Skocz do zawartości

Grecja 2019


Voku

Rekomendowane odpowiedzi



 
Jedziemy 22.08. na Evie i Peloponez na ok. 2 miesiące


Ale fajnie Miniemy się bo 22 to już w drodze do domu.

Dzisiaj jesteśmy w Pylos Fajne urokliwe miasteczko z twierdzą.
Pozdrawiamy.

P.S. Filmik z Elfonisos już prawie gotowy. Montaż na telefonie jest lekko mówiąc upierdliwy. 91a29b159ddcd0b44bee6dc8b638b6a5.jpg2461abe0f6fafb4c67b13b52c58bab58.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2019 o 18:32, pawel1966 napisał:

Cudenko z Warszawy stanęło naprzeciw  nas...Eriba trollrocznik1979:) moje marzenie o nastepnej przycz1564849842556415354621085799858.thumb.jpg.56e206845b0d7250564dc2a6c8445ff1.jpgepie

Gdybyś dokładnie to cudeńko dokładnie obejrzał a jeszcze lepiej przez parę dni użytkował ochota na posiadanie wyrażnie by Ci spadła . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
Aktualnie jesteśmy na Camping ANEMOMILOS. Kemping kaskadowy, nam trafiła się parcela w drugiej linii od plaży, a w zasadzie siedzimy na plaży bo piachu pełno i mnie wkurza
Toalety i prysznice czyste. Plaża z grubo ziarnistego piasku, przy brzegu i w wodzie kamienie. Ja w butach
Woda szybko robi się głęboka. Dużo tu windurfingowców itp. Wieczorami cisza i spokój.
Blisko do miasteczka Foinikounta, akurat na wieczorny spacer.
Pozdrawiamy.8a3bf63201ca1c7f2fbbaaf31aa47c27.jpg848cd92184b7d70f8c523db139339ac4.jpg91b62396e6668351b970c929f03a90b0.jpg8f8360693456bb328ed989bb97457765.jpgcad3f967e2e39081123fbc533a6285da.jpg26c58d0de3b282c2b021c57ec7d632e4.jpg968ac812180768cd9a5bd13803a9671a.jpg2803f142cf93833b9ac5ba3d5de84f78.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my wczoraj zwiedzalismy Skopje i kanion Matka. A dziś jestemy juz na Wegrzech w Tiszakecske...Niestety jedna moja opona nie wytrzymala i imielismy niemiłą przygode na autistradzie w Serbii pomiedzy Nowym Sadem a granicą. Przy szybkosci ok 90 godz opona wyatrzelila. Sprawdzalem kola na postojach i byly cieple ale nie gorące a temperatury dzis dochodzilly do 39 stopni Po wystrzale zjechalem momentalnie na pobocze,  zaczelo sie dymić z kola ale tylko przez moment. Odpadl caly bok opony z dwoch stron Po wystrzale  nie bylo zadnego szarpniecia przyczepy. Uslyszalen tylko chrobotanie i od rwzu w lusterku zauwazylem, ze nie mam opony:(   Dojechalem do zjazdu na Vrbas  bo wymiana na autostradzie przy mknacycb samochoodach byla niemozliwa... Nie chcialbym byc rizjechanym :) Dzieci od razu wypriwadzilismy daleko za barierę.  Na szczescie do zjazdu bylo ok. 500 metrow i zaraz za nim serwis autostady  Cztery piwka zakupione w Skopje zalatwily sprawe i Panowie przyniesli duzy podnosnik i porzadne klucze. Wymienilismy kolo w kilkanascie minut. Jutro szukam oponybw Tsiakecske lub Kecskemecie. Nie zycz

20190808_165212.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, szwedki napisał:

To fajnie że przygoda zakończyła się dobrze. Na podstawie własnego doświadczenia proponuje na miejscu kupić dwie nowe opony , każde inne rozwiązanie generuje tylko niepotrzebne koszty .

Na szczescie gummiszerviz w Tisakecske mial dwie 13 calowe opony klasy C wiec juz kupilem a w poniedzialek jak wyjedziemy z campingu to je założymy. Tyle zostalo z opony, ale felga nie uszkodzona.  Ciesze się, że nic nam sie nie stało i zbieg okoliczmosci sprawił, ze bylo to tuz przed zjazdem z autostrady wprost do serwisu. Inaczej pewnie bym stal w tym upale cale godziny.P..S. Niedawno dotarl na camping rowniez @Dariusz Czarnecki z Iwoną i plawimy sie w basenach. Stoimy obok siebie.20190809_150023.thumb.jpg.b5ae5ddf45de208166ba725ce7e1cd1a.jpgOni nocowali pod Nowym Sadem na parkingu. 

20190809_091541.jpg

20190809_150027.jpg

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu letnia była ta opona? Sprawdzałeś ciśnienie w kołach przy takim wyjeździe? 
Pytam z ciekawości bo chciałbym wiedzieć czy można się jakoś zabezpieczyć przed takimi przypadkami czy to po prostu pech. 
Bezpiecznego dalszego wypoczynku życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu letnia była ta opona? Sprawdzałeś ciśnienie w kołach przy takim wyjeździe? 
Pytam z ciekawości bo chciałbym wiedzieć czy można się jakoś zabezpieczyć przed takimi przypadkami czy to po prostu pech. 
Bezpiecznego dalszego wypoczynku życzę.
Opony mialy 6 lat. Cisnienie 3,7. Wszystko było twk jak ma byc. Mialem wymienic te opony przed wyjazdem ale wszyscy fachowscy twoerdzili, ze sa jak najbardziej w porządku. Mniebsie wydaje, ze jednak za dlugo jechalem w tym upale, musialo wzrosnac cisniene i poszlo....

Wysłane z mojego LG-M320 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszej przygodzie z oponami w przyczepie a było to 27 lat temu ,opony po pięciu sezonach idą do wymiany . OD tej pory nigdy nie miałem problemów z oponami i pragnę zaznaczyć że od tej pory nigdy nie wożę zapasu . Opony mają zawsze pełny profil , oraz zapas nośności . Temperatury jakie podałeś też moje opony przeżywają corocznie .

Przy powrocie z Grecji przejeżdżam jednorazowo minimum 1000 km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, szwedki napisał:

Po pierwszej przygodzie z oponami w przyczepie a było to 27 lat temu ,opony po pięciu sezonach idą do wymiany . OD tej pory nigdy nie miałem problemów z oponami i pragnę zaznaczyć że od tej pory nigdy nie wożę zapasu . Opony mają zawsze pełny profil , oraz zapas nośności . Temperatury jakie podałeś też moje opony przeżywają corocznie .

Przy powrocie z Grecji przejeżdżam jednorazowo minimum 1000 km.

 

No i tego sie najlepiej trzymac. Nie chcialbym wiecej miec takich problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2019 o 17:58, szwedki napisał:

Gdybyś dokładnie to cudeńko dokładnie obejrzał a jeszcze lepiej przez parę dni użytkował ochota na posiadanie wyrażnie by Ci spadła . 

Pojechalem nandrugi koniec Polski ogladac Eribe touring troll 530 gt z zamiarem zakupu Gdyby sprzedający nie kłamał, ze przyczepa jest nieuszkodzona - juz bym ją mial. Oglądałem wiele razy taką wlasnie docelowo chce kupić:) Po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądałem u dilera Eriby w Holandii zarówno nowe jak i stare , było ich sporo  ale generalnie nie wzbudziły we mnie zachwytu . Ale to kwestia indywidualnego gustu i należy to uszanować. Życzę powodzenia w poszukiwaniach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pawel1966 napisał:

Opony mialy 6 lat. Cisnienie 3,7. Wszystko było twk jak ma byc. Mialem wymienic te opony przed wyjazdem ale wszyscy fachowscy twoerdzili, ze sa jak najbardziej w porządku. Mniebsie wydaje, ze jednak za dlugo jechalem w tym upale, musialo wzrosnac cisniene i poszlo....

Pawle, czy możesz "pochwalić" się co to za marka żeby potomni wiedzieli o czym mowa? Mam nadzieję, że nie osławione GT Radial...

2 lata temu pod koniec sierpnia wracaliśmy z Grecji na oponach wtedy 9-letnich, oryginalnych chyba Semperitach założonych w naszej Hobbitce, DMC1350kg nie przekroczone. Temperatura otoczenia- okolice 40-stej kreski, pod Belgradem nawet 42C i w tych warunkach pokonane 1100km. Ciśnienie- ok. 4,5 bar jak fabryka nakazała.

Dopiero w tym roku założone nowe całoroczne Matadory dla nowego właściciela, forumowego kolegi, żeby mu się nic nie stało w drodze do domu po zakupie naszej cepki ;) Ich coroczna Grecja już zakończona i myślę, że z tych oponek jest zadowolony (pozdrówka dla rodzinki Jacka:calus:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.