Skocz do zawartości

Grecja 2019


Voku

Rekomendowane odpowiedzi

Apropo bramek to pierwsza bramka w Grecji jest do 2,7m, nie dajcie się obskubać. następne 2,2m. w tym roku zobaczymy jak z czasem ale może pojedziemy bokiem drogą nr 2.

Na północy Grecji płacimy gotówką, na południu już kartami można. :)

Jechaliśmy na Isthimie w zeszłym roku bocznymi drogami to była piękna ale i długa droga :) Inne spojrzenie na Grecję od strony wsi. :) Widok gór i wąwozów bezcenne, z autostrady tego się nie zobaczy.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kempingów kiedyś synonimem jakości były te będące własnością EOT /grecka organizacji turystyki/ sam znam trzy , w Fanari ,Agia Triadzie i Asprovalcie . Dzisiaj  podobnie jak całe państwo uległy zaniedbaniu a z dawnych zalet pozostały piękne plaże i morze oraz duża ilość cienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach 2016-2018 byłem w Grecji trzy razy. Zwiedziłem plaże i ciekawe miejsca na Chalkidiki, wybrzeże olimpijskie i dalej na południe z półwyspem Pelion, a w 2018r. Peloponez. Poróżowałem poza autostradami, zatrzymywałem gdzie mi się podobało i biwakowałem tak długo jak chciałem. Podróże moje po Grecji trwały zawsze około 6 tygodni. Na kempingach spędziłem kilka dni bo chciałem. Uważam że jest to najlepszy kraj do swobodnego i bezstresowego podróżowania.Ludzie są przyjaźni i życzliwi.Na kemingach również niczego nie brakowało( może basenów z chlorowaną wodą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku jest plan aby zwiedzić Evie tzn. najciekawsze plaże i trochę ponurkować. Mamy na to ok 6 tygodni. Czy koś z as podróżował po tej wyspie? Przejazd autostradami  przez Serbię i Macedonię to ok 25 euro w jedną stronę.

Edytowane przez wito (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2019 o 18:04, ufolz napisał:

Apropo bramek to pierwsza bramka w Grecji jest do 2,7m, nie dajcie się obskubać. następne 2,2m. w tym roku zobaczymy jak z czasem ale może pojedziemy bokiem drogą nr 2.

Na północy Grecji płacimy gotówką, na południu już kartami można. :)

Jechaliśmy na Isthimie w zeszłym roku bocznymi drogami to była piękna ale i długa droga :) Inne spojrzenie na Grecję od strony wsi. :) Widok gór i wąwozów bezcenne, z autostrady tego się nie zobaczy.. :)

możesz rozwinąć z tymi bramkami ? bo totalnie nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan na Grecję 2019 lub 2020 właśnie powstał. Dzięki Wam, katalogowi ACSi, YouTube, google maps plan będzie miał roboczą nazwę Sithonia.

Obejrzeliśmy campingi wzdłuż całego północnego i wschodniego wybrzeża półwyspu.

Zarówno te większe jak i przydomowe. Prawie wszystkie mają pozytywne opinie. Minus jest taki, że ich nawierzchnia czy infrastruktura bardziej przypomina te najsłabsze w Cro. Widać, że do Grecji jedzie się na plaże a nie camping.

Faktycznie orange beach wygląda najlepiej w temacie plaż, jednak praktycznie co kilka kilometrów jest kolejna piękna plaża. Pora zakupić przenośny prysznic plażowy na słodką wodę.

Pytanie zasadnicze wygląda tak - jak nazywa się u nich biedra? czy inny market? Piwo pewnie nie jest tanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, maarec napisał:

Plan na Grecję 2019 lub 2020 właśnie powstał. Dzięki Wam, katalogowi ACSi, YouTube, google maps plan będzie miał roboczą nazwę Sithonia.

Obejrzeliśmy campingi wzdłuż całego północnego i wschodniego wybrzeża półwyspu.

Zarówno te większe jak i przydomowe. Prawie wszystkie mają pozytywne opinie. Minus jest taki, że ich nawierzchnia czy infrastruktura bardziej przypomina te najsłabsze w Cro. Widać, że do Grecji jedzie się na plaże a nie camping.

Faktycznie orange beach wygląda najlepiej w temacie plaż, jednak praktycznie co kilka kilometrów jest kolejna piękna plaża. Pora zakupić przenośny prysznic plażowy na słodką wodę.

Pytanie zasadnicze wygląda tak - jak nazywa się u nich biedra? czy inny market? Piwo pewnie nie jest tanie?

Marek Kiedy planujesz jechać ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan na Grecję 2019 lub 2020 właśnie powstał. Dzięki Wam, katalogowi ACSi, YouTube, google maps plan będzie miał roboczą nazwę Sithonia.
Obejrzeliśmy campingi wzdłuż całego północnego i wschodniego wybrzeża półwyspu.
Zarówno te większe jak i przydomowe. Prawie wszystkie mają pozytywne opinie. Minus jest taki, że ich nawierzchnia czy infrastruktura bardziej przypomina te najsłabsze w Cro. Widać, że do Grecji jedzie się na plaże a nie camping.
Faktycznie orange beach wygląda najlepiej w temacie plaż, jednak praktycznie co kilka kilometrów jest kolejna piękna plaża. Pora zakupić przenośny prysznic plażowy na słodką wodę.
Pytanie zasadnicze wygląda tak - jak nazywa się u nich biedra? czy inny market? Piwo pewnie nie jest tanie?
Ja już prysznic kupiłem

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Paweł Worach napisał:

Ja już prysznic kupiłem emoji6.png

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 

Ale to chyba dla dzieci ?? przecież ty nie używasz :)

 

Ale tak na poważnie to jedziemy !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek Kiedy planujesz jechać ???
29.05 +/- 2 dni. Pewnie bliżej maja ustalimy czy Gr czy IT.

Chętnie z kimś, niekoniecznie sami.

Prysznic dla delikatnej części załogi. Wystarczy 5 litr opryskiwacz ;)

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek co do tych bramek to oni mają przy bramkach takie pałąki pionowe z miarką i na podstawie tego naliczają. (klimę widza z kamery u góry)

Pierwsza bramka na wjeździe do Grecji jest tuż za granicą i to ona jest dziwna bo dopiero 2,7m naliczały duże opłaty jak za osobówkę GPS 41.108674, 22.558435,

A pozostałe jak jechaliśmy na Peloponez to 2,2m i nie idzie się dogadać.

@Marek pamiętaj że to nie Chorwacja i standardu Straśko czy innych Briunii to w Grecji nie doświadczysz... :) 

Do Cro w dzień przemkniesz a do GR masz dwa półtora dnia z grubym pół. :)

My też standardowo Grecja w tym roku.. :)

 

bramka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.