Skocz do zawartości

Zakup przyczepy z Holandii


henio

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Voku napisał:

Opłaca się za taką kasę szukać na zachodzie

No właśnie nie wiem i proszę o podpowiedź.

Jak na zachód to mam budżet za mały czy za duży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie za mały, ale wiadomo każdy ma swoje poglądy, patrząc jeszcze na to że tam jest zazwyczaj drożej niż u nas to bym odpuścił. Poszukać u nas a coś fajnego się  znajdzie w tych pieniądzach.
Jeszcze po w miarę nową bym pojechał mając jakieś obawy w zakupie używanych u nas, ale po 20 letnią przyczepę nie widzę sensu , trzeba to jeszcze opłacić, przyciągnąć itd więc też dodatkowe niepotrzebne koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Voku napisał:

Dla mnie za mały, ale wiadomo każdy ma swoje poglądy

 

7 minut temu, szwedki napisał:

4 to za mały 6 ok pod warunkiem że kupujesz póżną jesienią lub zimą .

Dzięki za sugestie. Dało mi to dużo do myślenia ? 

3 minuty temu, chris_66 napisał:
14 minut temu, Voku napisał:

Opłaca się za taką kasę szukać na zachodzie? 

opłaca się, kwestia czy znajdzie coś z prywatnych rąk w rozsądnym czasie

Sugerujesz żeby zachodnich komisów nie brać pod uwagę? Mogą być lub powszechne są "podrasowane" przyczepy jak to u polskich handlarzy bywa czy cenowo wychodzi nieopłacalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze dwa dni temu wróciłem z Niemiec i napiszę tylko jedno - zapomnijcie o przyczepach w DE.Ceny wręcz zaporowe.W porównaniu do NL dużo wyższe, właściwie to nie ma co nawet porównywać. Ja swoją ściągnąłem z NL - pojechałem w ciemno, dwa dni się pokręciłem i bez problemu kupiłem co chciałem i to po normalnych pieniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lpr napisał:

Profil uzupełnię w najbliższym czasie.

Natomiast szukam przyczepy:

  1. cena do 6000 euro, raczej nie mniej jak 4000 euro (jakieś 17 - 26kpln) - w tej kwocie nie liczę kosztów sprowadzenia
  2. jak się uda, to minimum 1999 rok
  3. DMC max 1360kg
  4. co do układu to nie wiem czy będę precyzyjny, ale interesują mnie dwa stoliki rozkładane na dwa miejsca do spania po 2 osoby
  5. toaleta + minimum brodzik, nie musi być prysznic oddzielnie, ale nie chciałbym też takiej mini łazienki ze składaną umywalką nad toaletą (chyba widziałem w hobby 400 z 1999r.)
  6. lodówka i ogrzewanie z rozprowadzeniem na gaz, 12v i 230v

Łukasz

czyli szukasz takiego układu?

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-440-de-luxe-easy-dmc-1200kg-mover-markiza-ID6BLF0n.html#ba260ba932

 

A tu masz polecany przez forumowiczów komis i w miarę młodego Knausa:

https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-450-lozko-malzenskie-ID6BGF0a.html

 

 

A tak w ogóle to z jakiego miasta / województwa jesteś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wątki na forum odnośnie zakupu przyczepy w Holandii i proponowałbym zmianę podejścia odnośnie zakupu od osoby prywatnej oraz tzw handlarza lub jak piszą niektórzy handlarzyny. Firmy które wystawiają przyczepy to firmy reprezentujące określonego producenta , i przyczepy używane wystawione to z reguły przyczepy z wymian przy zakupie nowej. przyczepy są po przeglądzie i wszelkie defekty mają wyszczególnione. Bywają też przyczepy po wypożyczani ale jest to wyrażnie napisane . W przypadku mojego ostatniego zakupu było napisane że opony do ew. wymiany a na moją uwage że na takich od niego nie wyjadę zostały wymienione na nowe. Są też place z przyczepami po mnieszych lub większych zdarzeniach np.pożarze sam taki widziałem w  oraz place tylko przyczepami używanymi i tu nie radze kupować . Odnośnie zakupu od osoby prywatnej to naprawde trzeba się dobrze znać   a i tak nie ma gwarancji sukcesu a odwołanie do instancji wyższej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lpr, w komisach i wypożyczalniach będziesz miał raczej nowsze budy. Szukasz 20to letniej, więc raczej z prywatnego rynku, chociaż trafić możesz też gdzieś na placach taką staroć z rozliczenia.

Kilka budek sprowadziłem dla siebie albo znajomych i zawsze starsze były z prywatnych rąk (przez znajomych).

Nowsze z kolei zawsze z placu po wypożyczalni albo z prywatnej wymiany na nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, bw81 napisał:

Tak. Zapomniałem do swojej listy życzeń/wymagań dopisać boiler na gaz/prąd - ale jak nie będzie to trudno. A w tym konkretnym modelu jest jedno łóżko na stałe, ale do przeżycia ? 

Dzięki za propozycję. Ostatnio przeglądałem oferty z NL i tych dwóch od Ciebie nie widziałem.

51 minut temu, bw81 napisał:

A tak w ogóle to z jakiego miasta / województwa jesteś?

Północne Mazowsze. 

 

55 minut temu, szwedki napisał:

Firmy które wystawiają przyczepy to firmy reprezentujące określonego producenta , i przyczepy używane wystawione to z reguły przyczepy z wymian przy zakupie nowej. przyczepy są po przeglądzie i wszelkie defekty mają wyszczególnione. Bywają też przyczepy po wypożyczani ale jest to wyrażnie napisane .

Dzięki za wszystkie cenne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wątki o sprowadzeniu cepki z zachodu ale wniosek forumowiczów był taki, ze jest to nieopłacalne. Potwierdza to przeglądnięcie ogłoszeń na zachodnich portalach. Żeby kupic na zachodzie tanio to trzeba mieć układy. Ja swoja kupiłem od handlarza, który sprowadził cepke z DK. Jak juz dobiliśmy targu to zagadałem go jak to jest, że on sprzedaje taniej niż na zagranicznych portalach. Z tego co powiedział, w co oczywiście można wierzyć lub nie, to ma swojego człowieka w DK, który wyszukuje atrakcyjnych ogłoszeń od osób prywatnych, na które szybko reaguje i dobija transakcji. Druga rzecz to sprowadza przynajmniej 2 przyczepy na raz, czyli jedna na lawecie, druga jest ciągnięta. Wszystko wygląda na to, ze moja była od osoby prywatnej a nie z wypożyczalni, bo wraz z przyczepa dostałem sporo prywatnego wyposażenia typu, kubki, talerze inne drobiazgi a także napoczęte butelki chemii, papieru do WC, które na pewno wypożyczalnia by zabrała. Przyczepa jest zdrowa, zwłaszcza skupiając się na szczelności, na podłodze, czyli na sprawach wg mnie najistotniejszych. Jest to Adria z 2000 r. w układzie, który mi bardzo pasuje i jest wręcz unikatowy. Wyposażeniem i designem Adria raczej ustępuje Knausom, Hobby lub innym markom ale nie byl to dla mnie priorytet. Co do handlarza to wiele do zarzucenia mu nie mam. Najbardziej wprowadził mnie w bład w kwestii, że wg niego duński DR nie musi miec tłumaczenia co okazało się nieprawdą. No ale to koszt 50zł. Byc może handlarz, bo raczej nie poprzedni właściciel wymienił opony bo mam obecnie z 2002 roku (17-to letnie) w przyzepie z 2000 r. Wątpie by pierwotny właściciel wymianił opony po 2 latach a potem trzymał je przez 16 lat (przyczepe kupiłem jesienia 2018).

Konkludując kupiłem przyczepę od polskiego handlarza z rynku DK, w cenie PL a nie zachodnich portali i wpadki nie zaliczyłem i nie czuje się oszukany bo przyczepa suchutka. Dozbroiłem, używam i jest OK.

Edytowane przez mirmar
. (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.