Skocz do zawartości

Nowy holownik, a ogólnoświatowa histeria na temat diesla.


Kvasir

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Kvasir napisał:

Poszukaj w necie bo koncern PSA, zapowiedzial rezygnację z diesli w najbliższym czasie, to samo chyba vw ze za kilka lat juz tylko benz hybrid
 

Taa, i przypadkiem wypuścili właśnie nowiutki silnik diesla 1.5 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 151
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie dziwcie się na wszystkich forach bezsensownej piany jest multum, jakiś czas temu na tym forum brylował mondrol z Dolnego Sląska, teraz słuch o nim zaginął ale ma następców-netowych mondroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PLopaPL napisał:

Na instalacjach gazowych się nie znam, ale już widzę te kolejki Polaków po samochody z silnikiem benzynowym 

Gaz gazem, silniki są już takie że coraz trudniej jest założyć instalację a na pewno  nie jest to tanie
a co za tym idzie na zwrot kosztów trzeba czekać długie lata czasami.
Ja uważam że trzeba kupić auto jakie nam odpowiada, bo opinia na temat nowych silników jest jak :pupa: każdy ma swoją ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, PLopaPL napisał:

Raczej nie będę sprzedawać, zbyt dobrze skonfigurowałem ?

Z tym gazem coś mi się kiedyś obiło o uszy, że traci się wysokie euro po montażu

Przecież w PL nirma jest wg rocznika a nie wg faktycznej emisji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atak na samochody z silnikami diesla to czasowa histeria tak naprawdę bardzo słabo uzasadniona merytorycznie . Bardzo dużo  aut z silnikami benzynowymi równie mocno zatruwa środowisko. Mam na myśli wszystkie auta nie spełniające najnowszych norm .

Promowane są auta elektryczne i hybrydowe.

Przy okazji mam pytanie o zagrożenia dla środowiska przy produkcji baterii do tych samochodów i ich likwidacji ?  Czy się zmniejszy to zagrożenie ?

Jeżeli silniki diesla są takie  " be " to jakimi silnikami zostanie zastąpiony transport samochodowy?

Dlaczego marki premium nadal preferują silniki diesla .  

Moim skromnym zdaniem silniki diesla jeszcze długo będą w użytku  tylko odpowiednio zmodernizowane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesle będą. Będą tylko właśnie unowocześnione i zgodnie z coraz poważniejszymi zapędami krawatów z UE mniej paliwożerne
https://40ton.net/parlament-europejski-opowiedzial-sie-restrykcyjnymi-normami-zuzycia-paliwa-ciezarowkach/?fbclid=IwAR14gaLBnFFHoZpcSlxMC8WRoLiRlT-CuiD6DpASD6Ay-C_OacxvWjnPzjU


A najciekawsze - taki MB sprzedaje nowiutkie ciężarowe Actrosy z silnikami Euro 3 na rynek afrykański i jakoś to już nie jest nieeko...
https://40ton.net/mercedes-pokazal-actrosa-arocsa-nowej-wersji-euro-3-czyli-oferuje-sie-klientom-nigerii/

Przytoczony wyżej PSA, w artykule jest też o Renault, ale w R postawili sprawę jasno (nie mogę znaleźć artykułu teraz) - jeżeli chodzi o osobówki, to diesle ograniczą, ale dla samochodów ciężarowych nie ma alternatywy póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dla braci ciągającej przyczepy to perspektywa hybryd/ bo perspektywa elektryków to jeszcze daleka droga/ przyniesie same kłopoty bo niestety ich osiągi w tej dziedzinie są mizerne. Wówczas wszyscy zatęsknimy za dieslami.Chyba że przesiądziemy się na kampery w dieslu a po mieście będziemy jeżdzić hybrydami / może hybrydami z dieslem/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w Renault w busach już tylko diesel 1.6.
Dalej rozwija się nowe diesle, pewnie psa też do tego wróci
Bo mieli tylko 1.6. No ale jest już nowy 2.0 - to też ciekawostka w kontekście wycofywania się z Diesli :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jacekzoo napisał:

Przecież w PL nirma jest wg rocznika a nie wg faktycznej emisji

Myślałem bardziej o zachodzie. Ustalanie norm wg rocznika bardzo często mija się z prawdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, PLopaPL napisał:

Myślałem bardziej o zachodzie. Ustalanie norm wg rocznika bardzo często mija się z prawdą

Mój kopciuch pomimo rocznika 2018 ma emitować truciznę, wg homologacji,  w ilościach mieszczących się w normie EURO 6 - D Temp, która będzie obowiązywała dopiero od września 2019 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.