Skocz do zawartości

Ku przestrodze .........


ed

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Helmut napisał:

Wydaje mi się , że gdyby właściciele przestrzegali wcześniej ustanowionych zapisów prawa, to ustawodawca nie musiałby nowych bardziej restrykcyjnych kar uchwalać. A jak w przeszłości było widać, właściciele swoich ulubieńców nie byli należycie "wyszkoleni"? a ich pupile należycie "wychowane"?.

Ale to nie chodzi o psy puszczane w mieście aby te sobie  pobiegały za piłką. To chodzi o wszelkie podwórkowe psy, które bez trudu wychodzą poza ogrodzenie i rzucają się na bezbronne np dzieci. Było ostatnio trochę tego typu przypadków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał:

Ale to nie chodzi o psy puszczane w mieście aby te sobie  pobiegały za piłką. To chodzi o wszelkie podwórkowe psy, które bez trudu wychodzą poza ogrodzenie i rzucają się na bezbronne np dzieci. Było ostatnio trochę tego typu przypadków. 

Ale to nie chodzi o psy puszczane w mieście aby te sobie  pobiegały za piłką. To chodzi o wszelkie podwórkowe psy, które bez trudu wychodzą poza ogrodzenie i rzucają się na bezbronne np dzieci. Było ostatnio trochę tego typu przypadków

Ten akurat przepis jak i karę w 100% popieram . Widziałem twarz dziecka pogryzionego przez psa !! Głupiemu cymbałowi od pieska miałem chęć obciąć jaja . Zarówno psy jak i ich właściciele bardzo często są pozbawieni rozumu . Nie obchodzi mnie co wyczyniają jeden i drugi w domu , ale w przestrzeni publicznej pies ma być na smyczy i koniec .
A za zmasakrowanie twarzy dziecka idiota powinien mu wypłacać rentę do końca życia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu z Was zna naszego członka rodziny czyli Pako (maltańczyk miniatura, waga piórkowa lżejsza 3,5kg).

W 90% w środowisku campingowym Pako jest na lince bungee i to nie w obawie o innych ale o niego.

Ja nie jestem zwolennikiem regulacji centralnych dla każdego aspektu naszego życia, ale jednocześnie w każdym jego aspekcie wymagam logicznego myślenia!!! W tym przypadku również od właścicieli czworonogów, którzy razem z pociechami powinni żyć tak aby ich zachowanie nie przeszkadzało innym!

PS
Czy nie uważacie, że takie przepisy powinny również tyczyć się rodziców i opieki nad dziećmi??? ;-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, S&A napisał:



PS
Czy nie uważacie, że takie przepisy powinny również tyczyć się rodziców i opieki nad dziećmi??? ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dlatego istnieje taka instytucja jak pozbawienie praw rodzicielskich .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel psa który faktycznie jest właścicielem a nie tylko trzymaczem to zadba o psa i otoczenie. Bedze wiedział co ,gdzie i jak zrobić . Wiec nie będzie sie obawiał kary nawet 10000000zł . Jest to straszak dla ludzi którzy są nieodpowiedzialni za siebie i innych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, lukpyr napisał:

Właściciel psa który faktycznie jest właścicielem a nie tylko trzymaczem to zadba o psa i otoczenie. Bedze wiedział co ,gdzie i jak zrobić . Wiec nie będzie sie obawiał kary nawet 10000000zł . Jest to straszak dla ludzi którzy są nieodpowiedzialni za siebie i innych 

Ani właściciel ani trzymacz nie ma wytatuowanego na czole kim jest , a nie za kogo się uważa . Więc dla bezpieczeństwa nas wszystkich niech trzymają swoje pociechy na smyczy .
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://bialyjack.pl/5000-zl-kary-za-puszczenie-psa-luzem-nieprawda

Warto przeczytać bo rozsądne artykuły często umykają w zalewie tego co dzieje się w internecie.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest w stanie, w stu procentach przewidzieć zachowanie swojego psa puszczonego ze smyczy to gratuluję.

A Ty jesteś w stanie w 100% przewidzieć każdy aspekt swego życia? Bo jeśli tak to gratuluję

 

Jak już pisałem wcześniej, nie wszystko jest czarno białe, i nie zawsze nawet trzymanie na smyczy uchroni Cię od konsekwencji jakiś działań. Sam znam przypadki, gdzie pies zobaczywszy kota przeciągnął właściciela po chodniku łamiąc mu nadgarstek.

 

Więc to tylko obrazuje, że nigdy nie jesteś w stanie przewidzieć zachowania swego psa w 100% nawet kiedy będziesz trzymać go na smyczy i będzie Ci się wydawać, że masz wszystko pod kontrolą.

 

Po prostu trzeba w życiu też kierować się rozumem i zdrowym rozsądkiem a psa puszczać tam gdzie jest to bezpieczne przede wszystkim dla samego psa i dla otoczenia. Ja np. zdaje sobie sprawę, że ktoś mojego psa może się bać, chociaż mimo wielkości dużej raczej wzbudza pozytywne odczucia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciejek34 napisał:

Jak ktoś jest w stanie, w stu procentach przewidzieć zachowanie swojego psa puszczonego ze smyczy to gratuluję.

Ja jestem: najpierw oszcza komuś plecak z laptopem leżący koło ławki, po chwili pobiegnie do piaskownicy dla dzieci i się tam zasra. Na koniec obszczeka i ugryzie jakiegoś kolesia na rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie wszystkiego przewidzieć, dlatego ograniczam niepotrzebne problemy i trzymam psa na smyczy.

A Ty jesteś w stanie w 100% przewidzieć każdy aspekt swego życia? Bo jeśli tak to gratuluję  
Jak już pisałem wcześniej, nie wszystko jest czarno białe, i nie zawsze nawet trzymanie na smyczy uchroni Cię od konsekwencji jakiś działań. Sam znam przypadki, gdzie pies zobaczywszy kota przeciągnął właściciela po chodniku łamiąc mu nadgarstek.
 
Więc to tylko obrazuje, że nigdy nie jesteś w stanie przewidzieć zachowania swego psa w 100% nawet kiedy będziesz trzymać go na smyczy i będzie Ci się wydawać, że masz wszystko pod kontrolą.
 
Po prostu trzeba w życiu też kierować się rozumem i zdrowym rozsądkiem a psa puszczać tam gdzie jest to bezpieczne przede wszystkim dla samego psa i dla otoczenia. Ja np. zdaje sobie sprawę, że ktoś mojego psa może się bać, chociaż mimo wielkości dużej raczej wzbudza pozytywne odczucia
 

To współczuję sąsiadom

Ja jestem: najpierw oszcza komuś plecak z laptopem leżący koło ławki, po chwili pobiegnie do piaskownicy dla dzieci i się tam zasra. Na koniec obszczeka i ugryzie jakiegoś kolesia na rowerze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

Ja jestem: najpierw oszcza komuś plecak z laptopem leżący koło ławki, po chwili pobiegnie do piaskownicy dla dzieci i się tam zasra. Na koniec obszczeka i ugryzie jakiegoś kolesia na rowerze.

Strasznego masz tego psa.... Musisz go troszkę wyszkolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.