Skocz do zawartości

Pomysł na camping w Wiślince (pomiędzy Gdańskiem a wyspą Sobieszewską)


romanewas

Rekomendowane odpowiedzi

Przy planowaniu pola/kempingu całkowicie od zera warto zastanowić się, czy nie zbudować przyłączy wody i toalet całorocznych. Lub tylko części przyłączy i części toalet. Mało jest w Polsce kempingów całorocznych i myślę, że na tym można zarobić. 

Na przełomie września i października podróżowałem po Wybrzeżu i już wtedy baza kempingowa była uboga. Zimą wszystko staje. A u Ciebie, w Wiślince, byłaby zimowa baza nad Zatoką. 

Dodam, że w Alpach w Austrii, gdzie zimą jest zimniej niż nad Bałtykiem, całoroczne kempingi są zjawiskiem całkowicie normalnym. I korzystają z nich ludzie ;) !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No tak ale zimą w Alpy jeżdżą ludzie poszusować na nartach :) W Wiślince gdyby tutaj rzeczywiście była zima (chociaż się nie zapowiada) co najwyżej mogli by pojeździć na łyżwach po martwej Wiśle :) Chyba, że jakieś bojery bym ufundował oraz basen podgrzewany w jakiejś takiej szklarni :) Tak de fakto to przyłącza oraz toalety mogły by być w zasadzie całoroczne - mógłbym się pokusić o ich ogrzewanie (toalet oraz kuchni) - sezon żeglarski jest w zasadzie dość długi a można zimą łowić ryby (tutaj są takie fajne opcje połowów z kutra ryb na zatoce - zimowe wyprawy na dorsza itp: http://www.ww.media.pl/?page=PArticleViewer&nid=5397 - mam tutaj zaprzyjaźnionych skierów z kutrami którzy świadczą chętnie takie usługi czyli wyprawy na połowy albo taka opcja:

). Poza tym camping jest blisko Gdańska w sumie - opcja do przemyślenia... 

Edytowane przez romanewas (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogą wewnętrzna 3.5m to trochę mało, na zakrętach będzie ciężko przejść obok  jadącego zestawu. W tych miejscach przy drodze może nie wsadzaj skrajnej tuji, czy też lampki oświetleniowej. Wspomniane lampki kup kierunkowe do dołu aby świeciły pod nogi a nie po oczach czy do namiotów. Zrób dwa tryby, aby całą noc ledwo świeciły dosłownie 3 ledy aby tylko przejść i się nie potknąć.

Na Zatonie w Cro zakladalismy z sąsiadami wieczorem wiaderka dzieciaków na lampki bo tak świeciły po oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, romanewas napisał:

Jeszcze pytałem parę postów temu o tę szerokość wjazdu aby się złamać zestawem - ktoś ma jakieś może doświadczenia z długim zestawem?

Podaj szerokość drogi dojazdowej, kąt skrętu i odległość do bramy to może coś wyliczymy :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, romanewas napisał:

No myślałem o 3m:) Oczywiście na zakrętach zrobię szerzej. Jeszcze pytałem parę postów temu o tę szerokość wjazdu aby się złamać zestawem - ktoś ma jakieś może doświadczenia z długim zestawem?

5 m to jest absolutne minimum pod warunkiem, że jest np rów lub chodnik oddzielający jezdnię od linii bramy. Ja mam bramę 5m, chodnik  i szerokie pasy na drodze - ledwo się mieszczę jak łamę zestaw na maxa. 6 - 7 m jak się da to zrób i będzie bezpiecznie

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób tak, żeby TIR z naczepą wjechał bez problemu - to będzie dobrze :zarowka:  Może trafi Ci się podczas prac nad kempingiem taki transport, to by ładnie wytyczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o jednokierunkową drogę wewnętrzną na campingu i zjeżdżanie na parcelę z niej aby dało radę wykręcić i się ustawić? Poza tym drugie pytanie to czy posiadacze camperów mogli by się wypowiedzieć w kwestii zrzutu wody szarej? Czy przyłącze kanalizacyjne na słupku jest dla nich OK czy musi być jakieś specjalne rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci w jednym z pierwszych postów.

Przyczepa, przedsionek, auto i trochę luzu... Czyli.... 2,5+ 2,5+2+2 to jest 9. Więc 10 będzie super. Dlatego 80 m2 bo 10 szeroko a 8 głęboko. Oczywiście w przybliżeniu.

Brać kamperowa stoi zwykle kilka dni (2-3-4) i jedzie dalej. Wiec dla nich najlepszy będzie zrzut najazdowy gdzieś przy bramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Commander napisał:

Napisałem Ci w jednym z pierwszych postów.

Przyczepa, przedsionek, auto i trochę luzu... Czyli.... 2,5+ 2,5+2+2 to jest 9. Więc 10 będzie super. Dlatego 80 m2 bo 10 szeroko a 8 głęboko. Oczywiście w przybliżeniu.

Brać kamperowa stoi zwykle kilka dni (2-3-4) i jedzie dalej. Wiec dla nich najlepszy będzie zrzut najazdowy gdzieś przy bramie.

Zrzut przy bramie musi być, natomiast coraz więcej kamperowcow używa rury i robi zrzut na parceli. 

Sztuką jest zrobić fajnie zrzut przy bramie, aby było wygodnie, bezpiecznie i elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacja kempingu w Wiślince już jest atrakcją. To świetna baza wypadowa do Trójmiasta. Na siłę nie ma co inwestować w basen czy bojery.  

W Trójmieście zimą czynny jest Park 45, ale uwaga! nie maja całorocznych toalet, zimą trzeba korzystać z kibelka i prysznica w recepcji ;)

Myślę, że z powody małej powierzchni do zagospodarowania, nie zrobisz kempingu ze sklepami, fryzjerem, basenem itp.  Raczej zrób wygodne parcele, czyste toalety i miłą obsługę.  I raczej stawiaj na klientów przyjeżdżających na dwa, trzy dni w ciągu całego roku  a nie na wypoczynek dwutygodniowy z dziećmi latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.