Jump to content
BDG81

Przełęcz Maloja (Malojapass)

Recommended Posts

jjb
W dniu 22.12.2020 o 07:00, BDG81 napisał:

Ostatecznie nie przejechałem Maloji z przyczepą z powodu zmiany planów wakacyjnych. Jechałem przez nią vanem. Zjazd jest kręty i stromy. Duży ruch w okresie wakacji, w tym rowerzystów. Z jednej strony kemping z Silvaplany napisał, żeby nie obawiać się jazdy Maloją, z drugiej na niemieckich forach znalazłem zalecenia jazdy trasą przez Tirano, jak na zdjęciu (na YouTube można znaleźć nagranie z przejazdu). O ile dobrze pamiętam na Maloji trudno o miejsce do zatrzymania na wypadek rozgrzania hamulców.

Nad Como polecam Camping Panorama w Dongo.

29DECFA0-D4F9-4DA4-9D5E-93985612848E.jpeg

F453837B-558C-48A5-B16E-80C787D30334.png

Ostrożnie! Przejazd przez przełęcz Bernina do Tirano to nie przelewki. Nie chodzi o podjazd od strony szwajcarskiej a o zjazd do Tirano. To takie Maloja Pass do kwadratu. 

Ale miejsce bardzo ciekawe. Polecam nie pchać tam się tam z przyczepa czy nawet kamperem, trasę główną planować przez Maloja, ale zrobić na dole choćby w Pontresinie  dzień postoju i koleją Bernina Expres zrobić jednodniowa wycieczkę do Tirano. Nie jest tanio ale wrażenia niezapomniane.

Już o tym pisałem bardziej szczegółowo na innym forum: https://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=33656

a zainteresowanych opisem przejazdu zapraszam na swojego bloga: https://www.znamiotemikamperem.pl/2019-wlochy-gory-jeziora-gory-czesc-i/

Edited by jjb (see edit history)

BDG81

Tu wstawię jeszcze szwajcarskie info drogowe

?id=139156

Edited by BDG81 (see edit history)