Skocz do zawartości

Przyczepa dla rodziny 2+3


norton

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Poszukałem nieco w necie ile trzeba będzie jeszcze dorzucić aby wymienić  w tym Knausie uszkodzone okno (pewnie ok 2k PLN), wymiana opon (ok 700PLN) dokupienie przedsionka najmarniej 2500 PLN. Więc sumarycznie do stanu zdatności jak dobrze liczę trzeba było by dodać ok 5k PLN. Ale niestety sprzedawca nie chciał zejść nawet z połowy tej kwoty więc sobie póki co tego Knausa odpuściłem. Mój problem polega w szukaniu cepki polega na tym że szukam układu z piętrusami ale też z jakimś w miarę rozsądnym zapasem ładowności z max masą rzeczywistą 1000KG i minimalną ładownością ok 200kg i jeszcze max DMC 1300 :-). Prawie w żadnym ogłoszeniu nie jest podawana masa rzeczywista a u części sprzedających nawet nie ma za bardzo opcji przyczepy zważyć. No ale nic, będę szukał dalej.
 
Sprzedawca ma zejść z ceny bo nie ma przedsionka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepę w układzie 2+3 i DMC 1300kg czyli ok 5mb długości spokojnie znajdziesz. Powinieneś szukać takich z okolic właśnie 98-2000 dlatego, że najczęściej tak jest, że im nowsza tym trochę cięższa przy tym samym układzie. Widziałem Knausy w układzie 500TK o DMC 1300 i 1400 i 1500kg. Poza tym Adrie są lekkimi przyczepami, więc nierzadko się zdarza, że ten sam układ w przyczepie Adrii i innego producenta różni się wagą na korzyść Adrii.

Ta cene szyby co wyceniłeś na 2k to też troche zaszalałeś. To pewnie cena nowej szyby, bo używkę upolowałbyś za ok 400 zł. Niemniej tego Kanusa co znalazłeś to dobrze, ze skreśliłeś. Ja bym go oszacował na +/- 17k a nie 24k.

Jeśli planujesz wyjazdy na dziko to markiza się dużo lepiej sprawdzi niż przedsionek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kevin napisał:

polecam markizę! 

Wszystko zależy gdzie i jak planuje jeździć. Objazdowo - markiza, jeśli planowane są też dłuższe pobyty zwł. z 3-ką dzieci - staroświecki przedsionek jest jak najbardziej ok. Możliwość upchnięcia gdzieś w zamkniętej przestrzeni np dmuchanych zabawek, rowerków itp. (czy to na dzień, na noc, czy choćby idąc na posiłek) czy konieczność przetrwania paru dni w jednym miejscu z wiatrem czy deszczem, choćby przelotnym - mimo wad ma zalety. Ciężki, roboty w huk, trochę to trwa, ale nie zamieniłbym tak bez głębszego przemyślenia sprawy na markizę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kevin napisał:

markiza też potrafi być tańsza. 

Jak ktoś potrzebuje przedsionka to markiza, nawet ze ścianami, tego nie zastąpi  

Moim zdaniem do markizy trzeba dorosnąć tzn. wiedzieć czego się chce, mieć odpowiednie fundusze wiedzieć jakie ma ograniczenia i jak ją rozłożyć na niepogodę a i tak jest stres jak mocniej powieje.

Poza tym jest to jakaś stała masa która wpływa na ładowność przyczepy. Przyczepa dla 5 osób z DMC 1200-1300 będzie miała i tak małą ładowność. 

My celowo zrezygnowaliśmy z markizy i przedsionka letniego. Zamiast mamy taki daszek https://www.obelink.pl/isabella-shadow.html 

Smiem twierdzić że czas rozłożenia / złożenia jest podobny do rozłożenia markizy, wazy to 5kg w wersji 5m i jak pada deszcz to nie ma stresu że się coś urwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, vrs napisał:

My celowo zrezygnowaliśmy z markizy i przedsionka letniego. Zamiast mamy taki daszek https://www.obelink.pl/isabella-shadow.html 

ależ oczywiście, świetna alternatywa ?

Chodziło mi tylko o to, aby Norton nie szedł w przedsionek za wszelką cenę. Moja żona też tylko mówiła przedsionek przedsionek....prze....aż przestała i została markiza Thule. Super sprawa. Przeżyła już kilka nawałnic, nic śledzi nie wyrwie, ani też nic nie zostaje wody na dachu, wystarczy dobrze naciągnąć i jedną nogą dać wyraźnie niżej, w szczególności jak ma być jakaś nawałnica, burza itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mam doświadczenia za dużego z karawaningiem, ale mi się wydaje że na objazdówki to dobrą opcją może być taki daszek jak kolega VRS zalinkował. Ale czasem się pojedzie na wyjazd bardziej stacjonarny i wtedy przy nie za dużej przyczepie taki przedsionek to dodatkowa przestrzeń do życia i moim zdaniem dobrze jest go jednak mieć. Jak go nie ma to trzeba sobie doliczyć jego zakup w koszty :-). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, norton napisał:

Prawie w żadnym ogłoszeniu nie jest podawana masa rzeczywista

Ostatnio trafiłem na ciekawego Fendt 'a z DMC w ogłoszeniu 1200kg...

Zadzwonilem, okazało się, że "wagi rzeczywistej to będzie z 1300"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szukamy powoli dalej naszej przyczepki. W ten weekend udało nam się odwiedzić Poznań Karawan Show, ale z przyczepek do 1200kg z jakąś tam ładownością to z nowości wystawianych były może ze dwie przyczepy, w tym jedna która nam się spodobała to Adria Aviva 360DK, ale bardziej by nam pasowała z tego co się rozejrzeliśmy po katalogu to wersja Aviva 400DK (ale tej nie było na wystawce). No ale niestety ceny nie te co by się chciało wydać :-).

Po zwiedzaniu zeszliśmy na ziemie i pojechaliśmy do Swiata Kempingów i Wiórka, ale tam te przyczepy co miałem zaznaczone do zobaczenia (parę Adrii w wersji 461, jakiś Dethleffs) niestety na żywo robiły dużo gorsze ważenie niż na zdjęciach. Głównie przez zapachy. No i zdecydowana większość przyczep to angielki które zapachowo wychodziły najgorzej. Więc ostatecznie dużo przyczep do oglądania ale z tego nie wybraliśmy.

Ale jeszcze chciałem się o jedną rzecz podpytać. Czy ktoś z was kojarzy jakieś miejsca gdzie można było by zrobić w miarę rzetelny przegląd całej przyczepy pod kątem jej sprawności, przecieków i ogólnie stanu technicznego i ewentualnych potrzeb napraw w przyszłości. Chodzi o to że mamy możliwość wypożyczyć dokładnie taką samą przyczepę jaka by nam pasowała, podobno ma ona trafić do wypożyczalni w następnym roku i jeszcze pożyczana nie była. Mogli byśmy ją wypożyczyć na 4-5 dni aby przetestować, ale przy okazji może ogarnął bym jej przegląd aby jak już się byśmy na nią zdecydowali to żeby jakieś fachowe oko nam ją sprawdziło. Oczywiście za jakąś opłatą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi przeglądami to problem. Dobry serwis, specjalizujący się w przyczepach - Bieruń (Klaja, s-camp) - zagłębie, a po Polsce trzeba byłoby szukać. W Łodzi - własne podwórko - Mazurska 45, albo Allcamp, spośród użytkowników forum - w Częstochowie (andrewa1 - użytkownik forum).

Jedno jest pewne, wszędzie dobrze byłoby się wcześniej umówić na konkretny dokładny termin takiego przeglądu, bo z marszu m.zd. masz nikłe szanse.  

Poszperaj na forum jakie serwisy są polecane, niekoniecznie muszą to być duże serwisy, tu wystarczy 1 człowiek znający się na temacie, bardzo specjalistyczny sprzęt też nie jest potrzebny, oko i praktyka bardziej się liczą (owszem, można użyć higrometru, próbnika ciśnienia gazu), ale klucz to będzie ocena stanu, a reszta - to już będzie przegląd po tym jak kupisz.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jackas napisał:

Szkoda że za wpis nie jest pobierana jakakolwiek opłata. Bo przesyt to mało  powiedziane.

nie każdy jest ze Śląska i zna tutejsze nazewnictwo, w szczególności, że Czyś jest z Polski centralnej. Przesyt nie jest szczególnie dobrym określeniem, choć to tylko moje zdanie. Dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.