Skocz do zawartości

Opłaty/rezerwacje - ogólnie.


PatrykeM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. W przyszłym roku chcemy wybrać się po raz pierwszy przyczepą na pole kampingowe, podpowiedzcie proszę jak wygląda sprawa z opłatami za takie miejsce, czy w tej cenie jest, np prąd, miejsce dla auta itd. Wiem, że każdy kamping pewnie ma inaczej, ale chodzi mi tak ogólnie na co trzeba się nastawić, ew jakieś dodatkowe koszta. Rezerwować miejsca bezpośrednio u właścicieli, czy istnieje jakiś pomocny portal w tym celu? Opłaty drogowe - to jest mi znane, chodzi mi tylko o sam pobyt. Myślimy nad Włochami/Chorwacja ok 14 dni i jedyny warunek to blisko morza... Dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cro/it campingi zazwyczaj mają parcele i 1 cene za całą parcele + od osoby. W cenie parceli wszystko co tam zmieścisz oraz prąd, woda, animacje dla dzieci, baseny itd..
Rezerwacje można na stronie campingu zrobić.
Jeśli wyjazd z dziećmi to polecam pra della torri caorle albo lanterna porec.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wpiszcie sobie cokolwiek w wujka gugla, typu: "kempingi chorwacja", czy cóś i w ten sposób dotrzecie na strony kempingów, gdzie wszystkiego się dowiecie i będziecie mogli zapytać i zarezerwować.

Możecie też wpisać np: https://pl.camping.info/kempingi i szukać szczegółów po odnośnikach do stron macierzystych.

Jak chcecie bardziej konkretnych informacji to opiszcie swoje preferencje w poszukiwaniu "idealnego" kempingu i na pewno dostaniecie jakieś konkretne polecenia.

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎11‎-‎28 o 01:16, PatrykeM napisał:

Witam wszystkich. W przyszłym roku chcemy wybrać się po raz pierwszy przyczepą na pole kampingowe, podpowiedzcie proszę jak wygląda sprawa z opłatami za takie miejsce, czy w tej cenie jest, np prąd, miejsce dla auta itd. Wiem, że każdy kamping pewnie ma inaczej, ale chodzi mi tak ogólnie na co trzeba się nastawić, ew jakieś dodatkowe koszta. Rezerwować miejsca bezpośrednio u właścicieli, czy istnieje jakiś pomocny portal w tym celu? Opłaty drogowe - to jest mi znane, chodzi mi tylko o sam pobyt. Myślimy nad Włochami/Chorwacja ok 14 dni i jedyny warunek to blisko morza... Dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi

Patryku, nie wykazałeś się chęcią  zdobycia wiedzy. Chcesz gotowca, zgłoś  się do biura podróży.  Wielu z nas najpierw rozpoznaje temat a później pyta o konkrety.  Wpisz  u "wujka gogle"  Chorwacja kempingi i szukaj mapa,  pokażą ci się przeróżne kempingi.  Zobacz  miejsca które cię interesują i pootwieraj strony kempingów, tam masz wszystkie informacje o kempingu i cenach, w zależności od  terminu,  Pozniej pytaj o szczegóły

https://www.google.pl/search?q=chorwacja+kemping&npsic=0&rflfq=1&rlha=0&rllag=44956276,14211131,69718&tbm=lcl&ved=2ahUKEwiVw_2JqPneAhXmlYsKHXyMAWMQtgN6BAgFEAQ&tbs=lrf:!2m1!1e2!2m1!1e3!3sIAE,lf:1,lf_ui:1&rldoc=1#rldoc=1&rlfi=hd:;si:;mv:!1m2!1d45.527485299999995!2d18.273125!2m2!1d42.5387784!2d13.2735369&spf=1543484569140

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PatrykeM, nie obraz się, ale tak jak napisał @Zbyszek wystarczy wyszukiwarka i wpisanie "chorwacja kempingi"  i w mojej wyszukiwarce drugi link to ta strona którą znalazłem bez tego forum i masz tam chyba wszystko, o co pytałeś. Na tym forum jest także skarbnica wiedzy, choćby tutaj

Edytowane przez lbuster
blad (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PatrykeM dobrze pomyślałeś. Ale pomyśl jeszcze o tym, że uczestnicy tego forum już wcześniej sporo się napracowali, żeby taką wiedzę zgromadzić. Ta wiedza na tym forum jest. Trzeba tylko teraz poświęcić trochę swojego czasu i to forum przeszukać. Pisanie kolejnych pytań o tym samym nie pomaga kolejnym znaleźć tych samych informacji. To się rozlewa. Dlatego nie obrażaj się, że ktoś Ci wytknął błąd, tylko szukaj na forum i czerp garściami - po to to forum jest. A najlepiej do tych informacji dojść przez szukajki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, ze z opłatami z reguły jest tak, ze płacisz za parcele/przyczepę plus za każdą osobę osobno. Każdy kemping ma swój cennik i czasami masz dodatkowe opłaty np. za prysznic za minutę.

Przy wyszukiwaniu pola pierw określam rejon, do którego chce jechać a potem wyszukuje na mapie kempingu, który mi odpowiada.

Edytowane przez lbuster
blad (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lbuster napisał:

Dodam tylko, ze z opłatami z reguły jest tak, ze płacisz za parcele/przyczepę plus za każdą osobę osobno. Każdy kemping ma swój cennik i czasami masz dodatkowe opłaty np. za prysznic za minutę.

Przy wyszukiwaniu pola pierw okrekorzystam z mapy

I nie ma żadnej reguły. Na jednym kempingu będzie tak jak piszesz, a na innym Ci nie policzą w ogóle za dzieciaki. Jeden weźmie opłatę z góry, a inny dopiero przy wyjeździe. Do tego dochodzą parcele o różnych standardach i już się cena robi inna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia.

W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić, kiedy są wakacje u Niemców (uwaga, landy mają różne terminy), Szwajcarów i Holendrów. W tym czasie rezerwacja w atrakcyjnych lokalizacjach jest wręcz niezbędna. Rezerwacje bezpośrednio przez internet.

Jeżeli chodzi o Włochy - opłaty: prąd, stanowisko, korzystanie z toalet i postój pojazdów są w cenie. Dodatkowo może być płatny internet. Na większości włoskich kempingów obowiązuje segregacja śmieci, a na części używanie worków biodegradowalnych na odpady bio - sprawdź to przed wyjazdem.

To tyle; jeśli masz dalsze pytania, postaram się odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.