Skocz do zawartości

Rodzaj tworzywa/tkaniny przedsionka


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

Witojcie,

zastanawiam się - poza opcją używaną u słynnej p. Beaty - nad dwiema opcjami przedsionków jak w załączeniu.

Różnica jest 200,- zł - dla mojej cepki, z najtańszym stalowym stelażem, klipsami i pasami oraz megadrogą przesyłką na Obelinku to jest 1400,- vs. 1650,- zł.

W droższym Domaso 240, materiał opisują:

Dach: jednostronnie powlekany Ten Cate All Season
Ściany: jednostronnie powlekany Ten Cate Season

a w tańszym Megacamp Panorama:

Camptex All Weather dwustronnie powlekany poliester, w pełni zmywalny.

Oba materiały to chyba poliester - w tańszym dwustronnie powlekany, a w droższym jednostronnie. Czy może Ten Cate All Season to nie poliester??

Co do Ten Cate to znalazłem takie wyjaśnienie: TenCate All Season Residential has a unique blend of polyester and pva (polyvinyl alcohol). Może i dobrze, że zawiera alkohol, bo jak braknie to zawsze można będzie polizać...;-)

U p. Beaty jest za 1.000,- zł Izabella na mój wymiar (z przednimi ściankami - które mi są zresztą niepotrzebne), ale z kolei opisuje stan jako średni/dobry, a z filmiku wynika, że tragedii nie ma...

Czy ktoś z Was może wyjaśnić, jaka jest różnica pomiędzy tymi materiałami? Czy jest jakaś w ogóle, czy tylko w nazwie handlowej? No i oczywiście czy ewentualnie warto dołożyć jeszcze te 250,- zeta za droższy Domaso??

Zrzut ekranu (2).png

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ten cate to materiał wszechstronny,nawet fartuch medyczny z niego mam.Od środka nie jest powlekany tak by zmniejszyć zjawisko skraplania.Ten poliestrowy to wygląda jak kurtka wiatrowa,jeśli mogę porównać.Lepiej weż Hypercamp lub Isabelle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli te 250 zeta różnicy to nie tylko Marka i warto dopłacić. Albo jednak zdecydować się na Izabelkę, bo rozumiem, że tam też jest tworzywo TenCate lub podobne?

W opisie przedmiotu jest dokladnie tak: Fanplus (designed for Isabella)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się też że te przedsionki na Obelink są ze stelażami. Oni mają tendencję do sprzedawania osobno materiału a osobno stelaża. 

 

Moim zdaniem lepiej kupić przedsionek jakiejś bardziej znanej firmy. Niestety tak jest że lepsze materiały kosztują więcej a też i jakość i sposób wykonania może być rożny. 

 

Edit. 

Isabella to marka premium oni mogą mieć jakieś swoje materiały albo wyłączność na używanie czegoś przez jakiś czas. 

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, vrs napisał:

Upewnij się też że te przedsionki na Obelink są ze stelażami. Oni mają tendencję do sprzedawania osobno materiału a osobno stelaża. 

Te kwoty co podałem są już z najtańszymi, stalowymi stelażami.

12 minut temu, jacekzoo napisał:

Zulos jaką długość potrzebujesz?

872

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony ten tańszy ma w zasadzie takie same oceny na Obelinku, co Hypercamp. Na 176 tylko 1 złą. Tyle że 90% opinii jest wydawanych tuż po zakupie i ewentualnie rozpakowaniu, a nie po testach "w praniu"...

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vrs napisał:

Upewnij się też że te przedsionki na Obelink są ze stelażami. Oni mają tendencję do sprzedawania osobno materiału a osobno stelaża. 

 

 

Zawsze kupuje się tam komplet a jedynie można wybrać rodzaj stelaża jako opcję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, danielpoz napisał:

To taka prawie Isabella... 

Jeśli już się pokusisz na ten używany to lepiej odbierz go osobiście. 

No właśnie - słuszna rada, ale tu pojawia się problem. W obie strony mam prawie 1000 km, co z opłatami wyniosłoby mnie prawie 400,- zł, a to już cena tańszego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.