Skocz do zawartości

Zakup przyczepy z Holandii


henio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie do forumowiczów na temat zakupu przyczepy kempingowej z Holandii. Chodzi mi konkretnie o to że słyszałem od mojego kolegi, że w Holandii jest podobno hala gdzie są używane przyczepy kempingowe na sprzedaż. Dodatkowo można podobno sprawdzić na stronie internetowej co aktualnie mają i w jakiej cenie. Kolega nie pamięta niestety nazwy tego miejsca, ani tym bardziej adresu internetowego tej witryny. Czy ktoś z Was wie może o czymś takim i da mi jakieś namiary na takie miejsce?

Być może temat ten był już poruszany i niepotrzebnie go ponawiam, ale z góry chcę się usprawiedliwić faktem iż jestem nowym forumowiczem i jeszcze dobrze nie potrafię poruszać się po forum.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam pytanie do forumowiczów na temat zakupu przyczepy kempingowej z Holandii. Chodzi mi konkretnie o to że słyszałem od mojego kolegi, że w Holandii jest podobno hala gdzie są używane przyczepy kempingowe na sprzedaż. Dodatkowo można podobno sprawdzić na stronie internetowej co aktualnie mają i w jakiej cenie. Kolega nie pamięta niestety nazwy tego miejsca, ani tym bardziej adresu internetowego tej witryny. Czy ktoś z Was wie może o czymś takim i da mi jakieś namiary na takie miejsce?
Być może temat ten był już poruszany i niepotrzebnie go ponawiam, ale z góry chcę się usprawiedliwić faktem iż jestem nowym forumowiczem i jeszcze dobrze nie potrafię poruszać się po forum.
Z góry dziękuje za odpowiedź.
Może to pomoże. cfd96a9caaeaa21e54c4168fdc52647b.jpg

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

Też zastanawiam się nad sprowadzeniem przyczepy z Holandii. Na własny użytek, nie na handel i byłaby to moja pierwsza przyczepa kempingowa.

Nie mam żadnego doświadczenia w kupowaniu przyczepy, dlatego zastanawiam się, czy import z Holandii nie będzie lepszym rozwiązaniem niż jeżdżenie i szukanie po całej Polsce tej jedynej przyczepy spośród całej masy przede wszystkim importowanych przyczep z zachodu w wątpliwym stanie technicznym. Takie przemyślenia pojawiły się u mnie po przeczytaniu wielu tematów tego forum. Oczywiście jest tu wiele wskazówek jak kupić i jak sprawdzić przyczepę przed zakupem, są nawet całe listy z punktami kontrolnymi - wszystko pomocne i na pewno je wykorzystam, ale mimo wszystko mam obawy z powodu zerowego doświadczenia. Tym bardziej, że zakup "pełnoletniej" przyczepy to często kompromis. Niekiedy uszkodzenia można łatwo i tanio naprawić, ale żeby to wiedzieć, to właśnie trzeba mieć doświadczenie i wiedzę choćby na podstawie użytkowania przyczepy przez jakiś czas.

Oczywiście nie spodziewam się, że kupię w Holandii super tanią przyczepę w jeszcze lepszym stanie technicznym. Cudów nie ma i za dobry stan techniczny trzeba odpowiednio zapłacić, a super okazje (dobra przyczepa za niską cenę) to chyba promil ofert albo i mniej.

Czy uważacie, że to dobry pomysł żeby sprowadzić dla siebie przyczepę z Holandii ?

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bw81 napisał:

www.markplaats.nl

Przeglądam od tygodnia czy dwóch. I jakoś tak dziwnie się składa, że tam za bardzo nie ma przyczep w polskich (niższych) cenach, Stąd moje przypuszczenia, że stan tych przyczep z ogłoszeń portalu jak wyżej jest dużo lepszy niż to przeważnie oferowane jest w Polsce. A przyczepy importowane do Polski na handel, to jakiś "złom", którego żaden Holender by nie kupił i tym samym nie są wystawiane do sprzedaży w ogłoszeniach jak pozostałe. Może to zbyt śmiałe tezy jak na kogoś kto nigdy nie miał przyczepy i nigdy nie był w Holandii, ale to moje przemyślenia i spostrzeżenia.

Czy lepiej szukać ogłoszeń od prywatnych osób, czy może komisy będą lepsze - choćby z uwagi na większy wybór w jednym miejscu, możliwość pomocy przy załatwianiu papierów eksportowych w Holenderskim urzędzie, a także na gwarancję BOVAG (choć do końca jeszcze nie wiem jak to działa)?

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, chris_66 napisał:

Pomysł dobry, ale nie licz na polskie ceny. Ale z NL ja bym nie chciał budy. Bardzo wymęczone i zużyte. Wolę DK.

W ogóle nie liczę na polskie ceny. Jestem tego świadomy. Kilka lat temu jak szukałem używanego samochodu, to najeździłem się także po handlarzach sprowadzających auta z zachodu i także przeglądałem ogłoszenia z rynku niemieckiego. W samochodach łatwiej porównać ceny po roczniku, przebiegu modelu etc, i wielokrotnie okazywało się, że dobre auta z niemieckich ogłoszeń były droższe niż w Polsce. Dlatego też ostatecznie kupiłem samochód o klasę niżej, ale młodszy z komisu przy salonie nowych aut, które pochodziło z rynku polskiego i używane w leasing'u. Byłem bardzo zadowolony - auto przejechało w sumie około 400kkm (ja nim zrobiłem 300kkm) i poza eksploatacją to najważniejsze elementy wytrzymały taki przebieg: silnik, skrzynia, sprężarka, zawieszenie... a na koniec auto pojechało na Ukrainę - kupił je ukraiński handlarz. Przekręci licznik, podmaluje początek korozji i napisze w swoim ogłoszeniu, że to polski emeryt jeździł autem tylko w niedzielę do kościoła - jako drugim autem w rodzinie ? 

Wracając do przyczep. Kupienie przyczepy, która jako nowa została kupiona w polskim salonie, to chyba szukanie igły w stogu siana.

Jakie polecanie portale z ogłoszeniami  DE i DK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej przyczepy szukasz - mam na myśli układ? Jaki przedział cenowy? Jakie masy? Może uzupełnij swój profil to tez pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem dwie przyczepy w Holandii w różnym okresie czasowym i  różnej cenie , napisz dokładniej czego i w jakiej cenie chcesz kupić może będę mógł Ci coś doradzić . Okres wiosenny to nie jest dobry czas na zakup , 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za różnica czy przyczepa jest po niemieckiej czy holenderskiej wypożyczalni? Ceny przyczep od właścicieli prywatnych ( z domu) są zdecydowanie wyższe niż u naszych handlarzy. "Byznesmeni" z Pl biorą tylko najgorsze padła (często na licytacjach) analogicznie do rynku samochodów, malowanko, silikon i na placyk. 

 Przy okazji odwiedzin u rodziny w DE odwiedziłem kilka placy i ceny są zaporowe a sprzęt jest prawie nowy. Starej przyczepy z przed 2000 r nie spotkałem ani jednej. W końcu kupiłem w PL, sprowadzoną w 2006r. jeden właściciel, rocznik produkcji 98. DMC 1470 kg, po wypożyczalni ( ale czy z takim DMC była często wypożyczana - nie sądzę a tania też nie była).  Następną będę chciał kupić mniejszą skromniejszą ale nową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Thomas napisał:

Co to za różnica czy przyczepa jest po niemieckiej czy holenderskiej wypożyczalni?

niemiec patrzy jakie sa przepisy i ile może zapakować do budy

holender patrzy na DMC , i uznaje to za ładowność

to tak mnie więcej różnice w dużym skrócie

25 minut temu, Thomas napisał:

........... w DE odwiedziłem kilka placy i ceny są zaporowe a sprzęt jest prawie nowy.................

czy cie to dziwi ? bo mnie niekoniecznie

dobry sprzęt jest w dobrej cenie, niestety nie działa mit o niemcach oddających cokolwiek za darmo

 

 

generalnie polecam towar od prywatnych osób, są w super stanie, zazwyczaj doposażone i wyposażone, zupełnie inna jakość w porównaniu z wypożyczalniami 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, bw81 napisał:

Jakiej przyczepy szukasz - mam na myśli układ? Jaki przedział cenowy? Jakie masy? Może uzupełnij swój profil to tez pomoże...

Profil uzupełnię w najbliższym czasie.

Natomiast szukam przyczepy:

  1. cena do 6000 euro, raczej nie mniej jak 4000 euro (jakieś 17 - 26kpln) - w tej kwocie nie liczę kosztów sprowadzenia
  2. jak się uda, to minimum 1999 rok
  3. DMC max 1360kg
  4. co do układu to nie wiem czy będę precyzyjny, ale interesują mnie dwa stoliki rozkładane na dwa miejsca do spania po 2 osoby
  5. toaleta + minimum brodzik, nie musi być prysznic oddzielnie, ale nie chciałbym też takiej mini łazienki ze składaną umywalką nad toaletą (chyba widziałem w hobby 400 z 1999r.)
  6. lodówka i ogrzewanie z rozprowadzeniem na gaz, 12v i 230v

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.