Skocz do zawartości

Hobby 495 excellent :)


Jaśki

Rekomendowane odpowiedzi

No to przyczepa dzisiaj będzie już nocować w swoim nowym domku (miejscu parkingowym obok garażu :) )

w drodze z Białogardu (przerwa na obiadek)

20181222_145416.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
11 godzin temu, lbuster napisał:

Ładna, niech długo i dobrze służy.

Mam podobną od kilku lat i nadal mi się podoba :ok:

Masz praktycznie ten sam model...tylko układ inny :)

Dlatego sporo czerpię z Twoich technicznych wątków i rozwiązań :) . Sprzęty w cepce są identyczne...tylko w różnych miejscach...OK ja nie mam lampek ze ściemniaczem w nosku misia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć,

Ponieważ założyłem ten wątek aby pochwalić się swoją cepką to tutaj wstawię też kilka odnośników do tego co do tej pory zmieniłem i ulepszyłem 

Zacząłem od wpięcia  akumulatora w instalację przyczepy. Moje dywagacje :) i roboty zacząłem tutaj

A finał tego etapu prac jest tutaj

Kolejnym etapem była instalacja movera. Niestety w jedyny dzień gdzie mogłem to robić to padało, więc fotorelacji nie zamieściłem. kilka zdań o tym zamieściłem tutaj

W czasie wyjazdów jedną z bardziej denerwujących czynności było dla mnie dolewanie wody do małego zbiornika. Do tego za każdym razem trzeba było wyciągać czujnik poziomu i pompkę. Dlatego zdecydowałem się na większy zbiornik z zewnętrznym wlewem. Fotorelacja tutaj  

I zakończenie (przynajmniej na razie) zabaw z instalacją elektryczną. Czyli zamocowanie regulatora MPPTwklejenie panelu i dołożenie przetwornicy.

W międzyczasie wymieniłem też okienko 40x40 na mini Heki (w oryginalnym wytarła się zębatka przy korbce) oraz wywaliłem drzwi przesuwane i zastąpiłem je zasłoną

Z tych ostatnich prac wstawię fotorelację już w tym temacie...ale to jak się trochę "ogarnę" w pracy i znajdę odrobinę czasu aby odnaleźć zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK znalazłem kilka zdjęć z zasłonką :) . Poniekąd do tej zamiany zmusiła mnie połamana oryginalna listwa do suwanych drzwi. Kolejny argument to uzyskanie kilku kg ładowności, a że poprzednie drzwi i tak nic nie wygłuszały to uznałem, że tylko wizualne odgrodzenie pomieszczeń wystarczy.

20190526_194142.thumb.jpg.481080ecefdf67c01de43a2504618225.jpg

20190526_194151.thumb.jpg.cf3e927856824529d9aafdebd8c10735.jpg

20190530_194650.thumb.jpg.4be17c36471b7c157f0e3f75bc9631ce.jpg         20190530_201020.thumb.jpg.40d2587f62c331665f9afb3987c0dad5.jpg   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jaśki napisał:

W czasie wyjazdów jedną z bardziej denerwujących czynności było dla mnie dolewanie wody do małego zbiornika. Do tego za każdym razem trzeba było wyciągać czujnik poziomu i pompkę. Dlatego zdecydowałem się na większy zbiornik z zewnętrznym wlewem. Fotorelacja tutaj  

Zainspirowałeś mnie - mam kolejny punkt "to do" :ok:

3 godziny temu, Jaśki napisał:

Poniekąd do tej zamiany zmusiła mnie połamana oryginalna listwa do suwanych drzwi.

Ja już dwa razy to kleiłem - mam wizję wymiany tych plastików na aluminium, choć nie znalazłem jeszcze odpowiedniego materiału. Choć kusi odchudzenie cepki, bo teraz jeżdżę bez drzwi. Jednak ja bym zastosował taką harmonijkę, jaka jest oryginalnie.

 

Podsumowując, zrobiłeś w pół roku podobną ilość rzeczy, które ja zrobiłem przez 3 lata - gratulacje dla Ciebie :winner:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lbuster napisał:

Jednak ja bym zastosował taką harmonijkę, jaka jest oryginalnie.

Też na początku chciałem harmonijkę...ale szukałem i nie mogłem znaleźć :( dlatego poszedłem do Leroy Merlin znalazłem listwę razem z żabkami za (chyba) 13 PLN, zasłonę z obszyciem za 90 kilka PLN , kilka wkrętów 20 minut roboty i efekt z którego jestem BARDZO zadowolony. Tym bardziej, że udało mi się bardzo dobrze dobrać kolor tej zasłonki :) . Jako blokadę przykręciłem kawałek parcianej tasiemki, którą akurat miałem w domu, a jej kolor też pasuje do reszty cepki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jaśki napisał:

efekt z którego jestem BARDZO zadowolony

Nie będę owijał w bawełnę, mi się to średnio podoba. Może w rzeczywistości jest inny odbiór, ale na zdjęciach to cienko wygląda (jak dla mnie).

Tylko nie bij :dzieki:

11 godzin temu, Jaśki napisał:

poprzednie drzwi i tak nic nie wygłuszały

Hmmm, jak to zweryfikowałeś?

Według mnie, drzwi drewniane dają najwięcej intymności oraz najlepiej wygłuszą. Poza tym, mają same wady, które już wcześniej wymieniłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lbuster napisał:

Nie będę owijał w bawełnę, mi się to średnio podoba. Może w rzeczywistości jest inny odbiór, ale na zdjęciach to cienko wygląda (jak dla mnie).

Tylko nie bij :dzieki:

Spoko...przecież każdy może mieć inne zdanie i gust. Fakt na żywo wygląda lepiej niż na zdjęciach.

11 godzin temu, lbuster napisał:

Hmmm, jak to zweryfikowałeś?

Według mnie, drzwi drewniane dają najwięcej intymności oraz najlepiej wygłuszą.

No OK...ale doszedłem do wniosku, że i tak zawsze czekamy aż młody zaśnie ? więc zasłonka i tak tylko wizualnie oddziela dwa pomieszczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj była chyba "ostatnia DUŻA modyfikacja", a właściwie ulepszenie lub jak kto woli poprawa bezpieczeństwa. Co prawda mam jeszcze kilka pomysłów i "zamówień w drodze"...ale z "grubych" rzeczy to chyba naprawdę ostatnia w tym sezonie :)

Tego nie wykonałem sam, tylko zleciłem do profesjonalnego serwisu pod Lęborkiem. Podyktowane to było dwoma kwestiami: chyba mam za mało narzędzi oraz nie mam doświadczenia "w grzebaniu w hamulcach"

Tak, Tak...zdecydowałem się na:

20190604_185524.thumb.jpg.b8ec08fe9c02f8a30d7881b307766839.jpg

Kilku moich znajomych pytało się mnie "czy nie szkoda mi kasy?", "Po co Ci to?" i tym podobne.

Ja zdecydowałem, że akurat teraz mogę sobie na to pozwolić to kupuję. Jeżeli ma to zwiększyć bezpieczeństwo o kilka procent to "wchodzę w to". Co prawda mam nadzieję, że nigdy nie będzie potrzebne.

Po przyjeździe do domu coś mnie natchnęło aby zerknąć w skrzyneczkę podłączeniową. Miałem w pamięci wpis jednego z kolegów, że czasami trzeba poprawiać serwisy :(

otworzyłem skrzynkę i moim oczom ukazał się taki oto widok:

20190604_160359.thumb.jpg.9fe8adf660c1da179094045c49d9d9bd.jpg

Przewód od PINu 9 chciał powiedzieć swojemu konektorowi "zaraz spadam"

wyciągnąłem go z listwy i ściągnąłem palcami bez jakiegokolwiek oporu

20190604_160510.thumb.jpg.0466d724c100609ab26dcaf876c0444d.jpg

Całe szczęście, że przy poprzednich modyfikacjach zakupiłem zaciskarkę i sporo różnych konektorów...więc "poprawiłem fabrykę"

20190604_160907.thumb.jpg.805f99ddcd70c7b7982378fa17a108da.jpg

Oczywiście sprawdziłem też pozostałe połączenia i reszta była OK

Koniec końców puszka wygląda tak: 

20190604_161452.thumb.jpg.aab212f5b0717b7b1e3574ab7ac619e9.jpg

 

Kolejne modyfikacje to już będzie "małe piwo". Chcę zamontować zewnętrzną listwę LED. Pomysł plagiatuję z tego miejsca. Wiem, że dzisiaj do firmy kurier przyniósł prawe wszystkie "zabawki". Zobaczymy kiedy znajdę czas aby to zainstalować. Kolejne planowane modyfikacje to raczej drobnostki...ale chodzi mi po głowie zewnętrzne podłączenie wody (system z pływakiem)...ale najpierw zobaczę czy jest to "must have"...bo dopiero od tego sezonu przesiadam się ze zbiornika 20 na 50l ... i może to mi wystarczy :niewiem:

Zapraszam do komentowania ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaśki napisał:

zdecydowałem się na

Na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać :ok:

Godzinę temu, Jaśki napisał:

moim oczom ukazał się taki oto widok

Skąd ja to znam :hmm:

Godzinę temu, Jaśki napisał:

Kolejne modyfikacje to już będzie "małe piwo". Chcę zamontować zewnętrzną listwę LED. Pomysł plagiatuję z tego miejsca.

Uwierz mi, że jednak trochę roboty z tym jest. Jednak Ty wykonujesz wszystkie modyfikacje 6 razy szybciej ode mnie :P

Ja jestem BARDZO zadowolony z tego rozwiązania - polecam :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.