Skocz do zawartości

Startujemy!! przyczepa za okolo 20tys 2 osoby.


Lukasz91

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie po przerwie

Troszke juz pozno a ja wieczorne przegladanie olx zakonczylem takim znaleziskiem:

https://www.olx.pl/oferta/nowa-przyczepa-kempingowa-n126et-kuchnia-toaleta-prysznic-ogrzewanie-CID5-IDxO6qY.html

 

przyznam szczerze o naszej przyczepie za duzo nie wiem, ale wydaje mi sie i mojej kobiecie ze ma duzo zalet (panuje w nas stan podniecenia :-) ) : 

nowka sztuka

wewnatrz przyjemna 

cena jak za nowa

Mniejsza cepka - mniejsze spalanie/latwiejsze prowadzenie/manewrowanie na polu (mover zbedny?) 

faktura vat (prowadze dzialanosc dodanie pkd i leasing moze obnizyc troche finalna cene cepki)

- szansa na wynajecie jej max miesiac poltora w roku ze wzgledu na to ze jest nowa co tez obnizy cene/koszty uzytkowania cepki. 

- odchodza godziny na przegladanie internetu a poZniej jezdzenie i ogladanie.

- przez jakis czas powinna nie stwarzac klopotow w odroznieniu od 15-20letnich przyczep

 

Z minusow

na pewno ciasna (ale wlasna) ?

Zastanawiam sie czy wygodnie spalbym w niej majac 187cm wzrostu

mozliwosc podrozowania tylko w dwojke (troche na sile) albo do czasu az pojawia sie jakies dzieciaczki 

 

Panowie i Panie (mamy tutaj prawda?) bardzo prosze o rady. 

Milego dnia! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Szczerze- żal i szkoda by mi było wynajmować nówkę sztukę, nawet taką małą Niewiadówkę. Mam 28-letnią Hobby i tej akurat mi nie żal. Ale 8-letniej już tak...

Bierz na DG. Gdybyś jednak zdecydował się na wypożyczanie to pamiętaj o AC- jak poinformujesz TU że masz cepkę z opcją wynajmu to cena wzrośnie kilkukrotnie:oslabiony: A jak nie powiesz to dopowiedz sobie sam co będzie w przypadku jakiejś szkody...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musicie zobaczyć ją na żywo. Wiesz że bez otwarcia dachu nawet się w niej nie wyprostujesz? 

Widziałem te nowe Niewiadówki na targach ostatnich. Wg mnie to jest przepaść nawet do starych zachodnich konstrukcji. Miałem kilka lat Avento z 1990 roku i to był Hilton przy hotelu robotnicznym w zestawieniu z tymi przyczepami. Biorąc pod uwagę że małą nową Adrię można mieć za około 40000zł to zastanawiam się kto kupuje te Niewiadówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze odradzam  stan podniecenia opadnie po pierwszych wakacjach , za tą cene można mieć porządną przyczepę . Radzi ci to posiadacz dwóch przyczep N126n czyli większej wersji tej z ogłoszenia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dudek_t napisał:

Musicie zobaczyć ją na żywo. Wiesz że bez otwarcia dachu nawet się w niej nie wyprostujesz? 

 

To jest powazny minus

7 godzin temu, Mandrol napisał:

Szczerze- żal i szkoda by mi było wynajmować nówkę sztukę, nawet taką małą Niewiadówkę. Mam 28-letnią Hobby i tej akurat mi nie żal. Ale 8-letniej już tak...

Bierz na DG. Gdybyś jednak zdecydował się na wypożyczanie to pamiętaj o AC- jak poinformujesz TU że masz cepkę z opcją wynajmu to cena wzrośnie kilkukrotnie:oslabiony: A jak nie powiesz to dopowiedz sobie sam co będzie w przypadku jakiejś szkody...

 

 

Oc + ac dla przyczepy to jakie orientacyjne koszta? 

38 minut temu, vrs napisał:

Albo najmniejsze Hobby, co prawda ponad dwa razy droższe ale to jest normalna współczesna przyczepa

Jeszcze dam to do kwadratu i fajny kamperek bedzie ?

 

3 godziny temu, dudek_t napisał:

 Biorąc pod uwagę że małą nową Adrię można mieć za około 40000zł to zastanawiam się kto kupuje te Niewiadówki.

Bylem dzisiaj w camptriller w szczecinie i wzialem katalog. Model Action powiedzmy odpowiednik Niewiadowki calkiem spoko, szczegolnie duzo okien przy stoliku transformujacym sie w lozko moze zapewniac fajne widoki, ale akurat byl jakis klient i nie dowiedzialem sie jak cenowo to wyglada. Podjade w najbliszym czasie pogadac. 

Edytowane przez Lukasz91 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z camp&trailer zalecam dużo ostrożności. Ale pogląd na ceny z pewnością będziesz miał. Nie wiem czy Aviva nie będzie tańsza niż Action? Uwierz, w perspektywie lat użytkowania  przyczepy dołożenie nawet 20k względem tej Niewiadówki na starcie, opłaci się w każdym jednym dniu korzystania z przyczepy i sprzedaży za x czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, vrs napisał:

Jest jeszcze Weinsberg

Ale w stosunku nawet do Avivy będzie dużo gorzej wyposażony w standardzie. Czyli Aviva będzie pewnie droższa w podstawie, ale po doposażeniu to Weinsberg wyjdzie drożej.

7 minut temu, dudek_t napisał:

W ogóle się nie ma nad czym zastanawiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.mobile.de/pl/Samochód-kempingowy/Adria-Aviva-400-PS/vhc:motorhome,srt:price,sro:asc,mke:400,mld:400+ps,vcg:caravan/pg:vipmotorhome/270373410.html

 

ten ukladzik nam bardzo pasuje u Niemca blizej 50... kocham te dokladania na zakupach ?  

apropo Adrii widzialem dwoch przedstawicieli w PL ceny u nich porownywalne? 

Szczecinski zauwazylem ze nie ma na forum wysokich notowan?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I VAT 19% a nie 23% jak u nas. 
Jak kupisz na osobę fizyczną to chyba nie rozliczasz Vatu
Owszem. Ale nie wiem jak, ale w PL miałem lepszą cenę z PL VATem niż oferty w DE z VATem niemieckim. Mówiąc krótko to w DE było po prostu drożej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłem w PL. Co nie zmienia moim zdaniem faktu że gdybym w zakup w DE włożył tyle samo wysiłku co w masowanie dilera w PL to pewnie cena byłaby o ten 1-2% niższa. Ale jak bym do tego dodał koszty transportu i moje koszty związane z wyjazdami do DE to pewnie wyszłoby na to samo albo na korzyść PL. 

Jak ktoś mieszka przy granicy to może mu się to opłacić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.