Skocz do zawartości

Przyczepa dla rodziny 2+3


norton

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadłeś. Mimo, że jako wypożyczalnia sprawdzili się wzorowo to jednak do zakupu od nich jakoś jestem podskurnie uprzedzony. Pokazywali mi kilka przyczep, nawet takie całkiem świeże (bo kilkuletnie) ale każda miała "coś", a to mocno rozbebeszone, a to widać, ze miała konkretną przygode w przeszłości. Poza tym generalnie mocno namawiali mnie na najem długoterminowy i odradzali mi zakup. Powiedzieli że nastawiają się na najem a nie na sprzedaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

13 godzin temu, mirmar napisał:

Wracajac do tematu przyczep dla rodzin 2+3 to ubolewam nad tym, że oferta karawaningowa ma mocne ograniczenia. Układy przyczep dla rodzin 2+1, 2+2 są naprawdę bogate i jest kilka wariantów do wyboru. Dla rodzin 2+3 możliwości są minimalne. Aż się boje upomnieć o większe rodziny, np. 2+4. Z kamperami jest jeszcze gorzej. Producenci chwalą się innowacjami, ze kamper ma miejsce na skuter lub mały samochód a nie zauważają potrzeby stworzenia układów dla rodzin z 3, 4 dzieci. Szkoda

No niestety Ciężko o układ dla takiej rodziny który będzie bez wad. Albo idziemy w układ TK i rodzice mogą zapomnieć o wygodnym "francuzie", albo w układ QDK i niekoniecznie jesteśmy w stanie wszyscy usiąść przy stole (. Dla mnie na dzień dzisiejszy najbliżej ideału jest układ Weinsberg 550 UK, ale u innych producentów nie jest chyba dostępny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys widziałem ogłoszenie przyczepy Hobby (chyba 540-stka) i ktoś dokonał samoróbki robiąc dwa rzędy piętrusów vis a vis siebie. Nie pamiętam co było z drugiej strony przyczepy czy francus czy podkowa ale pamiętam te zdublowane piętrusy. Mam rodzine 2+3 i na razie układ TK z dodatkowym łóżkiem rozkładanym z szafek. Te zdjęcia co wkleiłem na pierwszej stronie to moja przyczepa i jest to jej największy atut. Jest to układ fabryczny i odkąd interesuje się przyczepami, choć jest to zaledwie kilka miesięcy, to nie widziałem drugiego takiego fabrycznego układu. Ja wiem, że większa ilość piętrusów, zwłaszcza potrójnych oznacza kompromis w postaci braku miejsca na bagaże, tj szafek, schowków, ale łatwiej gdzieś upchnąć bagaże niż zapewnić warunki do spania dla człowieka jeśli producent tego nie przewidział.

Wracając do tej samoróbki to odkąd ją zauwążyłęm to nie wykluczam, ze jak będę szukał następną przyczepkę to uwzględnię możliwość samodzielnej przeróbki by dopasowac do swoich oczekiwań, np. zrobienie z podwójnego na potrójnego piętrusa

Edytowane przez mirmar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mirmar napisał:

Te zdjęcia co wkleiłem na pierwszej stronie to moja przyczepa i jest to jej największy atut. Jest to układ fabryczny

co to za model, bo rozwiązanie jest super dla 2+3, 

z przodu masz podkowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, Cathay said:

Gdyby mogło być 1360 kg, oraz gdybyś chciał na wiosnę a nie jesień, to moja czeka na dobrych ludzi!

Wielu forowiczów ją doskonale zna. Fendt 510 TK, rocznik 2004 u nas od 2010 roku. 

Cześć Cathay, wczoraj wysłałem PRIV do Ciebie. Ogólnie nawet wolał bym od forumowicza przyczepkę zakupić bo jest pewniejsza niż od handlarza. Nawet nosiłem się z zamiarem napisania ogłoszenia w dziale Ogłoszenia ale odkładałem to bo celuję bardziej na zakup na jesieni. Ale jak by wszystko pasowało to i na wiosnę jest opcja zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Dopiero teraz przeczytałem. Budkę sprzedałem już. Po tym jak zamieściłem zdjęcia napissał jeden z forowiczów i dobiliśmy targu. Życzę powodzenia w szukaniu budki. 

 

Bardzo się cieszę że zostanie wśród forumowej braci!

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No świat jest mały, a ten karawaningowy w Polsce to już zupełnie malutki.

Ostatecznie Sławka Fendt pojechał za moim holownikiem :yes:. Czekamy na lepszą pogodę i będą relacje z modów, napraw i dopieszczania, ale o tym to już w nowym wątku. 

 

20190201_132933.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii, gratki ?? Niech służy. 

Teraz musimy się spotkać na sprawdzenie czy Cathay kitu nie wcisnął ?Po znajomości pewnie tam się dzieje... 

Żartuję oczywiście. Zadowolenia obu stronom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tomii napisał:

No świat jest mały, a ten karawaningowy w Polsce to już zupełnie malutki.

Ostatecznie Sławka Fendt pojechał za moim holownikiem :yes:. Czekamy na lepszą pogodę i będą relacje z modów, napraw i dopieszczania, ale o tym to już w nowym wątku. 

 

20190201_132933.jpg

I na nalepach forumowych widzę zaoszczędzisz :) Fend to Fend -kawał solidności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Cathay napisał:

Szary, myślę że wiem jak sprawdzać przyczepy, ale to jak to robił Tomii, to był jakiś kosmos. Patrzyliśmy z otwartmi papami  

Jeśli on tak będzie sprawdzał chłopców swoich córek, to pannami zostaną ?

Mi w zaufaniu powiedział, że i tak się hamował :-]

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.