Skocz do zawartości

Praktyczne zimówki do SUV-a


tomal

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę,że mogę trochę więcej napisać o vector 4 season. Wczoraj wróciłem z Jaworek k. Szczawnicy. Zima jak ta lala. 

Krótko: jestem bardzo zadowolony! Żadnych problemów nie miałem, a Zaskalskie czy Biała Woda dość mocno zasypane. Zaskalskie na odcinku do wyciągu z lodem. 

Także polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co Koledzy mogliby polecić do tylnonapędowego suvo-vana o DMC 3 t. Do tej pory używałem raczej albo AT ze śnieżynką Goodyera (Terracan kiedyś ), albo teraz Nexeny ze śnieżynką. Nigdy nie brakowało mi trakcji, poza tym w góry nie jeździłem, a może czas coś w życiu zmienić

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Nokian WR SUV 3 w moim L200 i jak na całorocznych Wranglerach bałem się jeździć w zimie to na tych z każdym pokonanym kilometrem sama radość. I nawet na śniegu dało się wyprzedzać z cepką podczas tegorocznego powrotu z Sylwestra w Niedzicy;) Do Sporta też kupię bo całoroczne Pirelli to tragedia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek a jak Ci się jeździło na AT, ja miałem w Discovery AT BFGoodrich  i w zimie nie było rewelacji
Witam

Nie ma co się oszukiwać, szału nie ma, w konfiguracji z napędem tylko na tył dla ludzi myślących. Ja z małżonką nigdy nie mieliśmy problemów, jak było ślisko to 4x4H i wtedy to darło do przodu. W Tercu nie było ESP więc wskazane uważne jeżdżenie. Ja to z pokolenia pf125 i pf126 jestem, więc najpierw nauczyłem się jeździć z tylnym napędem. W Rodiusie są Nexeny i myślę że tak do 3 max 4 lat będę je użytkować. Mam trochę zastrzeżeń do gum, bo nawet na suchym przy automacie potrafi zerwać przyczepność i wtedy włącza się ESP i auto lekko stopuje. Generalnie wolałbym zmienić opony na takie z bardziej agresywnym bieżnikiem.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mandrol napisał:

Mam Nokian WR SUV 3 w moim L200 i jak na całorocznych Wranglerach bałem się jeździć w zimie to na tych z każdym pokonanym kilometrem sama radość. I nawet na śniegu dało się wyprzedzać z cepką podczas tegorocznego powrotu z Sylwestra w Niedzicy;) Do Sporta też kupię bo całoroczne Pirelli to tragedia...

Ale to nokiany to są typowo zimówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, tomekk napisał:

Witam

Co Koledzy mogliby polecić do tylnonapędowego suvo-vana o DMC 3 t. Do tej pory używałem raczej albo AT ze śnieżynką Goodyera (Terracan kiedyś ), albo teraz Nexeny ze śnieżynką. Nigdy nie brakowało mi trakcji, poza tym w góry nie jeździłem, a może czas coś w życiu zmienić emoji41.png
 

Tomek do Twojego wozidła odpuścił bym sobie AT-ki, trakcji w stosunku do Nexenów nie poprawisz (chyba, że poza drogami utwardzonymi) a podniesiesz spalanie. Jeśli nie chcesz wchodzić w dwa komplety sezonówek to lepiej postaw na markowe wielosezonówki (z agresywniejszym bieżnikiem, tylko zwróć uwagę na nośność). U mnie jak zlodziło drogi to i zimówki nie pomogły, tylko dopięcie przodu, a i tak na ostrych zakrętach trzeba delikatnie operować gazem (szczególnie jak tył niedociążony), bo lubi zatańczyć

Edytowane przez cosik3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, cosik3 napisał:

Tomek do Twojego wozidła odpuścił bym sobie AT-ki, trakcji w stosunku do Nexenów nie poprawisz (chyba, że poza drogami utwardzonymi) a podniesiesz spalanie. Jeśli nie chcesz wchodzić w dwa komplety sezonówek to lepiej postaw na markowe wielosezonówki (z agresywniejszym bieżnikiem, tylko zwróć uwagę na nośność). U mnie jak zlodziło drogi to i zimówki nie pomogły, tylko dopięcie przodu, a i tak na ostrych zakrętach trzeba delikatnie operować gazem (szczególnie jak tył niedociążony), bo lubi zatańczyć

mam ATRy GY w vitarce, nie ma porównania do zimówek niestety a opony mają niby śnieżynkę (siakaś krzemionka bla bla)

o ile w kopnym śniegu, na błocie jeszcze jako tako, tak na ubitym zajeżdżonym śniegu zero trakcji

są całoroczne z oznaczeniem SUV bo niby wzmocnione, ja wziąłem zwykłe i trochę żałuje jak gdzieś zjeżdżam z czarnego

https://www.nokiantyres.pl/opony-na-kazda-pogode/nokian-weatherproof-suv/

i jeśli auto nie jeździe w terenie to poszedł bym w tę stronę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, konrad_b napisał:

mam ATRy GY w vitarce, nie ma porównania do zimówek niestety a opony mają niby śnieżynkę (siakaś krzemionka bla bla)

o ile w kopnym śniegu, na błocie jeszcze jako tako, tak na ubitym zajeżdżonym śniegu zero trakcji

są całoroczne z oznaczeniem SUV bo niby wzmocnione, ja wziąłem zwykłe i trochę żałuje jak gdzieś zjeżdżam z czarnego

https://www.nokiantyres.pl/opony-na-kazda-pogode/nokian-weatherproof-suv/

i jeśli auto nie jeździe w terenie to poszedł bym w tę stronę 

Czy ATRy na pewno mają śnieżynkę a nie oznaczenie M+S, jeżdżę na podobnego typu (General GRABBER AT2 - mają M+S ale śnieżynki już nie) i również w kopnym śniegu czy błocie robią całkiem dobrze, ale na ubitym (napęd na tył) już jest kiepsko.

 

Aby opony dobrze pracowały w warunkach zimowych powinny mieć taki symbol śnieżynki Oficjalnie zatwierdzone do użytku w zimie. Wyżej wymienione Nokiany takowy posiadają i wydają się całkiem dobrym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.