Jump to content
tomal

Praktyczne zimówki do SUV-a

Recommended Posts

poziom

Myślę,że mogę trochę więcej napisać o vector 4 season. Wczoraj wróciłem z Jaworek k. Szczawnicy. Zima jak ta lala. 

Krótko: jestem bardzo zadowolony! Żadnych problemów nie miałem, a Zaskalskie czy Biała Woda dość mocno zasypane. Zaskalskie na odcinku do wyciągu z lodem. 

Także polecam!

tomekk

Witam

Co Koledzy mogliby polecić do tylnonapędowego suvo-vana o DMC 3 t. Do tej pory używałem raczej albo AT ze śnieżynką Goodyera (Terracan kiedyś ), albo teraz Nexeny ze śnieżynką. Nigdy nie brakowało mi trakcji, poza tym w góry nie jeździłem, a może czas coś w życiu zmienić

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Cezarr

Tomek a jak Ci się jeździło na AT, ja miałem w Discovery AT BFGoodrich  i w zimie nie było rewelacji 🤔

Mandrol

Mam Nokian WR SUV 3 w moim L200 i jak na całorocznych Wranglerach bałem się jeździć w zimie to na tych z każdym pokonanym kilometrem sama radość. I nawet na śniegu dało się wyprzedzać z cepką podczas tegorocznego powrotu z Sylwestra w Niedzicy;) Do Sporta też kupię bo całoroczne Pirelli to tragedia...

tomekk
Tomek a jak Ci się jeździło na AT, ja miałem w Discovery AT BFGoodrich  i w zimie nie było rewelacji
Witam

Nie ma co się oszukiwać, szału nie ma, w konfiguracji z napędem tylko na tył dla ludzi myślących. Ja z małżonką nigdy nie mieliśmy problemów, jak było ślisko to 4x4H i wtedy to darło do przodu. W Tercu nie było ESP więc wskazane uważne jeżdżenie. Ja to z pokolenia pf125 i pf126 jestem, więc najpierw nauczyłem się jeździć z tylnym napędem. W Rodiusie są Nexeny i myślę że tak do 3 max 4 lat będę je użytkować. Mam trochę zastrzeżeń do gum, bo nawet na suchym przy automacie potrafi zerwać przyczepność i wtedy włącza się ESP i auto lekko stopuje. Generalnie wolałbym zmienić opony na takie z bardziej agresywnym bieżnikiem.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

jacekzoo
Godzinę temu, Mandrol napisał:

Mam Nokian WR SUV 3 w moim L200 i jak na całorocznych Wranglerach bałem się jeździć w zimie to na tych z każdym pokonanym kilometrem sama radość. I nawet na śniegu dało się wyprzedzać z cepką podczas tegorocznego powrotu z Sylwestra w Niedzicy;) Do Sporta też kupię bo całoroczne Pirelli to tragedia...

Ale to nokiany to są typowo zimówki?

Mandrol

Zimówki bo temat o zimówkach przecież;)

jacekzoo

Commander

Polecam Bridgestone . Robią rewelacyjne gumy do SUV a. Każdy szanujący się gumiarz wymienia je jako pierwsze.

vrs

Ja mam Continental Cross Contact Winter. Moim zdaniem dobre, następne też pewnie będą Continentale

cosik3
20 godzin temu, tomekk napisał:

Witam

Co Koledzy mogliby polecić do tylnonapędowego suvo-vana o DMC 3 t. Do tej pory używałem raczej albo AT ze śnieżynką Goodyera (Terracan kiedyś ), albo teraz Nexeny ze śnieżynką. Nigdy nie brakowało mi trakcji, poza tym w góry nie jeździłem, a może czas coś w życiu zmienić emoji41.png

Tomek do Twojego wozidła odpuścił bym sobie AT-ki, trakcji w stosunku do Nexenów nie poprawisz (chyba, że poza drogami utwardzonymi) a podniesiesz spalanie. Jeśli nie chcesz wchodzić w dwa komplety sezonówek to lepiej postaw na markowe wielosezonówki (z agresywniejszym bieżnikiem, tylko zwróć uwagę na nośność). U mnie jak zlodziło drogi to i zimówki nie pomogły, tylko dopięcie przodu, a i tak na ostrych zakrętach trzeba delikatnie operować gazem (szczególnie jak tył niedociążony), bo lubi zatańczyć

Edited by cosik3 (see edit history)

konrad_b
6 godzin temu, cosik3 napisał:

Tomek do Twojego wozidła odpuścił bym sobie AT-ki, trakcji w stosunku do Nexenów nie poprawisz (chyba, że poza drogami utwardzonymi) a podniesiesz spalanie. Jeśli nie chcesz wchodzić w dwa komplety sezonówek to lepiej postaw na markowe wielosezonówki (z agresywniejszym bieżnikiem, tylko zwróć uwagę na nośność). U mnie jak zlodziło drogi to i zimówki nie pomogły, tylko dopięcie przodu, a i tak na ostrych zakrętach trzeba delikatnie operować gazem (szczególnie jak tył niedociążony), bo lubi zatańczyć

mam ATRy GY w vitarce, nie ma porównania do zimówek niestety a opony mają niby śnieżynkę (siakaś krzemionka bla bla)

o ile w kopnym śniegu, na błocie jeszcze jako tako, tak na ubitym zajeżdżonym śniegu zero trakcji

są całoroczne z oznaczeniem SUV bo niby wzmocnione, ja wziąłem zwykłe i trochę żałuje jak gdzieś zjeżdżam z czarnego

https://www.nokiantyres.pl/opony-na-kazda-pogode/nokian-weatherproof-suv/

i jeśli auto nie jeździe w terenie to poszedł bym w tę stronę 

Daniel DJR
W dniu 27.01.2019 o 15:19, jacekzoo napisał:

Ale to nokiany to są typowo zimówki?

Takie mam w Navarce robią robotę :) względem fabrycznych tzw całorocznych.

cosik3
20 godzin temu, konrad_b napisał:

mam ATRy GY w vitarce, nie ma porównania do zimówek niestety a opony mają niby śnieżynkę (siakaś krzemionka bla bla)

o ile w kopnym śniegu, na błocie jeszcze jako tako, tak na ubitym zajeżdżonym śniegu zero trakcji

są całoroczne z oznaczeniem SUV bo niby wzmocnione, ja wziąłem zwykłe i trochę żałuje jak gdzieś zjeżdżam z czarnego

https://www.nokiantyres.pl/opony-na-kazda-pogode/nokian-weatherproof-suv/

i jeśli auto nie jeździe w terenie to poszedł bym w tę stronę 

Czy ATRy na pewno mają śnieżynkę a nie oznaczenie M+S, jeżdżę na podobnego typu (General GRABBER AT2 - mają M+S ale śnieżynki już nie) i również w kopnym śniegu czy błocie robią całkiem dobrze, ale na ubitym (napęd na tył) już jest kiepsko.

Aby opony dobrze pracowały w warunkach zimowych powinny mieć taki symbol śnieżynki Oficjalnie zatwierdzone do użytku w zimie. Wyżej wymienione Nokiany takowy posiadają i wydają się całkiem dobrym wyborem.