Skocz do zawartości

Przyczepa dla rodziny 2+3


norton

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Tomii napisał:

No świat jest mały, a ten karawaningowy w Polsce to już zupełnie malutki.

Ostatecznie Sławka Fendt pojechał za moim holownikiem :yes:. Czekamy na lepszą pogodę i będą relacje z modów, napraw i dopieszczania, ale o tym to już w nowym wątku. 

 

20190201_132933.jpg

W końcu udało Ci się znaleźć następczynię Adrii ?. Brawo - układ dla mnie idealny w tak dużej przyczepie. 

Pozdrawiam ? niech dzielnie służy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, Cathay napisał:

Szary, myślę że wiem jak sprawdzać przyczepy, ale to jak to robił Tomii, to był jakiś kosmos. Patrzyliśmy z otwartmi papami  

Jeśli on tak będzie sprawdzał chłopców swoich córek, to pannami zostaną ?

Domyślam się. Po zebraniu doświadczeniaczenia forumowego przyczepki na atomy prześwietla ?

 

Budka 230 czy 250 szeroka? 

2 godziny temu, Cathay napisał:

Szary, myślę że wiem jak sprawdzać przyczepy, ale to jak to robił Tomii, to był jakiś kosmos. Patrzyliśmy z otwartmi papami  

Jeśli on tak będzie sprawdzał chłopców swoich córek, to pannami zostaną ?

Domyślam się. Po zebraniu doświadczeniaczenia forumowego przyczepki na atomy prześwietla ?

 

Budka 230 czy 250 szeroka? 

2 godziny temu, Cathay napisał:

Szary, myślę że wiem jak sprawdzać przyczepy, ale to jak to robił Tomii, to był jakiś kosmos. Patrzyliśmy z otwartmi papami  

Jeśli on tak będzie sprawdzał chłopców swoich córek, to pannami zostaną ?

Domyślam się. Po zebraniu doświadczeniaczenia forumowego przyczepki na atomy prześwietla ?

 

Budka 230 czy 250 szeroka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, szary11 napisał:

Tomii, gratki ?? Niech służy. 

Teraz musimy się spotkać na sprawdzenie czy Cathay kitu nie wcisnął ?Po znajomości pewnie tam się dzieje... 

Żartuję oczywiście. Zadowolenia obu stronom. 

Dzięki. Działo to się będzie w domu, bo troszkę poprawek i dopieszczenia wymaga :) (15 lat swoje robi i pewne rzeczy miały prawo się zadziać).

4 godziny temu, Cathay napisał:

Szary, myślę że wiem jak sprawdzać przyczepy, ale to jak to robił Tomii, to był jakiś kosmos. Patrzyliśmy z otwartmi papami  

Jeśli on tak będzie sprawdzał chłopców swoich córek, to pannami zostaną ?

:yes: Sam wiesz że przyczepa jak dziecko :wub:

4 godziny temu, Pierzasty napisał:

Mi w zaufaniu powiedział, że i tak się hamował :-]

Prawda :D. Handlarzowi bym nie podarował i 6 godzin bym męczył na zimnie przed ubiciem targu :lol:no bo przecież przedsionek chciałbym zobaczyć, herbatkę na kuchni ugotować na łóżku poleżeć zobaczyć czy się odleżyny nie robią.

3 godziny temu, AdamH napisał:

Tomek!  Witaj w klubie.:ok: To Bardzo dobra marka.

Też zawsze je odbierałem jako solidne. 

3 godziny temu, rumpel napisał:

W końcu udało Ci się znaleźć następczynię Adrii ?. Brawo - układ dla mnie idealny w tak dużej przyczepie. 

Pozdrawiam ? niech dzielnie służy. 

No chwile to potrwało, ale mimo wszystko wakacje były karawaningowe :yes:. Nie ma układów idealnych - mam wrażenie że zawsze jest jakiś kompromis, a ogólnie budek z układem dla 3 dzieci w ogłoszeniach jak na lekarstwo.

1 godzinę temu, szary11 napisał:

Domyślam się. Po zebraniu doświadczeniaczenia forumowego przyczepki na atomy prześwietla ?

Budka 230 czy 250 szeroka? 

 Oj bez przesady, że tam prześwietla. Kilka lat budy dla siebie nie kupowałem i trochę wypadłem z formy. 

Oj żeśmy trochę temat @nortona "przejęli" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Tomii said:

Oj żeśmy trochę temat @nortona "przejęli" .

A nie szkodzi, ja rownież dołączam się do gratulacji z okazji zakupu cepki. My chwilowo odłożyliśmy temach z szukaniem na później bo nie mamy zbyt dużo  czasu na ich oglądanie ale cały czas ogłoszenia na otomoto przeglądam. I faktycznie tych przyczepek z łóżkami piętrowymi jest mało. Chyba większość to angielki, ale angielek nie polecacie raczej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, norton napisał:

 Chyba większość to angielki, ale angielek nie polecacie raczej ?

Jest chyba na forum parę osób które po angielce przesiadły się na przyczepę z "kontynentu". Nie wiem czy są osoby które zrobiły taką zmianę w drugą stronę (na pewno są). Oni by byli w stanie być najbardziej obiektywni.

Generalnie ja bym pod uwagę angielki nie brał. To nie jest tak że nie idzie znaleźć sensownej angielskiej przyczepy, tylko jest to trudniejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam wszystkich, po wakacjach wracamy z tematem poszukiwania przyczepki dla rodzinki 2+3. W wakacje byliśmy tydzień dla testów z przyczepką  Adria Unica 461UB w Karpaczu (dokładnie tą) i Dacia Lodgy dość dobrze sobie z nią radziła. Poszukujemy więc czegość w podobnych wymiarach, no może troche większego do DMC 1300 tak aby była jeszcze jakaś ładowność przy tym DMC oraz żeby były łóżka piętrowe. Z tego co się zdążyliśmy zorientować to też dość ważne jest aby przyczepka miała rozprowadzenie ciepłego powietrza. I jeszcze jedna rzecz mnie zmartwiła, bo myślałem że to jest norma ale okazuje się że raczej wyjątek a mianowicie podgrzewana woda za pomocą gazu tak aby można było używać prysznica tam gdzie niemożliwe jest przyłącze elektryczne. No ale jeśli podgrzwacze gazowe są raczej rzadkie do spotkania w przyczepkach, to póki co wykreślam je z listy niezbędnych rzeczy dla poszukiwanej przyczepki.

Przewertowałem troche ogłoszeń i znalazlem następujące przyczepki:

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-excellent-495-uk-5-osobowa-z-lozkami-pietrowymi-super-stan-ID6BXVHc.html#e33b731650

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-495-de-luxe-lozka-pietrowe-ID6BZbOQ.html#6af5b5b087

https://www.otomoto.pl/oferta/tec-travel-king-450-tec-450-k-travel-king-hypercamp-milaan-300-ID6CljJ1.html#4eea8ad239

Najbardziej mi się podobają te dwie pierwsze hobby z łóżkami piętrowymi. W następnej kolejności TEC ale nie jestem przekonany czy ten akurat układ łóżka pietrowego będzie wygodny dla 5 osobowej rodzinki.

Jeśli mieli byście jakieś uwagi co do tych przyczepek, czy jakies rady które mogły by pomóc w wyborze to bardzo był bym wdzięczny. A może ktoś już miał do czynienia z daną przyczepką lub sprzedającym i moze polecić/ zniechecić to też bym prosił o taką opinię.

 

No i jeszcze na koniec jedno pytanie. Co myślicie o podróżowaniu 5 osobową rodziną nieco mniejszą przyczepką, np taką:

https://www.otomoto.pl/oferta/caravelair-4009-5-osobowa-sliczne-wnetrze-wc-kaseta-prysznic-brodzik-lazienka-nowy-namiot-dorema-lodowka-kuchenka-2-stoliki-2-lozka-2-salonki-dmc-1000kg-waga-785kg-kutno-nowy-model-jak-nowa-odbior-od-reki-ID6C9Gus.html#4eea8ad239

Pytam ponieważ spotkaliśmy się na kempingu z rodzinką która podróżowała nową Niewiadówką Enką w konfiguracji 2+2 i wcale nie narzekali na ilość miejsca. Za to podkreślali zalety mobilności i to że do takiej przyczepki nie potrzeba movera, jest lekka no i w przyzwoitej cenie można mieć taką nową. Jednak mi się wydaje że Enka jest troche za mała. Ale może taki caravelair był by lepszy. Jeśli ktoś ma doświadczenie w jeździe takiej wielkości przyczepką w konfiguracji 2+3 to prosił bym też o opinie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, norton napisał:

spotkaliśmy się na kempingu z rodzinką która podróżowała nową Niewiadówką Enką w konfiguracji 2+2 i wcale nie narzekali na ilość miejsca. Za to podkreślali zalety mobilności i to że do takiej przyczepki nie potrzeba movera, jest lekka no i w przyzwoitej cenie można mieć taką nową.

He he

Czyli widzieliśmy się prawdopodobnie na Camp66 :)

A w temacie

Można Enką i ma to przytoczone atuty. My rozpoczęliśmy również w konfiguracji 2+3 a teraz jeździmy 2+2 i cały czas nieco ponad 4-ro metrowym Dethleffsem z pietrem które aktualnie zdemontowałem. Jedno z rodziców śpi z 5 i 7 letnim dzieciakami na 140 a drugie samo na 80.

Najczęściej rozstawiamy duży pełen przedsionek z kuchnią i tam jest całe życie a przyczepa do spania. 

Jednak coraz częściej wyjeżdżamy na weekendy lub przemieszczamy się i wtedy nie chce się rozstawać namiotu i robi się ciasno. 

Dlatego zaczynamy dojrzewać do innego rozmiaru i jak na razie podoba nam się najbardziej Fendt SKM 560

Fendt_Saphir_560_SKM_2019.jpg

Zanim uzbieramy kasę powinny przez kilka lat stracić na wartości ;)

Na razie obiekt westchnień 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, filipert said:

He he

Czyli widzieliśmy się prawdopodobnie na Camp66

Jaki ten świat jest mały :-). My byliśmy 22.08 - 25.08 i parkowaliśmy przy ognisku i basenach :-).

Czyli w waszym przypadku pięterko się nie sprawdziło i lepiej jest jeździć z piętrowym łóżkiem zdemontowanym ?

Ja też myślę pod tym kątem że będziemy mieli dość sporo wyjazdów weekendowych albo objazdowych gdzie nie będzie się chciało rozkładać przedsionka i jednak przestrzeń mieszkalna będzie się ograniczała tylko do przyczepy. A ten Fendt SKM 560 jest super, tylko to DMC i masa własna moje auto zabija ? Fendt SKM 560

 

Edytowane przez norton (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, norton napisał:

Jaki ten świat jest mały :-). My byliśmy 22.08 - 25.08 i parkowaliśmy przy ognisku i basenach :-).

My po drugiej stronie pod lasem przy domkach z bali ale jednak się mineliśmy bo wyjeżdżalismy 21.08 do domu. A byłem pewny bo ktoś był Dacią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ jaki jest w tych HOBBYtkach występuje także u innych producentów i jest bardzo fajny dla 5-cio osobowych rodzin, ale w Hobby ona ma ta wadę, że dolne łóżko od piętrusa nie jest na tym samym poziomie co pozostałe łóżko jakie powstaje z rozłożenia stolika. U innych producentów, np. Knaus, Dethleffs, i inni, łóżko powstałe z rozłożenia stolika jest zlicowane z dolnym łóżkiem piętrusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, norton napisał:

Czyli w waszym przypadku pięterko się nie sprawdziło i lepiej jest jeździć z piętrowym łóżkiem zdemontowanym ?

Nie. 

Najstarsza córka już z nami nie podróżuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, norton napisał:

A ten Fendt SKM 560 jest super, tylko to DMC i masa własna moje auto zabija

Dlatego pewnie minie kilka lat zanim dorobię E do B i nazbieramy na nowy mocny holownik i przyczepę. 

A może znajdzie się okazja i za rok podepnę do mojego Galaxy coś większego...

Narazie rozkoszuję się DMC zestawu 3410kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu przyczepek, znalazłem jeszcze takie oto modele:

https://www.olx.pl/oferta/adria-adora-552-lozka-pietrowe-dmc-1250-7-osob-podlogowka-CID5-IDAnP08.html#38a9a166cf

oraz

https://www.olx.pl/oferta/knaus-eifelland-500-lozka-pietrowe-6osob-2006-r-przedsionek-1300dmc-CID5-IDuhdu1.html#38a9a166cf

Oba mają układ o jakim pisaliście. Oba mają DMC do 1300 ale czy będą miały przy takich rozmiarach jakąś ładowność. Teoretycznie wspomniany Knaus ma MW 1000, ale to są dane z dokumentów, czy jest to realna MW dla tej przyczepki? Jak ogólnie oceniacie ich stan. Czy ktoś kojarzy tego sprzedającego i czy jest w miarę godny polecenia ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.