Skocz do zawartości

Kemping w okolicach Ojcowa


poziom

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Już z myślą o majówce szukam kempingu w okolicach Ojcowa. Poza zwiedzaniem Pieskowej Skały, Ojcowa i okolic, chcemy też skoczyć do Krakowa, pokazać starszej córce Smoka Wawelskiego, więc te okolice byłby dla nas ok.

W miarę polecany jest kemping Clepardia ale znajduje się on w samym Krakowie, więc odpada. Inny to Brandysówka. Tu jednak mam obawy co do manewrowania z przyczepą (to będzie nasz pierwszy wyjazd) i czytałem też, że w weekendy, zakładam że tym bardziej w majówkę, są tam tłumy.

Znalazłem jeszcze http://www.nasza-dolina.pl/. Położenie w zasadzie idealne tylko trudno o jakieś opinie. Ktoś z Was zna może to miejsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdziesz na jego temat żadnych opinii, bo ... jeszcze nie działa. Otwiera go nasz dobry znajomy i otwarcie oficjalne będzie w dniach 19 - 23 czerwca 2019 roku (szczegóły podam dopiero w okolicach marca). Na majówkę, raczej jeszcze nie będzie gotowy, ale nie można nic przesądzać, wszystko zależy od tego, jaka będzie zima. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, no szkoda. Jak się uda przed majówką otworzyć, to jestem chętny :).

Posucha straszna w ogóle na Jurze, co grubo mnie dziwi. Bardzo atrakcyjne tereny tak blisko centrum i duzych miast a kempingów jak na receptę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pobliżu Pieskowej Skały w stronę Podzamcza jest-  pokoje i pole namiotowe Herkules. Jego współrzędne 50.250358 19.792175. Oglądałem je tylko myślę, że na kilka dni będzie niezłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak myślałem o noclegu w tej okolicy w granicach 2,3 nocy, w tym jeden dzień na wycieczkę do Krakowa. Z noc dwie w Podlesicach/Rzędkach lub Małych Dolomitach w Hucie.

Dzięki za namiar!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2018 o 17:34, poziom napisał:

Cześć,

Już z myślą o majówce szukam kempingu w okolicach Ojcowa. Poza zwiedzaniem Pieskowej Skały, Ojcowa i okolic, chcemy też skoczyć do Krakowa, pokazać starszej córce Smoka Wawelskiego, więc te okolice byłby dla nas ok.

W miarę polecany jest kemping Clepardia ale znajduje się on w samym Krakowie, więc odpada. Inny to Brandysówka. Tu jednak mam obawy co do manewrowania z przyczepą (to będzie nasz pierwszy wyjazd) i czytałem też, że w weekendy, zakładam że tym bardziej w majówkę, są tam tłumy.

Znalazłem jeszcze http://www.nasza-dolina.pl/. Położenie w zasadzie idealne tylko trudno o jakieś opinie. Ktoś z Was zna może to miejsce?

Witaj! Camping Clepardia jest niby w Krakowie, ale jego usytuowanie w północnej części miasta daje Ci tę zaletę, że właściwie jesteś na wylocie z miasta w kierunku Skały i Ojcowa. Z Clepardii dojedziesz tam w pół godziny. A z drugiej strony,  jeśli chcesz zwiedzać również Kraków to masz stamtąd na stare miasto jakieś 3 kilometry. może sz łatwo dojechać autobusem lub taksówką. Wiele razy organizowaliśmy zloty samochodowe i dla naszych gości np. z Węgier ten camping był najlepszym miejscem na pobyt w Krakowie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Pieskowej Skale są dwa campingi/pola namiotowe.

1.starszy znajduje się około 2km od zamku w Pieskowej Skale - dokładnie tutaj: (link do mapki
2. nowszy - powstał w tym roku, jest przy drodze 773, obok zajazdu Werynhora. (mniej więcej tu - ten nieużytek, teraz jest zagospodarowany i zaaranżowany na pole namiotowe)

Jest jeszcze jedno pole namiotowe w Ojcowie, ale tam jakoś nigdy nie dostarłem ;) Jak chcesz mogę tam zajrzeć na wiosnę i obejrzeć.

Ewentualnie, możesz się roztawić u mnie na posesji za free - mieszkam 10 km na wschód od Skały, 20 km do Krakowa, jak coś to pisz na prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

 

Dzięki Spablo1. Widzę, że najwięcej osób korzysta z gościnności Zajazdu na Podzamczu. Chyba zaznaczę jako "pierwszy wybór".

W dalszym ciągu frapuje mnie jednak propozycja:

W dniu 16.12.2018 o 11:58, Łza Włóczynutka napisał:

2. nowszy - powstał w tym roku, jest przy drodze 773, obok zajazdu Werynhora. (mniej więcej tu - ten nieużytek, teraz jest zagospodarowany i zaaranżowany na pole namiotowe)

 

pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.