Skocz do zawartości

Gdzie najcieplej w kwietniu, na wyjazd z przyczepą


mirmar

Rekomendowane odpowiedzi

Planujemy wyjazd na 2 tygodnie (15 dni) w kwietniu. Powrót na śniadanie wielkanocne. Wyjazd rodzinny (2+3), 3-4 miejsca na dziko po ok 3-4 dni w jednym miejscu, z przeznaczeniem na wypoczynek w formie leniuchowania na plaży wymieszanej z aktywnością w postaci przejażdżek rowerowych. Generalnie będzie to nasz pierwszy dłuższy wyjazd z przyczepą. Jako, ze wyjazd w kwietniu, to na uciążliwe upały liczyć nie możemy ale chcielibyśmy by było gorąco, więc kierunek możliwie na południe. Najbliżej jest Grecja -Peloponez. Patrząc na średnioroczne temperatury np. w Grecji, to oscylują w okolicach 21 stopni. Jak rozumiem, jest to w cieniu, więc jeśli jest słońce to temperatura, zwłaszcza odczuwalna będzie bliżej 30 stopni. Nie byłem w Grecji, zwłaszcza w kwietniu. Pytanie do bardziej doświadczonych i znających Grecka pogode, jak to wygląda w realu.

Czy w kwietniu ne Peloponezie będzie wystarczająco ciepło by się kąpać i plażować? Czy może zaproponujecie inne, alternatywne kierunki gdzie można by o tej porze roku poplażować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

My wyjeżdżamy zwykle na początku maja, a i tak zdarzają się deszcze i całkiem chłodne dni.   Na południe Hiszpanii 2 tygodnie to trochę za mało, pozostaje więc Grecja. Nie należy się jednak nastawiać na morskie kąpiele i plażowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie i Grecja???

W moim przypadku dziennie robię do 500 km i zrobić więcej to już jest męczarnia (rekord 1100). Tym bardziej kilka dni z rzędu. Tak więc u Ciebie wychodzi ze 4-5 dni jazdy w jedną stronę. Przy dwóch tygodniach 16 dni więcej niż połowa będzie w trasie. Dodając do tego pierwszy dłuższy wyjazd, zastanowiłbym się, czy do dobra destynacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Grecję lecisz praktycznie samymi autostradami, więc nie jest tak źle. 4-5 dni to przesada. Z Warszawy wyjeżdżając w piątek na noc, w niedzielę do południa powinieneś być na miejscu w okolicy Salonik.

Wszystko zależy od kierownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wyjeżdżamy zwykle na początku maja, a i tak zdarzają się deszcze i całkiem chłodne dni.   Na południe Hiszpanii 2 tygodnie to trochę za mało, pozostaje więc Grecja. Nie należy się jednak nastawiać na morskie kąpiele i plażowanie.


Maroko do plażingu tylko w tym okresie się nadaje. D00pę nawet w morzu można pomoczyć.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kilka razy z rzędu w Atenach pod koniec lutego przez kilka ostatnich lat - wtedy bywa jeszcze zimno zupełnie (kurtka obowiązkowa), na Peloponezie parę razy byłem ale w lecie.

Wydaje mi się że połowa (zwłaszcza pierwsza połowa) kwietnia będzie jeszcze bardzo zimna, w sensie może być cieplej niż w Polsce, może być "przyjemna wiosna", ale nie planował bym żadnego plażowania i kąpieli w morzu. To dopiero wydaje mi się możliwe druga połowa maja - początek czerwca jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, adamdiver napisał:

Z Warszawy wyjeżdżając w piątek na noc, w niedzielę do południa powinieneś być na miejscu w okolicy Salonik

1900km dzieląc na 90km/h to masz dwadzieścia kilka godzin jazdy, a średnia 90km/h jest mało realna no i ponad dwadzieścia godzin jazdy w 1,5 dnia to tez nie dla mnie :nono: Nie wiem, jak Ty jeździsz.

Pamiętajmy, ze to będzie pierwszy dłuższy wyjazd @mirmar

Edytowane przez lbuster
blad (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym założył średnią prędkość w okolicach 75-80. (I to przy jeździe po dobrych drogach). Wszystko powyżej jest trudne na długiej trasie. 

My dziennie jesteśmy w stanie zrobić 700-800km ale najprzyjemniej jest jak robimy 300 ;)

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzało nam się chyba z 2 razy - weekenedy przedłużone 1-szo majowe być na Chorwacji. Nie ma gwarancji, że da się pomoczyć, ale raczej można to zakładać. Więc na kwiecień - pewnie też się da. Co do czasu dojazdu - no cóż, jechałem kiedyś, jak @adamdiver pisał. Co prawda nie z Warszawy, a z południa. Wyjazd w piątek wieczorem. W niedzielę wieczorem byliśmy na kempingu na Peloponezie. Owszem, jazda do późnego wieczora. Jak zaczyna mnie morzyć sen - szukam miejsca do nocowania i z rana dalej. Tyle, że ja już trochę jeżdżę z przyczepą. Zawsze, kiedy ktoś mnie pyta, czy to męczące, to opowiadam moje doświadczenie pierwszego wyjazdu. Podpiąłem przyczepę i dojechałem nad Solinę. Wjechałem na kemping, ustawiłem przyczepę i... poszedłem spać. Byłem tak wykończony, że pół dnia było z głowy. A noc też przespałem spokojnie. Z czasem nabywa się większego spokoju i da się jechać, ale pierwszy wyjazd - tu raczej należy liczyć się z ciężkimi przeżyciami :) Ale oczywiście - każdy ma swoje doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakas alternatywa dla Peloponezu, np. Sycylia? Patrząc na mape to Sycylia jest podobnie wysunięta na południe ale może inne czynniki pogodowe są korzystniejsze, w sensie cieplejsze w kwietniu? Odległość większa ale niewiele i drogi chyba jeszcze lepsze. Południe Hiszpanii na 2 tygodniowy wyjazd raczej odpada z powodu jeszcze większej odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne czy będzie to Peloponez czy Sycylia to w kwietniu będzie średnia temp. między 10 a 20 stopni, chyba że akurat traficie na lepsze okno i plażing w bluzach czy koszulach. Ale z kolei jak traficie na wietrzne okno to z plażingu raczej nici...

Co do wody - kąpiel raczej tylko w piance... Woda w zależności od miejsca (czy otwarte morze z silnym prądem, czy ukryta płytka zatoczka) będzie miała powiedzmy 16, max. 18 stopni.

Ostatnio jak turlałem się po eGejskim na przełomie maja/czerwca to np. na przesmyku pomiędzy dwoma wyspami, mimo że płytko, ale silny prąd, woda była lodowata i nie wszyscy się odważyli wejść, a ci co weszli równie szybko wychodzili. Oczywiście gdzie indziej, w zatoczkach było już znacznie lepiej, ale wciąż szału nie było...

Więc raczej plażing w ciuchach, a kąpieling w piance;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wyjazd, prawie 3k km w jedną stronę... Dwa tygodnie. Grubo.

 Pamiętaj że o tej porze roku większość kempingów leżących po trasie będzie zamknięta. Gdzie będziecie spać. Na autostradzie?, ile dni tak wytrzymacie. Co zrobisz z dziećmi na tych parkingach?

poza tym jak byś nie jechał to trasa przez wysokie góry. Może nawet spaść śnieg. 

Moim zdaniem, pojedź gdzieś w Polskę. Dwa tygodnie to moim zdaniem za mało żeby dojechać z dziećmi na Sycylię, odpocząć, coś zobaczyć i wrócić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, vrs napisał:

Pamiętaj że o tej porze roku większość kempingów leżących po trasie będzie zamknięta. Gdzie będziecie spać. Na autostradzie?, ile dni tak wytrzymacie. Co zrobisz z dziećmi na tych parkingach?

Słuszna uwaga - sezon tak na prawdę rozpoczyna się w maju, a i tak niektóre mniejsze rodzinne interesy startują dopiero z dniem 1 czerwca. Przykładem niech będzie pięne miejsce, gdzie cumuje mnóstwo łódek na wyspie Kithnos, gdzie jak byliśmy 1 czerwca to okazało się, że w jedynej knajpie w zatoce był to pierwszy dzień rozruchowy;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.