Skocz do zawartości
imperatorr

KNAUS SUDWIND demontaż poszycia i kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

imperatorr

Witam, niedawno kupiłem swoją pierwszą przyczepę. W dwóch miejscach była "delikatnie" trafiona. Przed zimą chciałem te uszkodzenia zabezpieczyć ale jak zacząłem grzebać z narożnikiem to zaczęło się sypać próchno :) Postanowiłem rozebrać tył i wymienić zgniliznę i w związku z tym mam pytanie, czy macie jakiś sprawdzony sposób na odklejenie i odgięcie poszycia bez uszkodzenia go? 

IMG_20181124_121842.jpg

IMG_20181125_184456.jpg

IMG_20181125_184500.jpg

IMG_20181126_184325.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lolus54

Ja proponuję robotę od środka wykonac, demontaż poszycia z zewnątrz się raczej nie uda bez uszkodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
imperatorr

Najgorsze jest to że akurat w tym miejscu jest kuchnia i nie wiem co gorsze: szarpać blachę czy demontować sprzęty :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomii

Jeśli boisz się demontażu sprzętu kuchennego to zastanów się czy dasz sobie radę z tą naprawą, żebyś się w połowie drogi nie rozmyślił. Prawda jest taka że czeka cię większe wyzwanie niż demontaż zlewu, lodówki i kuchenki gazowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
imperatorr

Nie chodzi o to, że boję się je demontować tylko myślałem że pójdzie to zrobić szybciej od zewnątrz ściągając poszycie :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TomekKnaus

.... bez demontażu wyposażenia od środka się nie obejdzie 😞 .... (.,.. i "szybko" nie da się tego zrobić) ...

TOM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lolus54

Koledzy mają rację to grubsza robota i teraz już raczej za zimno żeby to zrobić chyba że masz ogrzewane pomieszczenie . Wszystko trzeba kleić a większość klei raczej woli temperatury dodatnie są też  takie które można aplikować do - 10 stopni ale jest ich mało. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
imperatorr

witam, dopóki co wyciągnąłem zlew, lodówkę i szafki, myślałem że doszło tylko do połowy ściany ale wydaje mi sie że z drugiej strony też zacieka, ale dechy wydają się całe, jutro jak znajdę czas to sciągnę płytę i zobaczę co się tam kryje. Jeżeli będzie mokro z lewej strony to muszę kibelek też rozbierać i podpierać sufit bo pewnie górne szafki będą musiały wylecieć... no chyba że idzie tylko dołem , ale to dopiero po demontażu kibelka zobaczę.

Wiem że takie coś powinno się robić jak jest ciepło ale wolę rozebrać to teraz niż czekać aż mróz i woda zrobią swoje :) 

Jeżeli ktoś może podpowiedzieć jak mocowana jest toaleta to będę wdzięczny 

IMG_20181128_220543.jpg

IMG_20181128_220553.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lolus54

A jaką masz toaletę? Poszukaj na forum o wszystkich chyba jest napisane. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
imperatorr

Jezeli chodzi o kibelek to mam taki 

IMG_20181118_164428.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lolus54

To jest toaleta thetford c2 lub model pokrewny , wejdź na stronę producenta jest instrukcja montażu. Demontaż jest prosty wyjmij kasetę usuń listwy i uszczelnienie jeśli takowe są i toaletę do góry. Śrub chyba żadnych u mnie nie było o ile dobrze pamiętam. Jeszcze trzeba rozlaczyc przewód zasilający od strony kasety. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi