Jump to content
Jaśki

Hobby 495 excellent :)

Recommended Posts

filipert

Gratuluję!

Muszę się zorientować czy i u mnie taki zabieg jest dopuszczalny

olas1
Godzinę temu, Jaśki napisał:

Rafał, a w którym momencie ITS to weryfikował?? 

Z tego co czytałem na forum, oraz z dokumentów od Hobby to moja buda jest homologowana na 1500 kg więc ja tylko zmieniam wpis w DR, ale wszystko w ramach homlogacji...więc mam nadzieję, że jak u mnie jest już zlecony wydruk DR to za tydzień go odbiorę :) ...ALE  nie powiem...ziarenko strachu zasiałeś :wacko:

U mnie niestety było tak, że w homologacji jest 1400kg, ale jest kilka typów mojego modelu (490KMF), typu w zasadzie niczym się nie różnią i Hobby przysłało pismo (dodatkowe), ze mój model i takim i takim nr VIN może mieć DMC 1400, 1500 lub 1550kg, wysłali nowe tabliczki i tyle. Więc u mnie lekko inny przypadek :( 

jacek00
3 godziny temu, BUMERANG napisał:

A co to ta ITS bo jakoś nie jarzę ?

Instytut Transportu Samochodowego

2 godziny temu, olas1 napisał:

U mnie niestety było tak, że w homologacji jest 1400kg,

No to masz odpowiedź. Jeśli w pierwotnej homologacji, na podstawie której dokonano pierwszej rejestracji masz wpisaną wartość 1400 kg to nic już z tym nie zrobisz. 

2 godziny temu, olas1 napisał:

ale jest kilka typów mojego modelu (490KMF), typu w zasadzie niczym się nie różnią i Hobby przysłało pismo (dodatkowe), ze mój model i takim i takim nr VIN może mieć DMC 1400, 1500 lub 1550kg, wysłali nowe tabliczki i tyle. Więc u mnie lekko inny przypadek :( 

Bo poprawnie powinno być, ze technicznie dopuszczalna masa całkowita to np 1550 kg. A DMC dla Twojego pojazdu to 1400 kg. Wtedy zwiększenie DMC nie byłoby problemem. Tak mam u siebie. Pojazd homologowany fabrycznie na 1350 kg,  obniżone do 1300 kg. I w homologacji tak właśnie to zostało wpisane:

image.thumb.png.39a911ebb6e1ba24d0587af135dbaf0c.png

Jaśki

Dzisiaj odebrałem nowy DR z nowymi danymi :) więc u mnie cała operacja zwiększenia DMC przebiegła "bezboleśnie"...juppiiii:yay: