Skocz do zawartości

Pękniecie na dachu- czym naprawić?


lolus54

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  w naszej przyczepce Chateau Cantara ( dach łączony blacha + przód z tworzywa) jest pęknięcie na dachu z tworzywa ok 10 cm długość czym można to skleić trwale? Jaki to rodzaj tworzywa ,jakieś włókno ? Dodam że poprzedni właściciel skleił to laminatem ale on odszedł. Pozdrawiam Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia w tym momencie nie mam . Aktualnie jest to wyczyszczone i sklejone elastyczna masa uszczelniającą do dachów masa ta się super trzyma  i nie puszcza wody przejechałem tak z 500 km i jest ok. Chciałbym to jednak czymś skleić tylko zastanawiam się czy klej nie pęknie podczaszy jazdy i co to za tworzywo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzeń nie ma budka po zakupie przeszła spory remont po tym remoncie przestała 3,5miesiaca w wakacje 2017 roku pod chmurką i były wielkie ulewy nic nie ciekło. Nie wiem może ktoś źle przykleił i odparzylo ta żywice. Teraz jest masa uszczelniająca i nie pęka a jest to cienki pasek grubości ok 3mm a szerokości 10 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model przyczepy ma fatalnie rozwiązaną przednią ścianę z tymi oknami. Częstymi przypadkami w tym modelu jest rozszczelnienie łączeń tej ściany. Konstrukcja nie przemyślana. Sztywność przodu jest słaba, ze względu na tak rozwiązane przeszklenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest prawda, przyczepa właśnie była rozszczelniona i dlatego przeszła remont 1/3 została wycięta od środka i wymieniona- zgnita calkowicie. uszczelnienie zewnętrzne też ale nie o tym mowa :) - co z tym dachem jakieś pomysły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kmtaxi co do poprawy fabryki to ciężko powiedzieć trochę wzmocniłem szkielet:) ale moje pęknięcie nie jest na łączeniu tylko  mniej więcej w połowie plastikowego dachu przy boku jakby ktoś się nie zmieścił z wysokością i uderzył dachem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lipa, wygląda, że borykasz się z podobnym jak ja miałem problemem, czyli nieszczelności połączone z uszkodzeniem po kolizji. Jeżeli to pęknięcie masz na laminacie to naklej pasek laminatu z co najmniej 3cm zakładem po obu stronach, a jeżeli na blasze, to pasek z blachy aluminiowej. Użyj dobrego kleju polimerowego. Powierzchnia musi być czysta i czasami wstępnie trzeba pokryć primerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pękło kiedyś poprzedniemu właścicielowi i przez niego było naprawione laminatem który odszedł- już po remoncie który robiłem. Na razie zakleilem uszczelniaczem od wierzchu ale to rozwiązanie na krótką metę. Dodam że dach był suchy bez śladów zacieku i go nie remontowałem- wycięte zostały boki i przód . Aktualnie przyczepka jest garażowana więc nie muszę się spieszyć z naprawą ale do wiosny przydało  by się to porządnie poprawić. Mam taki klej do plastiku plastik welding mocny jak diabli może nim to skleić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jasne.
Pewnie to laminat, sporo łatka na żywicy puściła to znaczy że to pracuje (źle) albo że było źle zrobione (troszkę lepiej )
Albo dać jeszcze raz łatkę tylko nie na żywicę ani uszczelniacz tylko na klej elastyczny sika czy podobny, albo kleić na klej do szyb z primerem (tyle że czarny jest )


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najważniejsze jest stwierdzenie jakie to tworzywo. W laminacie, w przełomie powinny być widoczne włókna szklane. One nie pękają tak łatwo jak żywica, więc je widać. Laminat najlepiej załatać pasem laminatu. Wcześniej trzeba zaszpachlować szczelinę (żywica rozpuszcza styropian!), przeszlifować i odtłuścić laminowaną powierzchnię. Z naprawą tworzywa termoplastycznego lepiej uadać się do warsztatu, w którym naprawiają zderzaki samochodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze  propozycja uniwersalna Soudal Fix-all. TDS_fix-all_HT_2016.pdf

Klej o którym piszesz Plastic Welding wygląda super. Nie mogę jednak odnaleźć informacji o ewentualnej grubości spoiny i parametrach technicznych. Może takimi dysponujesz to porównaj z Soudalem i wybierz lepszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.