Skocz do zawartości

Grecja 2019


Voku

Rekomendowane odpowiedzi

@Marek co do tych bramek to oni mają przy bramkach takie pałąki pionowe z miarką i na podstawie tego naliczają. (klimę widza z kamery u góry)
Pierwsza bramka na wjeździe do Grecji jest tuż za granicą i to ona jest dziwna bo dopiero 2,7m naliczały duże opłaty jak za osobówkę GPS 41.108674, 22.558435,
A pozostałe jak jechaliśmy na Peloponez to 2,2m i nie idzie się dogadać.
@Marek pamiętaj że to nie Chorwacja i standardu Straśko czy innych Briunii to w Grecji nie doświadczysz...  
Do Cro w dzień przemkniesz a do GR masz dwa półtora dnia z grubym pół.
My też standardowo Grecja w tym roku..
 
bramka.jpg.fbcfa99ac8f1d0726e4972c25212dc5a.jpg
Witam

Tak, napisz coś więcej. Ja też nie wykluczam Grecji w tym roku, tym bardziej, że może to być w lipcu, kiedy kartą ACSI we Włoszech nie bardzo uświadczę zniżki.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro coś wyskrobię bo już od 3 dni planuje co i którędy by tu się dopchać szybko i najmniejszym kosztem.

Na wstępie zrobiłem już mapkę z bramkami od Granicy do zjazdu na Volos (żółte chorągiewki to bramki na Autostradach, zielone chorągiewki to na zjazdach)

Poniżej Pomnika Leonidasa (termalnych wodospadów) można płacić już kartą i nie robią problemu (my jechaliśmy bokiem na Korynt)

Chętnie bym się dowiedział coś o kempingu Areti oraz Iza. Nie byłem tam a to jest Shitonia, może w drodze powrotnej odwiedzimy zachodnie strony.

Jeżeli ktoś się wybiera na Zachodnią Grecję to polecam Camping Corali - cichy grecki kemping. Plaża kamienista ale woda krystalicznie czysta (łagodne zejście dla dzieci)

Kartę ASCI i CCI akceptują i można się targować (nawet wypada) trochę daleko do Lidla ale za rogiem jest mały sklepik (słabo zaopatrzony ale chleb jest)

Tomek chcesz wiedzieć co zwiedzać czy gdzie odpoczywać. Zachodnia Grecja na pewno jest tańsza i mnie oblegana przez europejczyków.

A na Peloponezie to pustki w lipcu że aż nieprzyjemnie.

image.png.78836f33690e01d08af8b6bf9f433f03.png

Bramki w Grecji_Volos.kml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chleb w Grecji można kupić stojąc na drodze , jeżeli jedzie piekarz wystarczy kiwnąć ręką a na

pewno się zatrzyma. Można też zapytać w najbliższej tawernie o której jest dostawa pieczywa , z reguły są to godz 8-9 i zakup świeżego psomi gwarantowany . Warto też zapytać gdzie i w jaki dzień działa laiki czyli targ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro coś wyskrobię bo już od 3 dni planuje co i którędy by tu się dopchać szybko i najmniejszym kosztem.

Na wstępie zrobiłem już mapkę z bramkami od Granicy do zjazdu na Volos (żółte chorągiewki to bramki na Autostradach, zielone chorągiewki to na zjazdach)

Poniżej Pomnika Leonidasa (termalnych wodospadów) można płacić już kartą i nie robią problemu (my jechaliśmy bokiem na Korynt)

Chętnie bym się dowiedział coś o kempingu Areti oraz Iza. Nie byłem tam a to jest Shitonia, może w drodze powrotnej odwiedzimy zachodnie strony.

Jeżeli ktoś się wybiera na Zachodnią Grecję to polecam Camping Corali - cichy grecki kemping. Plaża kamienista ale woda krystalicznie czysta (łagodne zejście dla dzieci)

Kartę ASCI i CCI akceptują i można się targować (nawet wypada) trochę daleko do Lidla ale za rogiem jest mały sklepik (słabo zaopatrzony ale chleb jest)

Tomek chcesz wiedzieć co zwiedzać czy gdzie odpoczywać. Zachodnia Grecja na pewno jest tańsza i mnie oblegana przez europejczyków.

A na Peloponezie to pustki w lipcu że aż nieprzyjemnie.

image.png.78836f33690e01d08af8b6bf9f433f03.png

Bramki w Grecji_Volos.kml

Witam

 

Celem miało by być południe- Peloponez. Tak jak my lubimy, i odpoczynek i zwiedzanie. Fajnie udały nam się Włochy w 2018 r. na dystansie 4500 km w 19 dni bez zbędnej napinki, dlatego Grecja jest do zrobienia. Wszystkie namiary mile widziane, a najbardziej szczegóły z przejazdów i zaopatrzenia. Co do kempingow i plaż to wybredni nie jesteśmy, może być nawet ciut przaśnie

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Fajnie, że powstał ten temat. Wzbudził moje zainteresowanie, wróciły wspomnienia z 2015 roku kiedy to z rodziną odpoczywałem na Sithonii. Nawet spotkałem się na kempingu z jednym z forumowiczów. Stacjonowaliśmy na kempingu Katerina. Troszkę z boku Pitsoni i Melissi, z mniejsza plażą, ale też bardziej kameralnie.

Przy okazji chciałbym tylko zapytać o odczucia osób, które odwiedziły Orange Beach. Szczególnie osób które były tam w sezonie. Bo trzeba zdawać sobie sprawę, że z racji popularności tej plaży jest tam bardzo tłoczno. Raz że parkingu brak, wszyscy parkują gdzie popadnie, dwa to plaża zajęta na wcisk przez parasole i leżaki. Jedyne wolne miejsca są na skałkach, gdzie i tak ludzi full.

Bez wątpienia plaża robi niesamowite wrażenie i warto ją odwiedzić, a kolor wody naprawdę powala :)

IMG_8523.thumb.JPG.81eb899aebd020f9d1330ae71400f55e.JPGIMG_8568.thumb.JPG.0dd0b0f2ca29256acc72ac233a46b11d.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Prusiak napisał:

Witajcie.

Fajnie, że powstał ten temat. Wzbudził moje zainteresowanie, wróciły wspomnienia z 2015 roku kiedy to z rodziną odpoczywałem na Sithonii. Nawet spotkałem się na kempingu z jednym z forumowiczów. Stacjonowaliśmy na kempingu Katerina. Troszkę z boku Pitsoni i Melissi, z mniejsza plażą, ale też bardziej kameralnie.

Przy okazji chciałbym tylko zapytać o odczucia osób, które odwiedziły Orange Beach. Szczególnie osób które były tam w sezonie. Bo trzeba zdawać sobie sprawę, że z racji popularności tej plaży jest tam bardzo tłoczno. Raz że parkingu brak, wszyscy parkują gdzie popadnie, dwa to plaża zajęta na wcisk przez parasole i leżaki. Jedyne wolne miejsca są na skałkach, gdzie i tak ludzi full.

Bez wątpienia plaża robi niesamowite wrażenie i warto ją odwiedzić, a kolor wody naprawdę powala :)

IMG_8523.thumb.JPG.81eb899aebd020f9d1330ae71400f55e.JPGIMG_8568.thumb.JPG.0dd0b0f2ca29256acc72ac233a46b11d.JPG

Mam trochę inną wizję tej plaży :)  mam nadzieję, że w pierwszych dniach czerwca wygląda ona bardziej jak na filmiku :

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Prusiak napisał:

A więc miałem pecha... Jakaś niedziela mi się trafiła czy coś?

Tak było w okolicach 20 sierpnia. :mlot:

ale przecież 20.08 to w tamtym rejonie praktycznie szczyt sezonu, nie ma się co dziwić. Po 20.09 pewnie będzie luźniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.