Skocz do zawartości

Gdzie najcieplej w kwietniu, na wyjazd z przyczepą


mirmar

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, golob napisał:

Nie chodzi o robienie problemu, tylko jak ktoś się w połowie kwietnia spodziewa plażowej pogody i kąpieli w ciepłym morzu to może się rozczarować. O to chodzi wyłącznie. To ile godzin kto spędzi w aucie to już jego sprawa.

Doczytaj jakiego cytatu dotyczyła moja odpowiedź. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 minuty temu, lbuster napisał:

U mnie po kupnie przyczepy (majówka) pierwszy wyjazd testowy był na weekend niedaleko domu, by zrobić listę brakujących rzeczy a kolejny wyjazd był na Chorwację (środkowa i południowa) na 3 tygodnie. Da się - da, tylko jest różnica miedzy 3 tygodniami na Chorwację i 2 tygodniami na Grecję :blink:

 

Na weekend to najlepiej pojechać na Polskę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, poziom napisał:

Zależy jeszcze czy jechałeś z dziećmi i w jakim były wieku. Ja mam dwójkę, młodsza ma obecnie 8 miesięcy :).

Moja córka miała niecałe półtora miesiąca jak pojechała na prawie miesiąc na Węgry. I nie siedzieliśmy cały czas na jednym kempingu. Oczywiście jechaliśmy tak aby nie siedzieć cały dzień w aucie. Robiliśmy maks 300 km dziennie. Powoli ale do celu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chya nikt nie pisze żeby nie jechał na miesiąc. Chodzi o to że jechanie na Sycylię po 300 km dziennie zajmie prawie 9 dni. 9 z 14 które są na wyjazd. W takim tempie nie zdążą z tej Sycylii wrócić. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się z niektórymi nie rozumiemy...można jechać i na 2 miesiące z 1,5 miesięcznym dzieckiem. Luz. Moja starsza Córka mając 3 miesiące była zimą w Szwecji autem i promem.

Bardziej mi chodzi o to, że żeby dojechać w kwietniu w naprawdę ciepłe miejsce w Europie to jednak kawał trasy będzie. Więc jeśli będziemy chcieli spędzić w tym ciepłym miejscu większość czasu, czekają nas długie przeloty. 

Tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto to wie co będzie w Kwietniu :D może Polska będzie najcieplejsza :P A jak nie Polska to najszybciej Włochy albo Chorwacja 1/2dni jazdy jak dalej to Hiszpania albo Grecja 3/4dni spokojnej jazdy. Ja tam w kwietniu startuje na Częstochowę a wcześniej albo po Częstochowie  będzie jeszcze zlot w Imielinie :D

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnie temperatury w kwietniu na Polonopezie sa podawane na poziomie 19-20 stopni, a na Sycylii ok 18 stopni więc jeśli byłoby słońce to temperatura na słońcu byłaby ok 25 stopni a to juz byłoby całkiem fajnie. Może i morze będzie jeszcze zimne na kąpiele, ale jakieś plazowanie w lekkim ubraniu a może i z goła klatą powinno sie udać. Fakt faktem że nie wiadomo jaka dokładniej będzie pogoda w kwietniu. Mogę się szykowac na dwa kierunki tj Pelenoponez lub Sycylia. Jeśli prognozy w którymś kierunku będa wyraźnie lepsze, to tam jechać. Na dojazd przewiduje ok 2-3 dni. Na pewno gdzieś na południe Europy w kwietniu pojedziemy. Jak wrócimy to będe źródłem informacji nt warunków atmosferycznych w kwietniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tam jest ponad 2700 km wg mojego googla. Poza tym 800 km z przyczepą dzień w dzień, nawet po autostradzie, to nie jest takie hop-siup. A to roboty drogowe, korek, wypadek, bramki do płacenia itp. I jeszcze dzieci do tego. 

Wiem że jest to możliwe bo dalekie południe Chorwacji mam tak zaliczone ale jechać dzień w dzień po tyle km to jest hard core moim zdaniem. Poza tym to południe CRO jest 1000km bliżej. 

Dugo jedziesz, jesteś zmęczony, taki trochę odrętwiały, czas reakcji spada, dzieci się co 5 minut pytają czy daleko jeszcze, biją się ze sobą, płaczą itd., dojazd do kempimgu masz normalną drogą,  chwila nieuwagi i po przyczepie. Dobrze jak tylko po przyczepie. 

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.