-zarejestrowany-w-pl-ID6ATmU9.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś od niej zacząć oględziny. Przynajmniej na polskich blachach i cena rozsądna.

Co nie oznacza, że nie należy mieć się na baczności :excl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ją jakiś miesiąc temu jako pierwszą. W środku zadbana, z zewnątrz niby nie taka zła, małe zagniecenie na lewej tylnej ścianie przy zderzaku ( tylko z zewnątrz, w środku nic nie widać). Z przodu z jednej strony jakby więcej uszczelniacza było na wierzchu ( lewy przód) ale nie wyglada na świeżą robotę ratunkową. Najazd bez stabilizatora, nie zniszczony przedsionek. Z wad użytkowych to przede wszystkim brak łuku bagażowego z dostępem z zewnątrz. Trzeba nosić graty do środka. Mała zaleta zasilanie ze swojego aku w przyczepie. I to tyle. Gość tez handluje po godzinach przyczepami, ma pod domem kilkanaście raczej starych. Tą kupił na wiosnę i niby był nią prywatnie na wakacjach. Zarejestrowana na miejscowe blachy. Chyba najładniejsza na placu. 

Edytowane przez focusgr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marcell napisał:

A co to w sumie znaczy "odzyskania po kradzieży" dla potencjalnego kupca? To wada czy zaleta? Bo cena tego Fendta jest poniżej rynkowej jak dla tej marki i rocznika

Zaleta, jeżeli właściciel kupił sobie nową w międzyczasie i nagle okazało się, że ma dwie. Wtedy sprzedał za okazyjną cenę.

Zaleta, jeśli sprzedał ubezpieczyciel z całą harmonią dokumentów potwierdzający stan posiadania.

Inne opcje to pchanie się w kłopoty. 

Ale to moja opinia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.