Skocz do zawartości

Pomysł na camping w Wiślince (pomiędzy Gdańskiem a wyspą Sobieszewską)


romanewas

Rekomendowane odpowiedzi

No ok w sumie można tak zrobić - średnia wielkość parceli rzędu 80m czyli 10m x 8m tudzież 8m x 10m. Przemyślałem też to co pisał kolega Marek - czyli pętla z dwoma bramami. Gdyby to był ruch jednokierunkowy to by można zrobić węższą uliczkę i w zasadzie było by łatwiej chyba dla wszystkich? Widzę to tak (szkic poniżej):

ps. co do prądu to jestem elektronikiem/elektrykiem zatem umiem dobrać odpowiednią grubość przewodu w zakresie obciążenia aby uniknąć spadków napięcia  - rozumiem, że 6A to w zupełności wystarcza? Tam na tym drugim wątku o budowie campingu koło wejherowa kolega napisał o 2A - ale to już chyba za mało??

img15112018_025.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ten ostatni plan jest najlepszy. Tak, drogi jednokierunkowe to spokój i bezpieczeństwo.

Prąd to temat rzeka. Wolę zapłacić np 5 zł na dobę ryczałtem za 2 A bo potrzebuje go tylko do lodówki i oświetlenia, a nie dorzucać się do całego AGD innych turystów którzy mają ze sobą kuchenki elektryczne, czajniki, klimatyzację itd. płacąc 15 czy 20 zł co jest czystym zdzierstwem.

Może jako elektryk zrobisz dwa rodzaje zabezpieczenia np 6A za 5 zł dziennie i więcej za 15 zł np dla tych co dużo go konsumują. Ale to taki mój punkt widzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak też myślę, że ten ostatni plan jest najlepszy. Natomiast co do prądu to nie jest to takie proste - albo montuję zabiezpieczenia 2A albo 6A. Nie będzie możliwości aby je wymieniać w zależności od turysty - to jest za duży problem i robota (te małe zabezpieczenia to są montowane praktycznie na stałe). Tak więc chyba pozostaje tylko 6A...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zachodzie zdarzają się słupki prądowe np 6 A i więcej. Jak ktoś nie ma dużego zuzycia to płaci mniejszą stawkę. Jak ma np klimatyzację to płaci większy ryczałt. Czyli z jednej strony słupka jest prąd słabszy a z drugiej silniejszy. Słupek otwiera i zamyka wyłącznie obsługa...

Widziałem kempingi z opłatą 20 zł za prąd i 20 za psa... Też tam nigdy nie pojadę bo to zdzierstwo poniżej człowieczeństwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oszczędzanie na prądzie nie jest mile widziane, jednak w naszych warunkach krajowych różnie może być :). Więcej niż 10A nie musisz robić, nie rób mniej niż 6A. Możesz dać klientowi wybór. Np na większej parceli daj większy bezpiecznik - nazwij ją premium i będzie pięknie. Ja chętnie zapłacę za miejsce kilka zł więcej, a prądu do wiadra nie napuszczę.

Moja klima spokojnie idzie na zabezpieczeniu 6A, nie pamiętam ale chyba 600W ciągnie w trybie chłodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jacekzoo napisał:

Ewentualnie podlicznik do każdego gniazdka, tak mają w katowicach, tylko 3zł za kw to też złodziejstwo, za 3 doby stania zapłaciłem ponad stówe samego prądu ?

Paragon dali za te kwh? 

Znam camping z licznikami, gdzie płaci się co do grosza jak z elektrowni. Uczciwiej się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję na sprzedaż energii trzeba mieć licencje/koncesje, nie wiem jak to nazwać. Chyba że się przefakturuje jako np właściciel lokalu najemcy, ale bez narzutu, 1:1. W wypadku tego campu nie wiem jak to jest w przepisów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję, że takich campingów z infrastrukturą dla Camperów i przyczep powstanie w Polsce więcej...Myslę, że nie braknie Ci klientów z Polski czy Niemiec. Myusisz tylko pamiętać aby były dogodne miejsca do spuszczania szarej wody, pobierania wody pitnej bezpośrednio do pojazdu no i...porządne toaltey i prysznice w wystarczającej ilości i nie za żetony 5 PLN/minuta...to zraża... Ale jeśli chodzi o lokalizację  - bardzo dobra.Na pewno warto będzie tam się wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co do prądu to problem jest taki, że w PL do 40kW mocy płaci się stosunkowo dobre pieniądze za prąd a powyżej za sam abonament za prąd (bez zużycia) przyjdzie zapłacić mi np ponad 20tys pln rocznie! Dlatego z tym prądem jest problem w tym pięknym kraju... Muszę temat przemyśleć - chcę dołożyć instalację fotowoltaiczną na budynkach i to może pozwoli zwiększyć w jakiś sposób wydajność prądową instalacji na campingu ale jeśli dał bym po 10A na parcelę i jednocześnie by każdy włączył takie obciążenie to wywali bezpieczniki automatycznie... (zakłądając przyłącze na camping 40kW).

ps. co do marketingu to myślę oczywiście o stronie, pozycjonowaniu w google oraz reklamie w katalogach campingów - również ADAC i innych ogólnoeuropejskich. Jednak oficjalnie będę mógł chyba camping zarejestrować tylko jako pole namiotowe w urzędzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz, widać że się przygotowałeś. Szans na takie zużycie nie będzie chyba, że dasz 25zl za prąd na dobę. W czym problem aby na slupku było gniazdko z bezpiecznikiem np 4 i 10A? Zamykane przez Ciebie czy obsługę?

Latem nie każdy ma klimę (która wcale wiele nie zużywa, tylko często działa długo) a zimą też nie będziesz miał kompletu, który odpali po 2 farelki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.