Skocz do zawartości
seba222

[S] Ford Galaxy MK3, 2.0 TDCI, 140 KM, automat

Rekomendowane odpowiedzi

seba222
Napisano (edytowane)

Po 5 latach nadszedł czas, aby zmienić samochód, więc do sprzedania mam:

Ford Galaxy 2.0 TDCI, 140 KM z 2009 r. (pierwsza rejestracja 01.10.2009 r.). Samochód zakupiony w polskim salonie, jestem 2 właścicielem (a właściwie 3, ale pierwszym właścicielem była firma, a później z leasingu wykupił go jej szef). Ja zakupiłem go w 2014 r. z przebiegiem 140 000 km (udokumentowane wpisami w książkę serwisową) i zrobiliśmy w niecałe 5 lat 70 000 km. Obecny przebieg to około 212 000 km. Samochód według mojej wiedzy i wszelkich znaków na niebie i ziemi nie miał nigdy kolizji a jedynie drobne obcierki. Ja osobiście uszkodziłem tylną klapę cofając w barierkę (taki niefart) - zostało to wgniecenie naprawione i pomalowane. Malowane były również miejsca styku zderzaka z nadkolem po obydwu stronach z tyłu - standardowe miejsce, gdzie Ford Galaxy lubi być jedzony przez rudą! 

Auto doskonale radzi sobie z przyczepą (ja mam 1500 kg) i potrafi zadziwić niejednego na skrzyżowaniu :P

Ekonomiczność: Jak na samochód o współczynniku opływu dużej stodoły nie jest źle. Nie ma co liczyć na 6.0 l/100 km, bo to nie golf 1.4 :) Realnie, to auto, przy mojej przyciężkawej nodze żłopie średnio około 8 - 8.5 l ropuchy na 100 km. Z przyczepą spalanie wzrasta do 11 - 12 l/100 km. Jeżeli potrafisz być delikatny dla pedału gazu, jak pampers dla dupci niemowlaka, to może zobaczysz na wyświetlaczu średnie spalanie w okolicy 6 - 6.5 l/100 km (widziałem to raz). Natomiast ruszając pod górę ze skrzyżowania z przyczepą, nie włączaj spalania chwilowego, bo zawał gwarantowany - szybko licznik wskazuje 55l/100 km (bo więcej nie ma zaprogramowane). 

Usterki / wady : Jeżeli chcesz kupić takie auto i jeździć nim raz w tygodniu do kościoła - daruj sobie. Zajedziesz akumulator tak samo jak ja przez ostatnie 2 lata. To auto musi być jeżdżone i akumulator doładowywany na bieżąco w trasie. Ilość elektroniki w środku wysysa prąd z akumulatora jak najlepszy odkurzacz :( To auto musi jeździć i to najlepiej jak najdłuższe odcinki - do miasta się nie nadaje!!! Z innych usterek - nie otwierają się tylne drzwi z pilota (nie odryglowuje się zamek), mruga ikona czujnika wczesnego ostrzegania. Więcej grzechów nie pamiętam :P

Wyposażenie, czyli to, co tygryski lubia najbardziej:

Wyposażenie samochodu jest chyba najbogatsze (prawie) jakie można było mieć w tamtym czasie (bez skóry i nawigacji) - specyfikacja w załączonym pliku, bo jest tego za dużo :) 

Cena: cena 42 000 zł do negocjacji. Na hasło karawaning.pl rozmowa stanie się łatwiejsza :)

Zdjęcia: na razie jedno zdjęcie bo tyle znalazłem. W sobotę porobię więcej.

Kontakt: najlepiej telefoniczny - 604788052

Najważniejsze: 

F1: 2505 kg

F2: 2505 kg

F3: 4255 kg

G: 1760 kg

O1: 1750 kg

O2: 750 kg

28827675_121076465398484_4497433841611252884_o.jpg

Ford Galaxy MK3.pdf

Edytowane przez seba222 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.