Skocz do zawartości

auto - suv za ok 100 tysi


pajel

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Cezarr napisał:

Panowie macie 100-120 tyś kupicie zawsze auto nowe czy szukacie jednak używanego ale wiadomo wyższej klasy, oczywiście nie biorąc pod uwagę aut kupowanych na firmę, chodzi o prywatny zakup. 

Jak kupowałem cytryne to miałem do wyboru ją, tzn nową albo trzyletniego sharana. Wolałem nową klase niższą. Chciałem namówić dwóch znajomych na sprzedaż sharana i smaxa, dawałem więcej jak wartość rynkowa, i jeden i drugi około 5 letnie z przebiegiem ok 100-120tys ale pewny. Ani jeden ani drugi nie chciał sprzedać. Innych znajomych z takimi autami brak to wziąłem nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, jacek00 napisał:

Ja, gdybym dziś miał kupować SUVa, to mocno bym się nad tym modelem zastanawiał: https://www.citroen.pl/gama/citroen/nowy-suv-citroen-c5-aircross.html
Fajnie wygląda i się wyróżnia :D

tak po prawdzie to nie ma nic z SUVa ;)

poprzednik to przynajmniej bazował na outlanderze  

i pomyśleć że kiedyś SUVem określano auta typu 

800px-Range_Rover_front_20080331.jpg

3 godziny temu, Cezarr napisał:

Panowie macie 100-120 tyś kupicie zawsze auto nowe czy szukacie jednak używanego ale wiadomo wyższej klasy, oczywiście nie biorąc pod uwagę aut kupowanych na firmę, chodzi o prywatny zakup. 

kiedyś przeczytałem że dobrą zasadą jest kupowanie używanego auta na które nas stać nowe

czyli jak mam 120kzł na nowe, to kupuje używane za 60-70kzł, a nie używane za 120kzł

auto które nowe kosztuje pod 200kzł w utrzymaniu będzie "nieco" droższe niż takie za 100kzł

używka to 3-5latek a nie demo które jest prawie nowe 

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym brał pod uwagę to:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-koleos-zen-dci-175-x-tronic-4x4-ID6AdF14.html?

Miałem poprzednią generację Kolosa i byłem bardzo zadowolony. Nowy model jest znacznie większy, 2.0 dci to niezawodna jednostka...i pewnie ma ze 2 tony na haku :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2018 o 07:09, maarec napisał:

Fajna cena. Kia sportage też chyba się kupi. Kolejny fajny wóz.

Cena przyjemna biorąc pod uwagę wersję silnikową i wyposażenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paweł Worach napisał:

a ja bym brał pod uwagę to:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-koleos-zen-dci-175-x-tronic-4x4-ID6AdF14.html?

Miałem poprzednią generację Kolosa i byłem bardzo zadowolony. Nowy model jest znacznie większy, 2.0 dci to niezawodna jednostka...i pewnie ma ze 2 tony na haku :)

 

Fajny. Większość że skrzynią automat ma na haku 1650. Jedna wersja automat, Awd ma niby 2000 na haku. Na drodze robi wrażenie, muszę go z bliska zobaczyć.

 

Edit - 380NM, 4.67m dobry konkurent dla kugi, trzeba uważać na skrzynię aby bezstopniowej nie kupić ;)

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2018 o 11:13, Cezarr napisał:

Panowie macie 100-120 tyś kupicie zawsze auto nowe czy szukacie jednak używanego ale wiadomo wyższej klasy, o

Moje zdanie znasz ;)

Każdy powinien kupić takie auto, które jest w stanie utrzymać w dobrym stanie technicznym. Z autami klasy premium jest ta zagryzka, że byle co - elementy które się zużywają i trzeba je wymieniać - kosztują nieprzyzwoite sumy. Żeby utrzymać w dobrym stanie takie auta trzeba przewidzieć spory budżet rocznie, zależy od marki i rocznika - to może być kilka do kilkunastu tysięcy zł. W PL kończy się to tym, że Janusz Cebula kupuje używane auto premium żeby pokazać się somsiadom, a na utrzymanie auta w dobrym stanie już pieniędzy nie ma. Auto nie jest serwisowane w ogóle albo jest serwisowane w sposób nieprawidłowy, który zagraża życiu i właściciela i innych użytkowników.

Więc najpierw trzeba się zapoznać z cennikami części zamiennych i serwisów a potem podejmować decyzję czy lepszy nowy zwykłej marki czy używany, bardziej prestiżowy.

 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, danielpoz napisał:

Dobre musi kosztować. 

wiadomo, jednak mam lekkie wrażenie, że ceny się mocno wypłaszczają w fajnych wersjach - z mocnymi dieslami. Czy to Ford, Skoda, VW, Kia, w podobnym rozmiarze, mocy wyposażeniu różnica w cenie np samochodów, które mnie interesują to 195-215.000zł.  Z założeniem, że najdroższy z nich jest sporo lepiej wyposażony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś o Kugę - ciągnąłem przyczepę prawie nową Kugą awd, z dwulitrowym dieslem i  z fabrycznym pakietem do przyczepy ( głównie oprogramowanie ). Fajna sprawa, dużo lepiej niż Mondeo z takim samym silnikiem. Można koledze śmiało Kugę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kocur napisał:

Pytałeś o Kugę - ciągnąłem przyczepę prawie nową Kugą awd, z dwulitrowym dieslem i  z fabrycznym pakietem do przyczepy ( głównie oprogramowanie ). Fajna sprawa, dużo lepiej niż Mondeo z takim samym silnikiem. Można koledze śmiało Kugę polecić.

A mnie zastanawiało , czemu Kuga ma na haku  tylko 1500kg  a Mondeo 1800 

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.