Skocz do zawartości

Startujemy!! przyczepa za okolo 20tys 2 osoby.


Lukasz91

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Lukasz91 napisał:

Zastanawiam się jak to u Was jest czy większość czasu spedzanego w przyczepie to urlop czy weekendowo, a wiec?

Bardzo różnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Oczywiście że są takie rzeczy , zazwyczaj są one zabierane przez naszych Polskich Biznesmenów . Stabilizator w tej cenie przyczepy uznaje za standard. Mover bardzo fajna sprawa , lecz na to nie zwracaj uwagii bo to można sobie samemu zalozyc . Mover czyli że masz pilota i sterujesz przyczepa , bardzo fajna sprawa , wygoda jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mover juz gdzies trafilem na niego i uwazam ze jest bardzo fajną opcją. Apropo stabilizatora czytalem jeden temat w ktorym bujanie? przyczepy zakonczylo sie wypadkiem. Kontroluje sie jego sprawnosc? Wymienia na lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lukasz91 napisał:

Koledzy, a są rzeczy, ktorych nie ma we wszystkich przyczepach, a jednak warto je miec u siebie? Wygoda/bezpieczenstwo?

Nie wszystkie przyczepy są szczelne, a w swoją warto mieć szczelną. Jest to i wygodne i bezpieczne :yes:

57 minut temu, Lukasz91 napisał:

Apropo stabilizatora czytalem jeden temat w ktorym bujanie? przyczepy zakonczylo sie wypadkiem. Kontroluje sie jego sprawnosc? Wymienia na lepszy?

O tym to proponował bym rozmawiać w odpowiednim temacie. Stabilizatory Alko mają wskaźnik zużycia okładzin, ale poprawne wskazanie wcale nie gwarantuje prawidłowego działania stabilizatora. Tyle w skrócie - reszty poszukaj w dziale który poruszą tą tematykę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tomii napisał:

Nie wszystkie przyczepy są szczelne, a w swoją warto mieć szczelną. Jest to i wygodne i bezpieczne :yes:

 

Tak, to jakby przyćmiewa wszystkie inne dodatki :) ,  w które każdą przyczepę można doposażyć. 

Pamiętaj, w pierwszej kolejności szczelność przyczepy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za porady. Zbieram sie zeby zadzwonic i umowic na ogladanie jednej cepki ktora stoi prawie pod nosem. link ponizej.  Kwota zdecydowanie wieksza, ale mysle ze da mi to tez jakis poglad na temat i dowiem sie czy przy zwiekszeniu budzetu moze byc i lepiej i ladniej.

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-hobby-CID5-IDxkE35.html#fbac791292

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lukasz91 napisał:

Dziekuje za porady. Zbieram sie zeby zadzwonic i umowic na ogladanie jednej cepki ktora stoi prawie pod nosem. link ponizej.  Kwota zdecydowanie wieksza, ale mysle ze da mi to tez jakis poglad na temat i dowiem sie czy przy zwiekszeniu budzetu moze byc i lepiej i ladniej.

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-hobby-CID5-IDxkE35.html#fbac791292

Ładniej napewno, ale z "lepiej" radzę uważać. Tylko zdrowe, stonowane, ostrożne podejście do tematu gwarancją sukcesu :) Powodzenia

Chyba, że ma się dużo szczęścia , to wtedy nawet nie trzeba oglądać:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem ten dylemat na początku wakacji. Mogę podpowiedzieć jedno, oglądanie dużej liczby przyczep daje do wyobraźni. Na początku oglądałem sam ucząc się na co zwracać uwagę ale przede wszystkim miałem porównanie od przyczep za 8tys do 38tys. Byłem również oglądać z kolega z forum, bardzo dużo podpowiedział (dzięki raz jeszcze @jaroslaw-d). Budżet początkowy to 10, później 20, w trakcie 38 wydawało się ok - ze warto zainwestować. Im więcej przyczep widziałem tym lepszy punkt odniesienia. Ważna sprawa ze oglądając wiele wersji zdecydowałem się jaki układ jest dla mnie najlepszy. Ostatecznie udało się kupić od forumowicza poniżej 20 cepke w bardzo fajnym stanie (czekała na mnie bo miałem kilka podejść ;) ) 

Ja jestem żeglarzem a przygodę z karawaningiem dopiero zaczynam. Moje wrażenie jest takie ze te dwie społeczności maja wiele wspólnego. Jest stara etykieta zachowania, wrodzona serdeczność, chęć pomocy, życie w zgodzie z natura, swiadomosc nie przeszkadzania innym. I wydaje mi się ze większość osób na forum to właśnie tacy ludzie, także warto prosić o pomoc przy oględzinach i korzystać z ich doświadczenia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lukasz91

W ogłoszeniu jest bardzo mało zdjęć więc i technicznie nie można prawie nic powiedzieć..

Prawie... moja jedna uwaga: Tabliczka znamionowa jest zastępcza. Czyli Autor z Polski zażyczył sobie obniżenia DMC a producent wyraził zgodę.

Mogę przypuszczać po układzie (bo nie podaje modelu) że DMC powinno być 1180. Tak więc jeśli przyczepką będziesz jeździł po Europie to uważaj bo masz bardzo małą ładowność (tak między 20 a 50 kg) IMHO

 Wracając do komisów w DE. Podaj proszę linki do tych pobliskich o których pisałeś. Jestem zainteresowany zakupem więc może połączymy siły.

Może być na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2018 o 21:20, Lukasz91 napisał:

Masz racje moznaby liznac tematu weekend nad jakims jeziorkiem badz morzem, czemu nie.

Zastanawiam się jak to u Was jest czy większość czasu spedzanego w przyczepie to urlop czy weekendowo, a wiec?

Jak już wcześniej napisano. Z początku sporadycznie, a teraz 3 tyg. urlopu + każda możliwa okazja do wyjazdu,a już teraz to i niekoniecznie w sezonie :) ale nie u każdego się to tak zazębia, więc musisz spróbować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba Hobby 400 KB. Kolega @Kielek chyba ma taką ale ciut starszą od tej.

Kolega @Malinki ma rację a nawet wydaje mi się, że może być MW=DMC. Bagażnik i drabinka też swoje ważą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.