Skocz do zawartości

CAMPERVAN CZY MOTORHOME


Piotr1976

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Zastanawiam sie nad zakupem camper van lub motorhome. 

Camper van jest mniejszy ale czasami jak trzeba sie przespac na dziko to wyglada jak zwykly bus.

Motorhome wiekszy wygodniejszy slyszalem ze do wiekszych miast czasami jest zakaz wjazdu - prawda? Itp.

Szukam porady co myslicie? Bede wdzieczny jednak trzeba wydac pare zlotych lepiej nie popelnic bledu. DZIEKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Max 3 osoby 

Widzialem blaszaki przerobione na 3 - 4 osoby wygladaja niezle ale prawdziwe kampery chyba wygodniejszy.

Niektorzy mnie strasza ze ciezko przespac sie w kamperze na " dziko" I w niektorych miastach europy jest zakaz poruszania sie po centrum I w jego okregu. ( ??? )

Przerobionego blaszaka wpuszcza wszedzie ( ??? )

Chcialbym zweryfikowac te informacje no I moze wy cos doradzicie. 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jeżdżę normalnym kamperem ale to ze względu na dwójkę dzieci. Zalety takie że mam osobny prysznic i osobny kibelek, dwa pełnowymiarowe łóżka nie składane z foteli tylko w całości z materacami. Jakbym miał jeździć w 2 osoby to chyba bym wybrał takiego blaszaka. Jedziesz jak zwykłym busem, autostrada bez problemu 130 km/h, w mieście bez większego problemu znajdziesz miejsce do parkowania. W przypadku większego kampera takiego jak ja mam to już nie tak łatwo o miejsce do parkowania, czy też manewrowania w wąskich uliczkach. 

Widziałem już kilka razy zakazy wjazdu do miasteczka kamperem, ale patrząc się na to jak tam ciasno na uliczkach było nie dziwię się,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mnóstwo wad i zalet zarówno po stronie kampera w obudowie vana jak i ze specjalną zabudową. Oba te pojazdy są kamperami. Zakazy wjazdu kamperami spotyka się tu i ówdzie ale nie jest to powszechne. Częściej zdarzają się obszary gdzie zabroniony jest postój kamperów w godzinach nocnych,  Dotyczą one wszystkiego co jest kamperem, wiec przerobionych vanów też. Inna sprawa, że taki camper w vanie nie rzuca się tak w oczy, więc jest szansa na nie złapanie. Tylko czy jest sens zawozić słowiańską dzicz i brak ogłady cywilizacyjnej do krajów które chcesz zwiedzić? Kupować pojazd warty dziesiątki tysięcy € żeby złamać zakazy i zaoszczędzić 20€ na kosztach kempingu w dodatku w kraju w którym jesteś gościem? 

Spanie na dziko jest w niektórych krajach tolerowane w innych nie. W krajach gdzie jest tolerowane, bez problemu staniesz kamperem wielkości autobusu i nikt się czepiał nie będzie. W krajach gdzie nie jest tolerowane, to nawet autkiem wielkości doblo nie umkniesz czyjejś uwagi i policja niezawodnie przyjeżdża z mandatem albo przynajmniej wygonić delikwentów. Więc IMHO ze spaniem na dziko to nie ma znaczenia czy blaszak czy alkowa. Trzeba wybrać pod styl odpoczywania - czy wolisz szybkie i łatwiejsze do prowadzenia i manewrów auto ale ciasne i niezbyt komfortowe jako mieszkanie, czy żółwia, ale dającego komfort mieszkalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał:

Jest mnóstwo wad i zalet zarówno po stronie kampera w obudowie vana jak i ze specjalną zabudową. Oba te pojazdy są kamperami. Zakazy wjazdu kamperami spotyka się tu i ówdzie ale nie jest to powszechne. Częściej zdarzają się obszary gdzie zabroniony jest postój kamperów w godzinach nocnych,  Dotyczą one wszystkiego co jest kamperem, wiec przerobionych vanów też. Inna sprawa, że taki camper w vanie nie rzuca się tak w oczy, więc jest szansa na nie złapanie. Tylko czy jest sens zawozić słowiańską dzicz i brak ogłady cywilizacyjnej do krajów które chcesz zwiedzić? Kupować pojazd warty dziesiątki tysięcy € żeby złamać zakazy i zaoszczędzić 20€ na kosztach kempingu w dodatku w kraju w którym jesteś gościem? 

Spanie na dziko jest w niektórych krajach tolerowane w innych nie. W krajach gdzie jest tolerowane, bez problemu staniesz kamperem wielkości autobusu i nikt się czepiał nie będzie. W krajach gdzie nie jest tolerowane, to nawet autkiem wielkości doblo nie umkniesz czyjejś uwagi i policja niezawodnie przyjeżdża z mandatem albo przynajmniej wygonić delikwentów. Więc IMHO ze spaniem na dziko to nie ma znaczenia czy blaszak czy alkowa. Trzeba wybrać pod styl odpoczywania - czy wolisz szybkie i łatwiejsze do prowadzenia i manewrów auto ale ciasne i niezbyt komfortowe jako mieszkanie, czy żółwia, ale dającego komfort mieszkalny.

Lepiej tego nie dało się ująć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bartosz_b napisał:

Lepiej tego nie dało się ująć ?

Dzieki za opinie. 

Znajomi maja paugeot boxer. Myslalem aby isc w tym kierunku. Czasami zatrzymuja sie na " dziko " po mimo wyslania  ogomnych pieniedzy ale widzac zdjecia w jakich jadaja kolacje lub sniadanie. Woow. Pojde w tym kierunku kibelek I prysznic maja a z reszta to tak jak piszecie pola kampingowe zalatwiaja temat. Dzieki za opinie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartosz_b mam pytanie trochę poza konkursem. Jak jest w trasie w kamperze? Słychać jak tarabanią się wszystkie talerze, sztućce itp czy jest na tyle ciężki że ,,płynie,, po drodze i nie ma takich atrakcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, jacekzoo napisał:

@bartosz_b mam pytanie trochę poza konkursem. Jak jest w trasie w kamperze? Słychać jak tarabanią się wszystkie talerze, sztućce itp czy jest na tyle ciężki że ,,płynie,, po drodze i nie ma takich atrakcji?

Waga nic do tego nie ma. Wszystko się tarabani,  dzwoni i huczy. Dlatego lubię autostrady bo jest cisza :) Ale nie ukrywam że opcja kibelka dla dzieci w trakcie jazdy, lodówka z jedzeniem i przestrzeń dookoła powoduje że czasami na dalsze trasy bez noclegu wolę jechać kamperem niż autem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dobry słuch i odczuwasz wszelakie drgania, to pomiędzy hałasującymi talerzami i sztućcami  usłyszysz i doznasz, jak Ci się woda przelewa pod zbiornikiem pod pryjsznicem  oraz jak zimne bronki skaczą w skrzynce na piwko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bartosz_b napisał:

Waga nic do tego nie ma. Wszystko się tarabani,  dzwoni i huczy. Dlatego lubię autostrady bo jest cisza :) Ale nie ukrywam że opcja kibelka dla dzieci w trakcie jazdy, lodówka z jedzeniem i przestrzeń dookoła powoduje że czasami na dalsze trasy bez noclegu wolę jechać kamperem niż autem 

Ok, to w takim razie coraz bardziej sie przekonuję że kamper nie dla mnie. Podczas jazdy wszystkie dźwięki ,,nadprogramowe,, mnie drażnią. Chociażby klucze w schowku, póki ich nie ucisze to w ogóle jechać się nie da :D 

 

czy dobrze pokumałem że podczas jazdy korzystacie z wc, kuchni itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.