Skocz do zawartości

Oświetlenie w lodówce


jarek740609

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, jarek740609 napisał:

i podpiąć się pod zasilanie lodówki 12 V

Lodówka ma 12V tylko w czasie jazdy (jak jest taka instalacja). W okolicy lodówki znajdzie się stałe 12V (kuchenka, piecyk, oświetlenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja bym dodał oświetlenie, raczej podświetlenie od spodu aby było widać ile pozostało nam zacnego trunku, i czy przypadkiem nie trzeba udać się do marketu, po uzupełnienie braków. Takie tam myśli mie nawiedzily po oświetleniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.11.2018 o 11:14, ed napisał:

Samo przy otwarciu się może załączyć - wystarczy na drzwiach przykleić mały magnes  a na obudowie dać kontaktron włączony szeregowo w obwód diod.

A nie lepiej kupić gotową lampkę LED z czujnikiem ruchu za naście zł. i mamy załatwiony problem bez komplikowania i okablowywania lodówki. Baterie starczą na cały sezon. :miga:

Choćby takie cuś

https://allegro.pl/lampka-samoprzylepna-listwa-do-szafy-podszafkowa-i6743942790.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ds_rl=1256545&ev_campaign=_DIO_pla_dom_meble&ev_adgr=Akcesoria+meblowe&gclid=CjwKCAiA9K3gBRA4EiwACEhFe7op5_YXTTqsGSh8IIYiy26SCruGB2sHdS7TWuGYy_UMLsy-H7Uu2xoCpaAQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Mam koło domu kilka takich tylko z Lidla. Deszcz po nich leje, mróz szarpie, a hulają doskonale. Akumulatorki ładuje mniej więcej dwa razy do roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, BUMERANG napisał:

A nie lepiej kupić gotową lampkę LED..........................

nie można iść na skróty , to nie przystoi................

...........najpierw trzeba zrobić kilka prototypów , udoskonalić konstrukcję............

na koniec pójśc do sklepu i kupić gotowe rozwiązanie za ułamek wydanej dotychczas kwoty

 

mam z lidla dwie latarki okrągłe i takie z czujnikiem też - super rozwiązanie do bakisty , przy schodku , przy wejściu na parcelę .............

do lodówki jeszcze nie próbowałem wsadzić , ale jeszcze nic straconego , chociaż nie miałem potrzeby żeby tam sobie świecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, chris_66 napisał:

nie można iść na skróty , to nie przystoi................

...........najpierw trzeba zrobić kilka prototypów , udoskonalić konstrukcję............

na koniec pójśc do sklepu i kupić gotowe rozwiązanie za ułamek wydanej dotychczas kwoty

 

mam z lidla dwie latarki okrągłe i takie z czujnikiem też - super rozwiązanie do bakisty , przy schodku , przy wejściu na parcelę .............

do lodówki jeszcze nie próbowałem wsadzić , ale jeszcze nic straconego , chociaż nie miałem potrzeby żeby tam sobie świecić

Jeden lubi czekoladę, a drugi jak mu nogi śmierdzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ed napisał:

Jeden lubi czekoladę, a drugi jak mu nogi śmierdzą

jeden lubi wiercić dziury w lodówce, drugi woli mieć sprzęt bez dziur ?

każdemu według potrzeb ?

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2018 o 23:36, Boas43 napisał:

Panowie nic więcej Wam nie potrzeba żadnych kabli, włączników innych dupereli. 

Dokładnie, nie ma sensu kombinowania z lampkami 12V, kablami, włącznikami itp. Gotowe bateryjne czy akumulatorowe lampki led z czujnikiem ruchu załatwiają cały problem oświetlenia lodówki, bakisty, kasety WC czy schowków jakie kto chce i potrzebuje, jest tego masa na rynku w bardzo niskich cenach od ~20zł za dobre jakościowo. Montaż w 3 sekundy polegający jedynie na przyklejeniu w odpowiednie miejsce...

 

Przykładowo, akurat droższa lampka za 48zł z Castoramy ale z akumulatorkiem ładowanym kablem USB. Wersja na paluszki AAA jest po 28zł.

https://www.castorama.pl/produkty/urzadzanie/lampy-oswietlenie/oswietlenie-techniczne/czujniki-ruchu/lampka-led-z-czujnikiem-ruchu-ip20.html

Edytowane przez golob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.