Skocz do zawartości

Kamping Marina Dziwnów


Jarosław69

Rekomendowane odpowiedzi

Przekopałem zasoby forum i nie znalazłem informacji o kampingu w Dziwnowie - Marina.

Ze znalezionych w necie ogólnych info i zdjątek wygląda dość atrakcyjnie - jak dla mnie.

Jest tam możliwość w ich marinie przycumowania np. swojego pontonu.

Nie jest to częsta sytuacja gdzie z przyczepy można praktycznie prosto na wodę. A pływać  jest tam gdzie    :ok:    w słonej i słodkiej .

Mam taka zajawkę na majówkę i szukam info o tym kampingu.

Był już tam ktoś z naszego forum ? Ktoś coś może więcej szczerze powiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek - z tego co udało mi się sprawdzić to w Dziwnowie są dwa pola kampingowe. Nie chodzi mi o Korab. To sprawdziłem .

Patrząc na zdjęcia z netu to ten kamping o którym piszą jest jakby z lewej strony mostu  jadąc od strony Świnoujścia w takim wcięciu kanału  płynąc w stronę Bałtyku (wtedy lewy brzeg). Wygląda na mały i kameralny.

No i gumę można zacumować zaraz przy polu. Wygląda na to ,że ma w nazwie Polmax więc pewnie oto pytałem.

Zaraz za nim jest martwe jezioro.

 

Chciałem wrzucić mapkę ale nie przeszło.

Edytowane przez Jarosław69
abc (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... no to właśnie jest ten http://marina-polmax.pl/ ...

.... cytując wcześniejsze wypowiedzi, miejscówka jest bardzo dobra, a standard jest na poziomie "przeciętnym". Ponton oczywiście jest gdzie zapiąć.

Jeżeli idzie o majówkę - to żeby ją spędzić nad morzem, musi być ciepło ( a nawet bardzo ciepło), bo inaczej "na wodzie" (i nie tylko) solidnie idzie zmarznąć. 

.... masz jeszcze w okolicy http://dziwnow4sailing.org/strona-glowna/ (pachnąca Marina nowością - fotka poniżej) - z kolei nie jest ona przygotowana pod przyczepy itp. - zrobiona pod pływających.

TOM

 

 

Marina_2-950x506.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek -Dzięki .

Z tego ujęcia to jest miejsce za portem  po lewej naprzeciwko tych szeregowych identycznych domków. Dokładnie o to mi chodziło.

Piękne ujęcie z góry.......?

 

Co do temperatur .... mam tą świadomość ... już nie pierwsze mh za mną.

W listopadzie 2 tygodnie wstecz jeszcze pływałem.... nie było gorąco  ..  +11 na lądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek , pamiętaj tylko że Bałtyk to nie jezioro i warunki zmieniają się z minuty na minutę , jak chcesz mogę Ci wysłać na PW ślad mojej wycieczki którą przynajmniej w części możesz zrealizować przy dobrych warunkach  , generalnie pętlę Dziwnów , Międzyzdroje , Świnoujście, Altwarp, Wolin , Kamień Pomorski, Dziwnów mam już opływaną kilka razy jak będziesz potrzebował jakieś info to daj znać

a i uważaj na sieci jak będziesz pływał jest ich całkiem sporo na całym zalewie Kamieńskim i Szczecińskim ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

Jarek , pamiętaj tylko że Bałtyk to nie jezioro i warunki zmieniają się z minuty na minutę , jak chcesz mogę Ci wysłać na PW ślad mojej wycieczki którą przynajmniej w części możesz zrealizować przy dobrych warunkach  , generalnie pętlę Dziwnów , Międzyzdroje , Świnoujście, Altwarp, Wolin , Kamień Pomorski, Dziwnów mam już opływaną kilka razy jak będziesz potrzebował jakieś info to daj znać

a i uważaj na sieci jak będziesz pływał jest ich całkiem sporo na całym zalewie Kamieńskim i Szczecińskim ;)

 

Suzu - z góry dziękuję. Tak jak pisałem wcześniej jest to jedna z koncepcji majówki. Wydaje mi się ,że tam jest gdzie popływać nawet w stronę południową ..Wolin i niżej.

Wszystko zależy od pogody. Co do sieci ...mam zawsze ze sobą przytroczony "przyrząd" do pozbywania się przykrych  niespodzianek. Trochę go ruszyła ostatnio grecka sól a  było napisane ,że szwedzkie i że nierdzewne.. jednak wszędzie już badziewie  ?

Jeśli możesz to bardzo proszę o zrzut .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, zaznaczyłem Ci miejsca które mi się podobały podczas tych wycieczek :

1) kanały w okolicach wyspy Karsibór (tam trzeba koniecznie popływać , taka mała Holandia )

2) Nowe Warpno i okolice (pontonem bym się nie odważył, trzeba przepłynąć cały Zalew Szczeciński dwa lata temu trafiliśmy taką burze na zalewie że fale były prawie jak na morzu  )

3) Wioska Wikingów w okolicy miejscowości Wolin (jak masz dzieci)

4) Wyspa Kormoranów

5) Kamień Diabelski

kolejność nie przypadkowa :]

co do kempingu o który pytasz to za wiele nie pomogę , samą marinę widziałem, przepływałem tam kilkukrotnie ale jakoś przyczepy nie rzuciły mi się w oczy

za to wrzucę jako ciekawostkę coś takiego :

https://www.houseboatportamare.com/kamien-pomorski/galeria

dla kogoś kto nie ma przyczepy to może być fajny sposób na nocleg , ma to silniczek bodajże 15 km i możesz pływać takim domkiem po zalewie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.