Skocz do zawartości

Problem z palnikiem w lodówce


Emilian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam problem z lodowka w przyczepie.Natychmiast po podlaczeniu do sieci wyrzuca korki.Na gaz tez nie chce dzialac ,bo w momencie gdy puszcze wlacznik "iskrownik"przestaje dzialac.Model RM6291L ELECTROLUX.Prosze o porade jak sie do tego zabrac.Lodowka jest leciwa z 2001 roku. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tutaj gdzieś od połowy masz o palniku w lodówce.

Do prądu jak się nie znasz weź elektryka.

A najpierw poczytaj tematy o lodówce na forum 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii zmienił(a) tytuł na Problem z palnikiem w lodówce

Witam ja jak kupiłem swoja przyczepe sprzedający sprytnie podłaczył przedłurzacz  i było okej ale jak przyjechałem do domu to sie okazało że leci mi różnicówka  w domu i jak sie okazało to byla uszkodzona grzałka po rozmowie telefonicznej przyznał się i zapłacił za nową ale wymiany dokonałem sam i od tego czasu działa , Oczywiście pisze o grzałce na 230V na 12V nigdy nie sprawdzałem . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 25.11.2018 o 23:33, beloryb napisał:

Witam ja jak kupiłem swoja przyczepe sprzedający sprytnie podłaczył przedłurzacz  i było okej ale jak przyjechałem do domu to sie okazało że leci mi różnicówka  w domu i jak sie okazało to byla uszkodzona grzałka po rozmowie telefonicznej przyznał się i zapłacił za nową ale wymiany dokonałem sam i od tego czasu działa , Oczywiście pisze o grzałce na 230V na 12V nigdy nie sprawdzałem . 

Witam beloryb! Mam prośbę, czy możesz opisać jak wymieniałeś grzałkę, wysuwałeś lodówkę? Czy dałeś radę przez kratki wentylacyjne? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam do wymiany grzałki lodówke trzeba trochę wysunąć w środku lodówki po otwarciu drzwi pod zaślepkami sa wkręty 4 sztuki , trzeba z tyłu po zdemontowaniu kratek oczywiście po zakręceniu gazu odkręcić stalową rurkę z gazu , potem najlepiej w dwie osoby wysunąć odrobine lodówke z pod blatu żeby wymienić grzalke trzeba rozpinać  obudowe całej grzałki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, czy dobrze zrozumiałem? Do wysunięcia lodówki nie trzeba demontować kuchenki gazowej ani zlewozmywaka, jeżeli tak to wychodzi mi na to, że grzałkę wymieniamy przez kratki wentylacyjne, ponieważ { piszesz wysunąć odrobinę lodówkę } od środka i tak nie dostaniemy się do tylnej ściany lodówki, uniemożliwi nam to blat wraz z kuchenką i zlewozmywakiem. Wysunięcie lodówki jedynie gwarantuje nam leprze dojście do grzałki przez kratki wentylacyjne, więcej miejsca na włożenie rąk. Czy tak? Dziękuję z góry za odpowiedz. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany grzałki trzeba wysunąć całą lodówkę i wtedy masz komfortową sytuację. wszystko na wierzchu, łatwy dostęp, możliwość dokładnego zerknięcia na cały tył, oczyszczenia. Wcześniej musisz odkręcić doprowadzenie gazu od spodu przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ulislaw napisał:

Witam ponownie, czy dobrze zrozumiałem? Do wysunięcia lodówki nie trzeba demontować kuchenki gazowej ani zlewozmywaka, jeżeli tak to wychodzi mi na to, że grzałkę wymieniamy przez kratki wentylacyjne, ponieważ { piszesz wysunąć odrobinę lodówkę } od środka i tak nie dostaniemy się do tylnej ściany lodówki, uniemożliwi nam to blat wraz z kuchenką i zlewozmywakiem. Wysunięcie lodówki jedynie gwarantuje nam leprze dojście do grzałki przez kratki wentylacyjne, więcej miejsca na włożenie rąk. Czy tak? Dziękuję z góry za odpowiedz. Pozdrawiam.

Każda przyczepa jest inna. W nowych lodówka jest uszczelniona od tyłu, można powiedzieć, że wklejona i wysuwanie to ostateczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.