Skocz do zawartości

Przełęcz Maloja (Malojapass)


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Powoli planuję kolejne wakacje i na tapecie jest przejazd przez przełęcz Maloja w Szwajcarii. Co prawda raz jechałem przez nią z Włoch, ale to było minikamperem (California). Czy ktoś z Was jechał tamtędy z przyczepą i może podzielić się spostrzeżeniami?

Pozdrawiam,

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 4.12.2018 o 21:19, andiat napisał:

Sorki ale tam jeżdżą przyczepami ?

Jeżdżą. Są tam przecież kempingi, np. w Silvaplanie, na który właśnie chciałbym się wybrać. Dlatego pytałem.

Jeżdżą też przez Przełęcz Simplon (2000 m npm). W tym roku widziałem kilka Erib Touring na tej przełęczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Camping Maloja  2 lata temu. Droga na przełęcz ma zakaz wjazdu z przyczepami, ale nie wiem czy ten zakaz jest caloroczny czy tylko zimą i czy wyjątek jest dla ciężarówek z przyczepami a dla osobówek permanentny.  (oznakowanie nie jest dla mnie do końca jasne).  Być może warto wysłać maila do recepcji campingu, powinni wiedzieć. (ja też byłem minicamperkiem więc nieszczególnie zwracałem uwagę)

https://www.google.pl/maps/@46.3920776,9.667161,3a,15.7y,49.93h,92.29t/data=!3m6!1e1!3m4!1sVy2DwZ0lbRCRLl2n3Z9dWw!2e0!7i13312!8i6656

 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie kempingu Maloja są zdjęcia z przyczepami. Jakoś musieli je wciągnąć. Pytanie, czy wjeżdżały tam od strony Austrii czy od strony Włoch?

Znalazłem jeszcze coś takiego https://www.engadin.stmoritz.ch/winter/en/camping/pdf_template/ . Wychodzi na to, że przejazd przez przełęcz z przyczepą jest możliwy.

Ale masz rację - dla pewności wyślę e-mail do campingu, bo w planie jest Como i Silvaplana.

Edytowane przez BDG81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, vrs napisał:

Mam gdzieś w domu drukowaną mapę Austrii, są tam zaznaczone drogi po których nie można jechać z przyczepami. Poszukam. 

Sprawdzając, pamiętaj proszę że przełęcz jest na granicy włosko-szwajcarskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to pewnie nic nie pomogę... :)

Niemniej znalazłem taka stronkę z tym znakiem https://www.wien.gv.at/verkehr/verkehrszeichen/vorschrift.html

Wg Austriaków ten znak który tam jest to jest: zakaz jazdy z przyczepami i dotyczy wszystkich pojazdów. Może być ograniczony masami albo długością

§ 52 a/6d: "Fahrverbot für Kraftfahrzeuge mit Anhänger"

Dieses Zeichen zeigt an, dass das Fahren mit allen Kraftfahrzeugen mit allen Arten von Anhängern verboten ist. Eine Gewichtsangabe bedeutet, dass das Verbot nur gilt, wenn das höchstzulässige Gesamtgewicht des Anhängers das im Zeichen angegebene Gewicht überschreitet. Eine Längenangabe bedeutet, dass das Verbot nur gilt, wenn die Länge des Anhängers die im Zeichen angegebene Länge überschreitet.

 

Pod znakiem jest jakieś ograniczenie tego znaku ale nie jestem w stanie tego z google odczytać.

Ja bym od tej strony z przyczepą nie jechał

 

EDIT:

Dobra udało mi sie odczytać znak. 

Moze ktoś mądrzejszy ode mnie się wypowie

C4422C22-702D-4ECC-80AD-0BFB5A728631.jpeg

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem niemieckojęzyczne fora i wychodzi na to, że przełęcz jest dostępna dla osobówek z przyczepą. Nie mniej jednak poczekam na potwierdzenie z kempingu albo operatora tamtejszej sieci drogowej. W ostateczności wjadę od strony Austrii i do Włoch przejadę koleją i objazdem przez Lugano. Kiedy ustalę, dam znać.

A teraz ostatnie pytanie. Mój zestaw to VW Passat 1.8 TSI 180 KM DSG7, FWD, 250 Nm + Knaus Travelino 900 kg dmc (masa własna 640 kg). Damy radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, BDG81 napisał:

 

A teraz ostatnie pytanie. Mój zestaw to VW Passat 1.8 TSI 180 KM DSG7, FWD, 250 Nm + Knaus Travelino 900 kg dmc (masa własna 640 kg). Damy radę?

Nie byłem tam ale moim zdaniem na luzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No, i ustaliłem. Odpowiedź z jednego z kempingów w okolicy St. Moritz: You can drive down the maloja pass with a cravan, all the Italians come from there.

W takim razie wjadę do St. Moritz od strony Innsbrucka, a do Włoch nad Como w dół przez przełęcz Maloja. Będzie ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam, i co - udała się podróż przez przełęcz Maloja ? Ja chcę w przyszłym roku jechac nad jezioro Como i i chyba pojadę przez Garmish, potem kawałek A12 i w dół przez Pfunds - Ramosh - Zernez do Sankt Moritz i następnie Chiavenna i Como. Zestaw to Kodiaq 2.0 TSI 190 + Knaus 1300 DMC. Dam radę ?

image.png

Edytowane przez borek6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Koledzy, mija rok. A u mnie rodzi się pomysł na urlop 2021 i właśnie ten rejon i ta trasa. Ma to być po drodze do Francji. Jeśli oczywiście pandemia pozwoli.

Jechał ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.12.2020 o 21:23, borek6 napisał:

Koledzy, mija rok. A u mnie rodzi się pomysł na urlop 2021 i właśnie ten rejon i ta trasa. Ma to być po drodze do Francji. Jeśli oczywiście pandemia pozwoli.

Jechał ktoś ?

Ostatecznie nie przejechałem Maloji z przyczepą z powodu zmiany planów wakacyjnych. Jechałem przez nią vanem. Zjazd jest kręty i stromy. Duży ruch w okresie wakacji, w tym rowerzystów. Z jednej strony kemping z Silvaplany napisał, żeby nie obawiać się jazdy Maloją, z drugiej na niemieckich forach znalazłem zalecenia jazdy trasą przez Tirano, jak na zdjęciu (na YouTube można znaleźć nagranie z przejazdu). O ile dobrze pamiętam na Maloji trudno o miejsce do zatrzymania na wypadek rozgrzania hamulców.

Nad Como polecam Camping Panorama w Dongo.

29DECFA0-D4F9-4DA4-9D5E-93985612848E.jpeg

F453837B-558C-48A5-B16E-80C787D30334.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.