Skocz do zawartości

Grecja 2019


Voku

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, pawel1966 napisał:

@mirmaruważaj na odcinek Thiva(Teby ) Mandra - kierunek Elefsina . Zaznaczyłeś taki skrót by ominąć Ateny. jechaliśmy tamtędy w sierpniu ub. roku. Tam byłą jakąś powódż i droga jest w wielu miejscach bardzo wąska, pobocza zarwane i jest co kawałek ruch wahadłowy. Straciliśmy dużo czasu.  Więc jadąc z Peloponezu już nie wracałem tą drogą tylko obwodnicą Aten. Ceny za autostrady w okolicach Aten są co prawda wyższe - ale jedziesz dużo szybciej.  Nie wiem czy uporają się z remontem  tego zniszczonego odcinka do tegorocznych wakacji bo zniszczenia były naprawdę duże.

Cenna wskazówka. Obecnie GM nie pokazuje tam żadnych niedogodności, czerwonych punktów, itp ale wezmę to pod uwagę.

6 minut temu, szwedki napisał:

Jeszcze jedna uwaga odnośnie drogi przez Słowacje którą będziesz pokonywał w miesiącu kwietniu. Pierwszy raz przez Bratysławę jechałem wracając z Grecji w pierwszej połowie pażdziernika . Stało się to dlatego że usłyszałem wiadomość radiową że w okolicach Bańskiej Bystrzycy w górach może spaść śnieg , a ponieważ zaraz za Bańską jest wjazd na Donovaly 

będąc na letnim ogumieniu wolałem nie ryzykować.

I właśnie zastanawiam się czy jechac na oponach letnich czy na zimowych. Gdyby gdzieś po drodze miało by być duzo śniegu to rozważam zmianę trasy. Druga rzecz to nie wiadomo jaka będzie pogoda w PL gdy będe wracał czyli na Wielkanoc a wtedy pogoda w PL może być różna zwłaszcza przejeżdżając w rejonie górzystym. I tego nie jestem w stanie przewidzieć. Hm... na tą chwile skłaniam się do zimówek. Krzywda się im wielka nie stanie a w razie czego korzyść z nich może być nieoceniona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że wjazd z przyczepą o którym wspominam nawet w przy zimowym ogumieniu ale w przypadku występowania ośnieżenia może być mocno problematyczny , a jeszcze bardziej zjazd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, szwedki napisał:

Obawiam się że wjazd z przyczepą o którym wspominam nawet w przy zimowym ogumieniu ale w przypadku występowania ośnieżenia może być mocno problematyczny , a jeszcze bardziej zjazd .

dokładnie, sprawa jest prosta - przy dzisiejszych prognozach pogody zanim wyruszysz w drogę a nawet z parkingu patrzysz co będzie na niebie na najbliższe godziny. Wolałbym przeczekać nawet 2 dni na trasie niż pchać się z ogonem w śnieg po górach. Czytałem ostatnio relację z takiego wyjazdu marcowego na Peloponez, śnieg pojawił się już w Czechach i trzeba było 3 dni czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie radzicie z internetem w Grecji. Robiliście jakieś "rozeznanie rynku" czy lepiej kupić lokalną karte prepaidową czy korzystanie z "krajowych" abonamentów, bo w krajach UE zapewne każdy ma w abonamencie mniejszy lub większy pakiet danych. Przy okazji jak wygląda sprawa internetu w tranzycie przez Serbie i Macedonie, które nie są w UE i tam stawki roamingowe za internet mogą być zaporowe.

Słyszałem, że przejście graniczne Węgry/Serbia bywa bardzo zatłoczone i można na nim stracić kilka godzin. Czy sa jakiejś godziny szczególnie ryzykowne, gdzie tłok jest duży i lepiej tych pór dnia unikać? Podobna sprawa co do przejsc granicznych Serbia/Macedonia i Macedonia/Grecja. Jeśli byłoby ryzyko trafienia na korek na granicy to wole ten czas przeczekać np. na MOP-ie odpoczywając niz w korku w samochodzie siedzieć 2-3 godz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dwa tygodnie wystarczy (internet), który masz w abonamencie. Oczywiście przy racjonalnym korzystaniu (bez yt itp.)
Serbia, Macedonia (poza EU) wystarczy wyłączyć transmisje danych oraz pamiętać, że rozmowy czy to odebrane czy wykonane też mają inny cennik ;-)

Kiedyś gdzieś znalazłem taki sprytny interenet https://surfroam.com

Znacie? A może wiecie o podobnym rozwiązaniu?

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎06‎.‎02‎.‎2019 o 14:44, mirmar napisał:

Jak sobie radzicie z internetem w Grecji. Robiliście jakieś "rozeznanie rynku" czy lepiej kupić lokalną karte prepaidową czy korzystanie z "krajowych" abonamentów, bo w krajach UE zapewne każdy ma w abonamencie mniejszy lub większy pakiet danych. Przy okazji jak wygląda sprawa internetu w tranzycie przez Serbie i Macedonie, które nie są w UE i tam stawki roamingowe za internet mogą być zaporowe.

Słyszałem, że przejście graniczne Węgry/Serbia bywa bardzo zatłoczone i można na nim stracić kilka godzin. Czy sa jakiejś godziny szczególnie ryzykowne, gdzie tłok jest duży i lepiej tych pór dnia unikać? Podobna sprawa co do przejsc granicznych Serbia/Macedonia i Macedonia/Grecja. Jeśli byłoby ryzyko trafienia na korek na granicy to wole ten czas przeczekać np. na MOP-ie odpoczywając niz w korku w samochodzie siedzieć 2-3 godz.

 

Jak na nawigacji zobaczysz że na granicy korek, to w pobliżu masz jeszcze dwa przejścia granicznie i ja wtedy jadę na jedno z nich - zależy która godzina, Tompa jest całodobowe, a Baćki w nocy nieczynne. Zaoszczędzisz w ten sposób kilka godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jest to jakiś pomysł na rozwiązanie sytuacji, tyle, że jadąc ze strony Węgier internet będe miał ale wracając z kierunku Serbii telefon będzie wyłączony. Na GM ( https://www.google.pl/maps/@46.1676478,19.5603338,3a,82.9y,204.32h,74.54t/data=!3m8!1e1!3m6!1sAF1QipOPqljVVcjv1IjEEq6fE6xj0KNvUUPc15KFmRYK!2e10!3e11!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipOPqljVVcjv1IjEEq6fE6xj0KNvUUPc15KFmRYK%3Dw203-h100-k-no-pi-3.7366254-ya271.5955-ro3.0861597-fo100!7i7200!8i3600 ) widać, ze nawet na Tompa czasem się korkuje, choć w tym czasie pewnie na Roszke/Horgosz jest jeszcze gorzej. Licze tez na to, że w kwietniu jeszcze takiego tłoku nie będzie, choć z drugiej strony jadąc w kierunku Grecji na granicy Węgry/Serbia będe zapewne w sobote (nie wiem o jakiej porze), czyli weekend, czyli okres podwyższonego ryzyka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2019 o 21:07, pawel1966 napisał:

@mirmaruważaj na odcinek Thiva(Teby ) Mandra - kierunek Elefsina . Zaznaczyłeś taki skrót by ominąć Ateny. jechaliśmy tamtędy w sierpniu ub. roku. Tam byłą jakąś powódż i droga jest w wielu miejscach bardzo wąska, pobocza zarwane i jest co kawałek ruch wahadłowy. Straciliśmy dużo czasu.  Więc jadąc z Peloponezu już nie wracałem tą drogą tylko obwodnicą Aten. Ceny za autostrady w okolicach Aten są co prawda wyższe - ale jedziesz dużo szybciej.  Nie wiem czy uporają się z remontem  tego zniszczonego odcinka do tegorocznych wakacji bo zniszczenia były naprawdę duże.

Tak jak Paweł1966 napisał drogi były zniszczone... jechaliśmy i pierwszy raz widziałem takie zniszczenia.... nikt nie jeździł tamtędy aż nagle terenówką policja stanęła nam na drodze że nie ma przejazdu... po delikatnych wymianie uśmiechów eskortowali nas przez 1km po asfalcie gdzie groził oberwaniem :) 

IMG_0021.JPG

IMG_0023.JPG

IMG_0027.JPG

IMG_0031.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ufolz tak to właśnie wyglądało w sierpniu ub. roku.   Więc @mirmarznając tempo i możliwości greckich firm - raczej w tym roku nie będzie to jeszcze gotowe. Nie wiem czy jest jakaś rządowa strona ( tak jak u nas Gddkia), która przedstawia mapy utrudnień na ich drogach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zdjęcia pozostałości drogi lub jej brak i wytyczono objazdy przez polne drogi. To był Lipiec 2018.

Na 2 i 3 zdjęciu była sobie droga... gdzie głazy, na 4zdjęciu objazd bo nie dało rady naszym sprzętem przejechać.

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mój wyjazd zbliża sie dużymi krokami, bo już za miesiąc. Planuje pobyt na dziko, więc mam techniczne pytanie do znających infrastrukture na peneloponezie. Odliczając czas na dojazd w jedną i druga stronę to będe 1-1,5 tygodnia na peneloponezie więc z dala od autostradowych MOPów i musze sobie jakoś radzić z kwestiami zaopatrzenia w wode oraz wylewaniem brudnej wody a przede wszytskim opróżnanie kasety. Czy stacje benzynowe takie jak np. ta poniżej maja toalety, najlepiej z wejściem z zewnątrz gdzie można by opróżnić kasete? Czy mają gniazdka 230V by móc podłaczyć suszarke do włosów? Czy sa tam jakiejś budynki użyteczności publicznej, w których można by skorzystać z WC?

https://goo.gl/maps/K3chwiZZPYU2

lub

https://goo.gl/maps/9yc8Jj7yhBN2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.