Skocz do zawartości

Wtyczka przyczepy z USA - adapter/przejścówka + hamulec elektryczny


Suzu4x4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kolega zakupił przyczepę z USA i chciałby przywieść ją z Hamburga "na kołach" pytanie jest takie czy istnieją przejściówki/adaptery umożliwiające podpięcie takiej przyczepy do auta z gniazdem 13 PIN ? nie wiem czy w przyczepach też tak jest że kierunkowskaz mruga ze stopem jak było kiedyś w amerykańskich autach ?

google nic nie pomogło , na forum też nic nie znalazłem :rolleyes:

Edit dochodzi jeszcze kwestia hamulców (prawdopodobnie elektrycznych) jak są sterowane ? wymagają jakieś specjalne zasilanie ?

coś czuje że bez przeróbek się nie obejdzie i konieczna będzie laweta , poniżej zdjęcia wtyczki :

 

IMG-20181127-WA0005.jpg

IMG-20181127-WA0004.jpg

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kierunki będą migały ze stopem, bo tak pewnie są przewody połączone i lampy do przeróbki, hamulce elektryczne też pewnie mają dodatkowe sterowanie. trochę roboty czeka  kolegę. Ale wszystko da się zrobić ,trzeba tylko pokombinować i chcieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w wyszukiwarce np. "usa connector 6 pin" i masz przykładową stronę z opisami:

Zobacz obraz źródłowy
 
 
 
 

 

Poprawka, jest to 7 way:

6-pin-trailer-connector-wiring-diagram-of-6-pin-connector-wiring-diagram.jpg.f77546ee0faf14c4ede646632389ca8b.jpg

Twoje przypuszczenia się potwierdzają, czyli stop z kierunkami oraz sterowanie hamulcem we wiązce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki,  już coś do przodu, widzę że nie będzie ta takie proste bo wg tego co wygooglałem to auto do holowania przyczepy z hamulcem elektrycznym musi mieć do niego sterownik więc raczej żadna przejściówka nie wchodzi w grę ?

ktoś przerabiał temat jak sterowany jest hamulec elektryczny i czy da się taką przyczepę ciągnąć europejskim autem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, ed napisał:

To nie tylko dorobienie wtyczki, trzeba czymś sterować hamulce w przyczepie, a to już spory problem - konieczny sterownik w samochodzie  W/g mnie tylko laweta.

Może tak być, zresztą wczoraj kolega Suzu4x4 radził Adamowi spedycję w transporcie towarów do Niemiec myślę że teraz powinien tak samo doradzić koledze zamiast kombinować coś z wtyczkami i hamuclacmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Commander napisał:

Cześć.

Szef kumpla przywiózł kiedyś kemping z USA. Stawał na głowie... Skończyło się wymianą osi i montażem najazdu. Prąd przy tym to pikuś....Nie zrobicie nic bez lawety.

 

Sorry za złe wieści...

też tak myślę ;)

 

17 minut temu, Cezarr napisał:

Może tak być, zresztą wczoraj kolega Suzu4x4 radził Adamowi spedycję w transporcie towarów do Niemiec myślę że teraz powinien tak samo doradzić koledze zamiast kombinować coś z wtyczkami i hamuclacmi.

Kolego Cezarr jeśli byś czytał  ze zrozumieniem może zobaczyłbyś że moje pytanie nie brzmiało "w jaki sposób przywieść przyczepę z Hamburga"

doradziłem to koledze na samym początku ale każdy sam podejmuje decyzje,  jeden woli zawieźć do Niemiec towar przeładowanym busem a inny przywieść przyczepę na kołach i mi nic do tego

ale nie ma to jak nabić kolejnego nic nie wnoszącego posta :ok:

 

 dziękuję za odpowiedzi, rozwiązania są dwa :

 transport przyczepy na lawecie lub holownik ze sterownikiem hamulca elektrycznego wyposażony w hak w standardzie amerykańskim

 

temat można zamknąć ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słyszę o przyczepie z USA i ich mani wielkości zastanawiam się o jaki gabaryt chodzi. Jeżeli jest to coś, co wchodzi na lawetę to warto taką ze sobą zabrać - nawet od kilkudziesięciu zł za dobę.

Natomiast jeżeli to jest coś wielkiego to najprościej byłoby amerykańskim holownikiem, taki to chyba najprościej wyszukać na otomoto :) tylko czy warto kupować na jedną akcję ? wszystko kwestia kosztów, rozmiarów itd.

samą wtyczkę mając już schemat przerobiłbym na miejscu na naszą 13-pin zabraną ze sobą.  Osobiście nie bawiłbym się w partyzantkę, jak pewnie połowa naszych obywateli i 80% prowadzących działalność i lubiących oszczędności :).

dawno dawno temu w poprzedniej pracy woziliśmy fiatem doblo 1.3 mjet koparkę na lawecie 2 osiowej, dziś taki zestaw trafiłby tu do działu "na wesoło". Śmiesznie było jak przy wjeżdżaniu na przyczepę koparki podniosło tył w doblo o 30cm, a silnik był odpalony (trzymał tylko ręczny) i zestaw sobie pojechał (bez kierowcy, obserwowaliśmy razem załadunek).

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze można kupić do europejskiego modelu samochodu amerykański moduł elektryczny wiązki haka. Przecież te samochody są produkowane często na oba rynki. Może nie będzie tak źle. 

A czym ta przyczepa będzie ciągają w PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

dziękuję za odpowiedzi, rozwiązania są dwa: transport przyczepy na lawecie lub holownik ze sterownikiem hamulca elektrycznego wyposażony w hak w standardzie amerykańskim

Ciekawa sprawa z tymi hamulcami. Gdybym ja miał taki problem, to starałbym się zrobić wszystko, aby tego typu hamulce zachować, choćby z uwagi na to, że przestaje w takim przypadku obowiązywać "1/33". Podobnie, jak Kol. vrs, nie widzę przeciwwskazań, aby zakupić taki sterownik i zamontowanie w aucie, które będzie z tą przyczepą jeździć. Jeśli taką decyzję podejmiesz lub będziesz zainteresowany, to napiszę  dużo więcej szczegółów na ten temat, ponieważ system jest ciekawy i występuje w wielu opcjach.
Moim zdaniem, cała ta przeróbka łącznie ze wszystkimi wymaganymi czynnościami, nie powinna zająć więcej czasu, niż 3 - 4 godziny (zamontowanie sterownika, zmiana wtyku przyczepy, dołożenie w samochodzie gniazda (gniazd) itp.). Przypuszczam, że koszt wszystkiego, zależnie od miejsca zakupu i wersji sterownika może wynieść ok. 500 - 1000 zł.
IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby ciągać przyczepe z Ameryki wymagany jest sterownik siły hamowania. Mam auto i mam sterownik.Brak haka.Jeżeli masz E kase na zatankowanie 5.7 i taki hak to służę autem- kwestia zgrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.