Skocz do zawartości

Rodzaj tworzywa/tkaniny przedsionka


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

Takie moje 0,03 PLN-ów

Zalinkowane z Obelinka Domaso i Megacamp Panorama to tak naprawdę nie są przedsionkami ... 

To są zwykłe daszki przeciwsłoneczne z dopinanymi sciankami bocznymi i ewentualnie opcja na bogato z frontowymi.

Różnica w cenie wynika a minimalnej ilości rurek, lekkości materiału ,standardowymi  fartuchami z boku o ile takowe występują. Rozpoznać je można po dopinanych ściankach bocznych z okienkiem ( najczęściej) w kształcie półkola.  

Plus to waga , szybkość rozkładania i cena. 

A do Isabelli to im bardzo daleko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, Maras napisał:

A do Isabelli to im bardzo daleko :)

Isabella tego typu kosztuje około 4k pln. 

Więc różnica w cenie jest duża, coś za coś. 

 

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Maras napisał:

To są zwykłe daszki przeciwsłoneczne z dopinanymi sciankami bocznymi i ewentualnie opcja na bogato z frontowymi.

Oczywiście w tytule wątku użyłem słowa przedsionek jako uogólnienia - wiadomo o co mi chodziło, bo przedstawiłem propozycje i zdjęcia. Ponieważ jeżdżę (póki co) tylko w ciepłe miesiące i w ciepłe kraje to zależy mi na letnim zadaszeniu (z dopinanymji bocznymi ściankami), które jednak - po dołożeniu frontowych ścian - staje się już prawdziwym przedsionkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tomii napisał:

Nawet nie myśl o stalowym :D.

Ten od p. Beaty dizajnersko jakoś mega nie powala, no ale kusi ten karbonowy stelaż. 

A Obelink - nowy to nowy. Do Twojego Knausa ten Fanplus będzie trochę wyglądał jak byś go ze starej budki przeszczepił. 

Co do materiału się nie wypowiem bo zawsze miałem Ten Cate. 

 

No i cholera nie da się przyoszczędzić za nic...;-)

Zawsze jeszcze mogę wykorzystać stelaż z obecnego daszka (nogi) i dokupić tylko rozpórki...

Ale nie wiem, czy takie drutowanie to dobry pomysł:-)

Domaso (TenCate) z aluminiowym stelażem to już 1.900,- zł z przesyłką...

No i powraca niby rozwiązany już naradą rodzinną na korzyść gadżetów dylemat - czy inwestujemy w gadżety kempingowe, czy budujemy saunę w domu:-)

1.900,- zł to prawie 2/3 kosztów materiałów do budowy sauny (plus 1.600,- zł piec ze sterownikiem) - czyli taki przedsionek to ponad 1/3 kosztów kompletnej sauny;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co ci taki przedsionek letni? Jak chcesz zaoszczędzić kup daszek i też będzie. Do letniego nie wiem czy dasz radę dołożyć przednie ściany, materiał takiego letniego też jest zupełnie innym niż normalnie

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano mam daszek i sprawdza się, ale w ograniczonym zakresie. Jeśli np. pada (pomijam ekstremalne ulewy połączone z wichurami), to mając taki szczątkowy boczek już mi zabezpiecza częściowo przynajmniej klamoty (zwłaszcza kuchnię), a przy większych opadach dopinam szybko jeden boczek (od którego zacina) i już. Sam daszek nie załatwia sprawy...

Te tzw. lekkie/letnie zadaszenia/przedsionki, mają też opcję dołączenia czołowych ścianek, więc od biedy można zamknąć też całość, ale jakoś tak tego nie praktykuję w moich wypadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zulos napisał:

Te tzw. lekkie/letnie zadaszenia/przedsionki, mają też opcję dołączenia czołowych ścianek, więc od biedy można zamknąć też całość, ale jakoś tak tego nie praktykuję w moich wypadach.

To już zależy od konkretnego daszku. Ja miałem taki tylko ze ścianami bocznymi. Z przodu nie miał suwaków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.