Skocz do zawartości

CAMPERVAN CZY MOTORHOME


Piotr1976

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, jacekzoo napisał:

Ok, to w takim razie coraz bardziej sie przekonuję że kamper nie dla mnie. Podczas jazdy wszystkie dźwięki ,,nadprogramowe,, mnie drażnią. Chociażby klucze w schowku, póki ich nie ucisze to w ogóle jechać się nie da :D 

 

czy dobrze pokumałem że podczas jazdy korzystacie z wc, kuchni itp?

Mam tak samo, jakieś wibrujace klucze czy łyżka po lekarstwach w drzwiach pasażera i nie ma jazdy. Jednak do jazdy kamperem czy dużym busem jestem gotowy. Przestrzeń, widoczność, wygoda i dużym fajnie się jedzie. 

Z kuchni podczas jazdy to możesz piwo podać kierowcy czy jogurt dziecku ;). 

Jak tylko zaczniemy śmigać we dwoje to kupimy małego kampera czy też blaszaka aby coś nim pozwiedzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 minuty temu, maarec napisał:

Jak tylko zaczniemy śmigać we dwoje to kupimy małego kampera czy też blaszaka aby coś nim pozwiedzać

Też tak myślałem. Jak bus dla mnie ok, to dla Agi odpada. Ale dla mnie to tarabanienie za uszami dyskwalifikuje w 100%. U mnie to już podchodzi pod nerwice natręctw :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy pierwszy sezon za sobą po zakupie kampera. Testowaliśmy zimą i latem w Norwegii, trochę w Polsce  i jest dokładnie tak jak napisał Włóczynutka; doceniamy miejsce do dyspozycji i wygodę ze spaniem, kuchnią, łazienką, po drugiej stronie jest "mułowatość" naszego nie najmłodszego pojazdu... Spanie w pięknych okolicznościach przyrody i większość na dziko bardzo nam się podobała, co do samego kamperka to mieliśmy kilka akcji - gdy zapomnieliśmy zamknąć jakąś szafkę np. i zawartość wyleciała czy drzwi do łazienki się otworzyły :) Po równej drodze jeszcze jedzie się ok, choć dość wolno, ale po bezdrożach - to jazda tym naszym kamperem to już wiele dodatkowych wrażeń :) Zapewne będziemy sobie go powoli pod siebie dostosowywać. Oprócz niego mamy też przyczepkę namiotową, więc możemy w różny sposób podróżować, a i o campervanie czasem myślimy :)

DSCN0547.JPG

DSCN0606.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Piotr1976 napisał:

Macie lub znacie jakies sprawdz?one dobre firmy ktore przerabiaja blaszaki na kampervany

http://www.ebacamp.pl/

widziałem dwie zabudowy, jedną jeździłem ?

jest jeszcze http://www.balcamp.pl/pl/

z rozmów wynikało, że też robią przeróbki, ale głownie samo robią swoje projekty (całkiem ciekawe)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2018 o 20:47, jacekzoo napisał:

 

czy dobrze pokumałem że podczas jazdy korzystacie z wc, kuchni itp?

Z WC tak, poza kierowcą :) zwalniam wtedy i się tarabanie 40stka, jeśli chodzi o kuchnie to tylko z lodówki, śmieje się z żony że za stewardese robi :), nie pozwalam spać w łóżkach, poruszanie się po kamperze w trakcie jazdy sporadyczne.

Jeśli chodzi o firmę przerabiajaca blaszaki to z tego co wiem i ludzie sobie chwalą jest Duni w Nowym Sączu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem ile chcesz wydać na kampera,ale wiedz,że poziom bezpieczeństwa w starych modelach to kpina-jeśli bierzesz to pod uwagę.

O wrażeniach z jazdy nie wspomnę-głośno,mułowato itd.Przejechałem Ducato z alkową 600 km (93 rok,2,5 TD) i powiedziałem,że nigdy więcej.Wolę ciągnąć "ogon"  i na "pokładzie" mieć klimę ,airbagi - o ciszy nie wspomnę.

W moim wieku priorytety się zmianiają :)

Żeby nie przyszło Ci do głowy kupno "kultowego" VW t3.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na max 3 osoby ja bym szedł w busa i jak najmniej elementów ukazujących zacięcie karawaningowe na jego zewnętrznej części. 

Co do powyższego posta, przesiadłem się z cepki na półintegrę z 1984r, a od ponad miesiąca dokupiłem do nich jeszcze alkowę z 1989roku, w obu kamperach mam 2.5 wolnossący diesel i jedynie na 2.8 lub 2.9 mógłbym się w przyszłości skusić tyż tylko wolnossace- ale fakt może młody jeszcze jestem?.

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2018 o 20:04, bartosz_b napisał:

Z WC tak, poza kierowcą :) zwalniam wtedy i się tarabanie 40stka, jeśli chodzi o kuchnie to tylko z lodówki, śmieje się z żony że za stewardese robi :), nie pozwalam spać w łóżkach, poruszanie się po kamperze w trakcie jazdy sporadyczne.

Jeśli chodzi o firmę przerabiajaca blaszaki to z tego co wiem i ludzie sobie chwalą jest Duni w Nowym Sączu 

Byłem w Duni ostatnio i mówili, że nie robią blaszaków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.