Skocz do zawartości

Praktyczne zimówki do SUV-a


tomal

Rekomendowane odpowiedzi

Póki co założyłem takie, jakie miałem, bieżnik jeszcze daje radę, z miesiąc góra dwa posłużą, jednak zakup nowych zbliża się nieubłaganie. Może taki sobie prezent pod choinkę zrobię;) Pozostaje tylko wybrać porządne ogumienie, takie w sam raz na polskie warunki pogodowe i polskie drogi. Co myślicie o oponach tego typu: https://www.uniroyal.pl/samochod/opony/ms-plus-77 ? Podobno przyczepność świetna na mokrej jezdni, i opory toczenia na tyle niskie, że jeździłbym ekonomicznie. Ciekaw też jestem ile takie opony mniej więcej kosztują...w końcu przed świętami i tak jest masa wydatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Przedmówców :)

Miałem ubrane na zimę Pirelli Skorpion twarde jak cholera,grały podczas jazdy niczym dodatkowy silnik odrzutowy ?

Znajomy 'Gumiarz' doradził ażeby zakupic chińskie  Zeetex WQ1000 /choc źródła podają że to amerykanskie/

Kupiłem na oponeo popołudniu a na drugi dzień o dziewiątej kurier już dzwonił,sprawują się rewelacyjnie .

Mój rozmiar na zimę to 215/70/16 koszt za 4 szt - 1076zł z dostawą.

pzdr. jurellas

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oponami to ciężki temat bo 99% użytkowników chwali swoje.

Mam te MS-77 w Caddy. Porównanie do różnych opon mam. Wg mnie są po prostu dobre. Wybitne (w mojej ocenie) w jednej kategorii - jazda w błocie pośniegowym. Tu są mega. W pozostałych warunkach po prostu dobre. Z racji specyfiki samochodu na jakim mam je zamontowane nie powiem jak z głośnością ani z oszczędzaniem paliwa ale przypuszczam że tu też wpisują się w średnią. 

Napisz jaki rozmiar potrzebujesz, spróbuję coś doradzić. Widzę że liczy się dla Ciebie ekonomia - jakie masz roczne przebiegi i w jakich rejonach jeździsz tym samochodem? Może całoroczne to dobry wybór dla Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, poziom napisał:

Ja mam całoroczne Goodyear Vector 4 season w swoim Foresterze i póki co sobie chwalę 

2 pytania:

- czy użytkowałeś te opony pełny sezon zimowy?

- w jakich warunkach na co dzień w zimie jeździsz - tzn. czy masz górki, zalegający śnieg, zacienione i zalodzone miejsca, etc?

Pytam w kontekście zbierania informacji o sprawowaniu się całorocznych gum w różnych warunkach.

Jak do tej pory uważałem, że na płaskim terenie całoroczne mogą się sprawdzać, ale jak się mieszka w terenie górzystym, albo chociaż pagórkowatym to już mogą nie starczać.

Ja przykładowo mieszkam 8 km od miasta i codziennie pokonuję dojeżdżając te 8 km z różnicą poziomów 200 m. Niby nie góry, ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Póki co, nie pełny.

Mieszkam 10 km od granic Łodzi, codziennie robię w jedną stronę około 23 km, w tym 1-2 km szutry, ~5 km drogi typowo wiejskie, reszta bardziej miasto.

Górek w mojej okolicy brak. Zalodzone bywają drogi wiejskie. Nie dalej jak 3 dni temu mieliśmy we wsi, na asfalcie lodowisko. Nie wiem czy to kwestia auta, opon czy wypadkowej ale bardzo ładnie się prowadziło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mandrol napisał:

Nokian WR SUV 3- bardzo sobie chwalę po ubiegłorocznej zimie.

W nowym holowniku na zimę też założyłem Nokiana WR SUV, zaś w drugim, który jeszcze mam, zimowym obuwiem są Nexeny Winguard SUV (na licencji Michelina) i one sprawiały sie baez zarzutu

Edytowane przez powolniak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Podstawowe pytanie to jaki to jest SUV? Niektórzy uważają że Duster to terenówka....

Nie powiem nic odkrywczego, ale suva 4X4 nie sztuką w zimie rozpędzić, ale sztuką zatrzymać, zwłaszcza jak na pusto waży ok 2,5 tony. Dlatego na prawdę nie warto eksperymentować. Wiadomo, że każdy chwali swoje, a krytyczną opinię wypowie jak zmienię na inne.

Dlatego mam 2 komplety... Bardzo letnie i bardzo zimowe. Te ostatnie to Bridgestone Blizzak. W zimie rzadko kiedy włącza się ABS na błocie pośniegowym. Dobrze trzymają na łuku...ale cena odstrasza na starcie. Na plus ...wolno się ścierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.