Skocz do zawartości

Knaus Sudwind 500 FDK - kolejny etap


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Michał ,no to jeszcze raz gratuluje nowego domku na kółkach :ok:  

Tak już chyba mają wszyscy jak się maleństwo urodzi to  wiele przyjemnych spraw odchodzi na bok ale po krótkim czasie wszystko wraca do normy. W przyszłym roku nadrobisz zaległości z wyjazdami. Tak naprawdę to nieźle to wyszło, aby w jednym roku ogarnąć urodziny syna, zrobić kapitalny remont mieszkania  i kupić przyczepę :brawo:                                                                           Szerokości i wiele frajdy z użytkowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tylko pamiętaj, że ten schowek pod tylnym łóżkiem piętrowym to bardziej na waciki, papier toaletowy i kaszkę dla pociechy ;). Ponton jednak lepiej do auta czy przedniego schowka. Szkoda budki i zdrowia.
Witam

Te 15 - 20 kg spokojnie da radę. Mam tam zawsze grill gazowy i parę kabli, łącznie właśnie koło 20 kg.

Pozdrawiam.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zamiast pontonu leży sprzęt wędkarski i przedsionek. Ponton i tak nie zawsze zabieram... 

Dziś się nieco podłubałem, dokręciłem solidnie ścianę do mebli, bo szczelina na 0,5cm była. 3 plastikowe plus 2 metalowe kątowniki powinny trzymać lepiej niż 2 fabryczne wkręty. Co widoczne to na foto. IMG_20190225_152909.thumb.jpg.b0f84079ad57fd96324eadca3b8c078e.jpg

 

IMG_20190225_152916.jpg

IMG_20190225_163216.jpg

Wziąłem się jeszcze za elektrykę, bo mały bałagan jest. 

IMG_20190225_152928.thumb.jpg.bc19fb3aa2cb0072303e6c552a306cbe.jpg

A dołączony mover zrobił jeszcze większy ambarans. To jeszcze w trakcie prac. Na razie mierze, sprawdzam, oznaczam... 

Sprawdziłem przy okazji instalacje 230V. Transformator pracuje ok, przełącza sieć - aku prawidłowo, urządzenia działają . Automatyczny prostownik tylko jakoś dziwnie buczy i lekko śmierdzi mimo ładowania, więc został zdjęty i pojedzie do elektryka na sprawdzenie. 

IMG_20190225_175220.thumb.jpg.a34e1f0260d66ae2b27b045476e891ca.jpg

 

Jako ciekawostka - regulator napięcia z solara wygląda tak:

IMG_20190225_174323.thumb.jpg.9747e4a096244b147d9b5363dec5e5b2.jpg

Przenosi do 7A, pracuje z panelem ok 50W. Takich to nie widziałem nigdzie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maarec napisał:

Ciekawe ile wytrzyma tak wzmocniona ściana. Jestem ciekawy czy wróci do poprzedniego stanu czy mocowanie ją utrzyma.

Wcześniej była zamocowania na 2 wkręty w tych plastikowych kółkach. Teraz będzie trzymało 7. W poprzedniej budce miałem tak samo i po takiej naprawie było ok przez całą moją eksploatację. 

Ten problem widziałem w kilkunastu różnych budkach różnych marek i różnych rocznikach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2018 o 13:26, Pierzasty napisał:

O znalazłem zdjęcia...zabacz grozi to czymś takim. Co prawda tu jest skrajne zaniedbanie, ale trzeba tam raz na jakiś czas zajżeć. Tym bardziej, że profilaktyka w tym wypadku jest prosta (zdjęcie, oczyszczenie, uzupełnienie uszczelniacza i ponowny montaż tej plastikowej nakładki)

20180220_114221.jpg

20180220_114228.jpg

I wykrakałeś ? Znalazłem lekkie zawilgicenie na wspomnianym elemencie. Teraz poprawiłem uszczelniacz, jak będzie cieplej pewnie zdemontuje i naprawie jak trzeba. 

 

Poza tym efekt prac wczorajszych do 2 w nocy:

IMG_20190226_235834.thumb.jpg.39cf1e28edaf4acdbd40e4494acacbab.jpg

IMG_20190227_005032.thumb.jpg.bf0d21552494f7aa0089c04474c449ae.jpg

Przejrzane, poskrecane, już wiem co do czego. Energoblok rozkrecilem, wyczysciłem, działa. Bezpiecznik 15A tylko muszę wstawić. 

Automatyczna ładowarka aku też już w serwisie. 

Majtała mi się noga od stołu, też rygielek nie zaskakiwał. Udało się poprawić mechanizm, a nogę dokręciłem do blatu 10cm głębiej niż była. Komfort przechodzenia obok znacząco się poprawił 

IMG_20190226_215706.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, szary11 napisał:

Poza tym efekt prac wczorajszych do 2 w nocy:

Kurde ja do takich godzin nie jestem w stanie siedzieć i dłubać. Instalacja 230V jest na razie na tyle porozłączana że nawet nie podpinam przyczepy :D. Akumulator  też wyniesiony do garażu i odpoczywa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pierzasty napisał:

O widzisz.... Wisisz Żubra :-] 

"duży okaz " :D

Tak jest ? ?

 

2 godziny temu, Tomii napisał:

Kurde ja do takich godzin nie jestem w stanie siedzieć i dłubać. Instalacja 230V jest na razie na tyle porozłączana że nawet nie podpinam przyczepy :D. Akumulator  też wyniesiony do garażu i odpoczywa. 

 

Jakbyś siedział tak długo byś miał skończone ?

 

Na dziś i jutro mam zaplanowany montaż nowych baterii i akumulatora/kompensatora ciśnienia (czy jak to się zwie, zapomniałem chwilowo nazwy). 

IMG_20190227_215940.thumb.jpg.0bbe89c21afbc3fe2e409912d5ddc2ab.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tomii napisał:

No miałbym skończone ... małżeństwo :D 

Jest takie ryzyko. Lepiej nie ograć z losem, bo pietrus nie będzie potrzebny a tym samym taka buda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Pierzasty napisał:

O widzisz.... Wisisz Żubra :-] 

"duży okaz " :D

No musze cofnąć jednak. Dziś się lepiej przyjrzałem, rozkrecilem trochę narożnik, zajrzałem z latarką, wkułem miernik wilgotności... 

 

 

I... Jest ok ?? Tam się coś zaczynało, ale poprzedni właściciel zareagował. Ta pleśń to kokon z owadem. A wilgotność wg miernika to 18 % po całej listwie, aż do drugiego końca, gdzie jest ok, więc jest dobrze.

Miernik na 2 letnim opale pokazuje ok 13% więc poziom wilgotności uznaje jako nie budzący wątpliwości z uwagi,  że ostatnio szroniły tam butle i nie domykałem schowka bo się grzebałem układając klamoty przy niekoniecznie korzystnej pogodzie. 

Naprawę odwlekam :hop1: bo pewnie kiedyś będzie trzeba poprawić. 

 

 

Ale browar i tak się Ci należy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, szary11 napisał:

A wilgotność wg miernika to 18 % po całej listwie, aż do drugiego końca, gdzie jest ok, więc jest dobrze.

Wydaje mi się trochę dużo. Jak mi obmierzali bude w procampie to wychodziło 11-12%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za post pod postem ale nie mogę już edytować. Bo z drugiej strony z tą wilgotnością, to nie są jakieś laboratoryjne mierniki, pewnie odbiegają od siebie pare % w te czy wewte. Ważne że po całej długości jest jednakowo, jakby ciekło to w jednym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.