Skocz do zawartości

Listwa za nadkolem a raczej jej brak.


GrzGż

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mogłem zaglądnąć na to forum wcześniej po ogrom wiedzy i poznać newralgiczne miejsca przyczep, które trzeba sprawdzić przed zakupem ale już po ptokach jak to mówią. Kupiłem moją pierwszą przyczepkę sprzedawca zapewniał mnie, że nie ma wilgoci i żadnych mokrych miejsc a ja pobieżnie patrząc ich nie zauważyłem.

Sprawa wygląda tak: przyczepka to Lunar Meteor z 1996r.  Przed prawym nadkolem znalazłem miękkie miejsce a gdy zdjąłem kawałek okleiny zobaczyłem spróchniałe drewno. Listwa idąca dolnym brzegiem przyczepy jest tak miękka, że wyciągałem bez problemu kawałki drewna palcami. Spróchniała jest także listwa idąca nad nadkole. Moje podejrzenie to źle uszczelnione nadkole, woda i czas.

Tyle, że nie wiem co robić dalej.. czy jest to element nośny? czy może to iść głębiej? W zasadzie to już może być bardzo głęboko.. Zastanawiam się czy to rozbierać albo może wyjąć ile się da osuszyć uszczelnić nadkole i użytkować jakby nigdy nic. Ściana już kilka cm wyżej nie wygląda źle. Zastanawia mnie jeszcze ta srebrna taśma idąca wzdłuż podłogi. Czy ona ma tak być? Bo coś mi się zdaje, że to radosna twórczość poprzedniego właściciela.

No cóż sytuacja jest jaka jest i teraz pytanie do was Co dalej?

Pozdrawiam Grzegorz.

20181214_200819[1].jpg

20181214_200738[1].jpg

20181214_200514[1].jpg

20181212_212428[1].jpg

20181212_212516[1].jpg

20181208_103900[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że już ktoś to uszczelniał,  ale efekt słaby. Trzeba to co zgnite zmienić złożyć powłokę i tyle. Będzie śmigać.  Zaznacz sobie wszystko co mokre i daj zdjęcia,  to spece od "łatania" podpowiedzą zakres i może jakieś materiały... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozbierać i robić.. Poszukam jakiegoś zaprzyjaźnionego stolarza.

A tą taśmę wzdłuż podłogi ściągać czy ona ma tak być? A jeszcze mam pytanie o te zacieki z dołu czy one zmuszają mnie do remontu podłogi? Chciałbym to już zrobić tak żeby co roku sytuacja się nie powtarzała. Jak dobiorę się do wnętrza wrzucę więcej fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, mac napisał:

A po co ona jest? 

 

Ja jej nie dałem i nie mam pojęcia po co ale wydaje mi sie, że jest zbędna no i przed ściągnięciem wolałem się dopytać. Czyli zrywamy ją wszędzie?

15 minut temu, mundek28 napisał:

Oprzyj przyczepę na kole podporowym a łapami tylko stabilizuj.

Właśnie już stoi dobrze.. Dowiedziałem się jak mi łapa deskę połamana. Byłem pewny, że na łapach ma stać i ją wypoziomowałem tak mocno, że koło prawie uniosłem. No cóż zapamiętam na całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎12‎-‎14 o 21:00, GrzGż napisał:

Mogłem zaglądnąć na to forum wcześnie

mleko się rozlało szukaj wątków o remontach i na wiosnę do dzieła chyba że masz ogrzewany garaż.

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, GrzGż napisał:

Witam,

 Przed prawym nadkolem znalazłem miękkie miejsce a gdy zdjąłem kawałek okleiny zobaczyłem spróchniałe drewno. Listwa idąca dolnym brzegiem przyczepy jest tak miękka, że wyciągałem bez problemu kawałki drewna palcami. Spróchniała jest także listwa idąca nad nadkole. Moje podejrzenie to źle uszczelnione nadkole, woda i czas.Tyle, że nie wiem co robić dalej.. czy jest to element nośny? czy może to iść głębiej? W zasadzie to już może być bardzo głęboko.. Zastanawiam się czy to rozbierać albo może wyjąć ile się da osuszyć uszczelnić nadkole i użytkować jakby nigdy nic. Ściana już kilka cm wyżej nie wygląda źle.

20181214_200819[1].jpg

 

Po pierwsze musisz się zorientować co jest powodem zasieku. Jeżeli idzie od dołu do góry ( tak wynika z tego co piszesz ) to pół biedy. Jeżeli z góry na dół.... fatalnie.

Można to naprawić bez większego problemu o ile degradacja nie jest na dużej powierzchni.

Tu masz link do mojego tematu, może ci się przyda - ta sama przypadłość tylko wcześniej wykryta. Powód - wada fabryczna. Ja to robiłem od zewnątrz. Przy większej powierzchni lepiej będzie robić od wewnątrz.

https://forum.karawaning.pl/topic/27849-sterckeman-starllett-390gt-moja-nowa-stara-przyczepa/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyciągnąłem skrzynie na akumulator bo idealnie pod nią jest to próchno. I z góry to nie idzie bo i podłoga i ściana po 10cm wchłonęły wody więc winne jest źle uszczelnione nadkole. Faktycznie nie wygląda to najgorzej bo 40cm dalej deska jest już dość twarda.

Dobra to już chyba wszystko wiem wycinam z dołu to co jest spróchniałe i wstawiam spod przyczepy nową belkę. Z tematu kolegi BUMERANG, wynika że po wycięciu syfu uzupełniam podłogę styropianem plus ląduje tam nowa sklejka przykręcona wkrętami. Z kolei kmtaxi powiedział mi o kapinosach. Wielkie dzięki bo nie mam pojęcia co tam powinno być (to moja pierwsza cepka no i nie oglądałem ich dużo jak i nie znam rozwiązań jakie się w nich stosuje) a teraz już wiem czego brakowało i co robić.

Nie wiem jeszcze co zrobić z belką za nadkolem żeby ją wymienić. Chyba muszę zdjąć wewnętrzną jak i zewnętrzną część nadkola i się do tego dobrać z dołu czy lepiej będzie od środka ryć po ścianie?

1885251907_20181212_2124281.thumb.jpg.392d99d6b72ab01baa4da21f447da9f6.jpg

Edytowane przez GrzGż (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.