Jump to content
pajel

auto - suv za ok 100 tysi

Recommended Posts

jacekzoo
1 godzinę temu, Cezarr napisał:

Panowie macie 100-120 tyś kupicie zawsze auto nowe czy szukacie jednak używanego ale wiadomo wyższej klasy, oczywiście nie biorąc pod uwagę aut kupowanych na firmę, chodzi o prywatny zakup. 

Jak kupowałem cytryne to miałem do wyboru ją, tzn nową albo trzyletniego sharana. Wolałem nową klase niższą. Chciałem namówić dwóch znajomych na sprzedaż sharana i smaxa, dawałem więcej jak wartość rynkowa, i jeden i drugi około 5 letnie z przebiegiem ok 100-120tys ale pewny. Ani jeden ani drugi nie chciał sprzedać. Innych znajomych z takimi autami brak to wziąłem nowe

konrad_b

2 godziny temu, jacek00 napisał:

Ja, gdybym dziś miał kupować SUVa, to mocno bym się nad tym modelem zastanawiał: https://www.citroen.pl/gama/citroen/nowy-suv-citroen-c5-aircross.html
Fajnie wygląda i się wyróżnia :D

tak po prawdzie to nie ma nic z SUVa ;)

poprzednik to przynajmniej bazował na outlanderze  

i pomyśleć że kiedyś SUVem określano auta typu 

800px-Range_Rover_front_20080331.jpg

3 godziny temu, Cezarr napisał:

Panowie macie 100-120 tyś kupicie zawsze auto nowe czy szukacie jednak używanego ale wiadomo wyższej klasy, oczywiście nie biorąc pod uwagę aut kupowanych na firmę, chodzi o prywatny zakup. 

kiedyś przeczytałem że dobrą zasadą jest kupowanie używanego auta na które nas stać nowe

czyli jak mam 120kzł na nowe, to kupuje używane za 60-70kzł, a nie używane za 120kzł

auto które nowe kosztuje pod 200kzł w utrzymaniu będzie "nieco" droższe niż takie za 100kzł

używka to 3-5latek a nie demo które jest prawie nowe 

Edited by konrad_b (see edit history)

Paweł Worach

a ja bym brał pod uwagę to:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-koleos-zen-dci-175-x-tronic-4x4-ID6AdF14.html?

Miałem poprzednią generację Kolosa i byłem bardzo zadowolony. Nowy model jest znacznie większy, 2.0 dci to niezawodna jednostka...i pewnie ma ze 2 tony na haku :)

PLopaPL
W dniu 17.11.2018 o 07:09, maarec napisał:

Fajna cena. Kia sportage też chyba się kupi. Kolejny fajny wóz.

Cena przyjemna biorąc pod uwagę wersję silnikową i wyposażenie 

maarec
1 godzinę temu, Paweł Worach napisał:

a ja bym brał pod uwagę to:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-koleos-zen-dci-175-x-tronic-4x4-ID6AdF14.html?

Miałem poprzednią generację Kolosa i byłem bardzo zadowolony. Nowy model jest znacznie większy, 2.0 dci to niezawodna jednostka...i pewnie ma ze 2 tony na haku :)

Fajny. Większość że skrzynią automat ma na haku 1650. Jedna wersja automat, Awd ma niby 2000 na haku. Na drodze robi wrażenie, muszę go z bliska zobaczyć.

Edit - 380NM, 4.67m dobry konkurent dla kugi, trzeba uważać na skrzynię aby bezstopniowej nie kupić ;)

Edited by maarec (see edit history)

pajel

dziękuje za podpowiedzi,  pytanko o tego tiguana ? jak te jednostki dizla 2,0?? jakieś wadu ;)  ?

jacek00

jakieś wadu   ?

Jedna. To VW

maarec
Godzinę temu, pajel napisał:

dziękuje za podpowiedzi,  pytanko o tego tiguana ? jak te jednostki dizla 2,0?? jakieś wadu ;)  ?

Cena. Bardzo przyjemnie jadą.

danielpoz
12 godzin temu, maarec napisał:

Cena. 

Dobre musi kosztować. 

Łza Włóczynutka
W dniu 17.11.2018 o 11:13, Cezarr napisał:

Panowie macie 100-120 tyś kupicie zawsze auto nowe czy szukacie jednak używanego ale wiadomo wyższej klasy, o

Moje zdanie znasz ;)

Każdy powinien kupić takie auto, które jest w stanie utrzymać w dobrym stanie technicznym. Z autami klasy premium jest ta zagryzka, że byle co - elementy które się zużywają i trzeba je wymieniać - kosztują nieprzyzwoite sumy. Żeby utrzymać w dobrym stanie takie auta trzeba przewidzieć spory budżet rocznie, zależy od marki i rocznika - to może być kilka do kilkunastu tysięcy zł. W PL kończy się to tym, że Janusz Cebula kupuje używane auto premium żeby pokazać się somsiadom, a na utrzymanie auta w dobrym stanie już pieniędzy nie ma. Auto nie jest serwisowane w ogóle albo jest serwisowane w sposób nieprawidłowy, który zagraża życiu i właściciela i innych użytkowników.

Więc najpierw trzeba się zapoznać z cennikami części zamiennych i serwisów a potem podejmować decyzję czy lepszy nowy zwykłej marki czy używany, bardziej prestiżowy.

Edited by Łza Włóczynutka (see edit history)

maarec
36 minut temu, danielpoz napisał:

Dobre musi kosztować. 

wiadomo, jednak mam lekkie wrażenie, że ceny się mocno wypłaszczają w fajnych wersjach - z mocnymi dieslami. Czy to Ford, Skoda, VW, Kia, w podobnym rozmiarze, mocy wyposażeniu różnica w cenie np samochodów, które mnie interesują to 195-215.000zł.  Z założeniem, że najdroższy z nich jest sporo lepiej wyposażony.

kocur

Pytałeś o Kugę - ciągnąłem przyczepę prawie nową Kugą awd, z dwulitrowym dieslem i  z fabrycznym pakietem do przyczepy ( głównie oprogramowanie ). Fajna sprawa, dużo lepiej niż Mondeo z takim samym silnikiem. Można koledze śmiało Kugę polecić.

Maras
9 godzin temu, kocur napisał:

Pytałeś o Kugę - ciągnąłem przyczepę prawie nową Kugą awd, z dwulitrowym dieslem i  z fabrycznym pakietem do przyczepy ( głównie oprogramowanie ). Fajna sprawa, dużo lepiej niż Mondeo z takim samym silnikiem. Można koledze śmiało Kugę polecić.

A mnie zastanawiało , czemu Kuga ma na haku  tylko 1500kg  a Mondeo 1800 

Edited by Maras (see edit history)

konrad_b
48 minut temu, Maras napisał:

A mnie zastanawiało , czemu Kuga ma na haku  tylko 1500kg  a Mondeo 1800 

image.thumb.png.bb8f60dbf04ca0480d3f720c7bcec594.png

ja tam widzę nawet 2100kg 

kocur

Napisałem wcześniej oczywiście o Kudze z wpisem w dowodzie rejestracyjnym O1 = 2100 kg. Dwulitrowy diesel.