Skocz do zawartości
jarek740609

Oświetlenie w lodówce

Rekomendowane odpowiedzi

BUMERANG
Godzinę temu, ed napisał:

Ciekawe o ile krócej "pożyją" baterie "przechowywane" w lodówce? Pomimo tego  fajny pomysł.

Myślę, że nie będzie dużej różnicy. W końcu to dalej dodatnia temperatura i tylko w okresie eksploatacji lodówki :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66
Ciekawe o ile krócej "pożyją" baterie "przechowywane" w lodówce? Pomimo tego  fajny pomysł.

O ile nie zamrozisz bat i aku to przeżyją tyle ile normalnie. Problemem są mocno ujemne temp. Chociaż patrząc na latarki i mierniki w busie serwisowym to też ten wpływ nie jest jakiś znaczący, wręcz pomijalny.
Większym problemem jest pobór prądu w czasie oczekiwania. Ale na sezon spoko wystarczą.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Suzu4x4

mam w przyczepie oświetlenie szafy na LED na dwa paluszki , wystarczają na cały sezon i po zimie zakładam nowe,

mam też cyfrowy termometr  z dwoma bezprzewodowymi  czujnikami  jeden w lodówce drugi w zamrażarce

baterie z tego czujnika w zamrażarce podczas wyjazdów są cały czas w temperaturze od -16 do -25 i zmieniałem je ze dwa razy w tym sezonie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
junior

podepnę się tutaj. Dziś przy okazji świątecznej wizytacji budy szukałem miejsca na przyklejenie bateryjnej lampki do oświetlenia lodówki i znalazłem ... oświetlenie lodówki 😲.

IMG_20181224_105740.thumb.jpg.d9c326a6a993c16f8d208782348bb0bb.jpg

IMG_20181224_121650.thumb.jpg.804e0bc982551284eb42f63c4f24e6f8.jpgIMG_20181224_121641.thumb.jpg.e74e1560ca01c449b04a55e1d542884a.jpg

Póki co testy wykonane baterią wykazały że lampka działa 🤩 - sprawdzanie czy prąd dochodzi itp zostawiam na cieplejsze dni.

Szukając włącznika tegoż światła jedyne co udało mi się znaleźć to takie "oczko" na obudowie - czyżby coś w rodzaju fotokomórki ???

IMG_20181224_105804.thumb.jpg.8bbd18f1066a2e84697247b5d3cdc19f.jpg

Czy ktoś ma może pomysł gdzie szukać takich żarówek, bo jest jedna a miejsce jest ewidentnie na 3 sztuki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
konrad_b
18 minut temu, junior napisał:

Czy ktoś ma może pomysł gdzie szukać takich żarówek, bo jest jedna a miejsce jest ewidentnie na 3 sztuki?

Wklej tam paski led, będzie jasno i oszczędnie

Z tego co pamiętam to pasek ma moduł 5cm, powinien się tam spokojnie zmieścić 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
junior

To jest dobra myśl👍. Sprawdzę tylko czy jest zasilanie w kablach. A jak nie to daję bateryjną i po robocie. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi