Skocz do zawartości

Pomysł na camping w Wiślince (pomiędzy Gdańskiem a wyspą Sobieszewską)


romanewas

Rekomendowane odpowiedzi

No tak ale przyjadę goście z namiotem i powiedzą, że im parcela 100m2 niepotrzebna. Myślałem właśnie o małych parcelach rzędu 50m2 i dużych 100m2. Natomiast jak przyjadę znajomi camperem z drugimi z namiotem no to cóż - mogą wziąć dwie większe parcele albo jak zrobią rezerwację wcześniej to im ustawię po sąsiedzku:)

ps. Tak właśnie chcę zrobić - pełne uzbrojenie terenu do każdej parceli. 

ps2. Czy ktoś może mi powiedzieć jak Wasze doświadczenia z tymi "śladami" na parcelach - czy jest to niezbędne aby kamperem czy samochodem można było spokojnie stać czy mogę to pominąć skoro ziemia nawet po deszczach nie zamienia się w błoto?

Edytowane przez romanewas (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

24 minuty temu, romanewas napisał:

No tak ale przyjadę goście z namiotem i powiedzą, że im parcela 100m2 niepotrzebna. Myślałem właśnie o małych parcelach rzędu 50m2 i dużych 100m2. Natomiast jak przyjadę znajomi camperem z drugimi z namiotem no to cóż - mogą wziąć dwie większe parcele albo jak zrobią rezerwację wcześniej to im ustawię po sąsiedzku:)

Bez przesady. Na parcelowanych kempingach normalnie ludzie się rozstawiają z namiotami na parcelach. Ale jak chcesz możesz zrobić takie osobne pole na namioty bez wydzielania parceli w tym miejscu i już. Będzie taniej.

PS. Możesz pokazać link do google maps? Bo coś nie działa w pierwszym poście

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, jacek00 napisał:

Bez przesady. Na parcelowanych kempingach normalnie ludzie się rozstawiają z namiotami na parcelach. Ale jak chcesz możesz zrobić takie osobne pole na namioty bez wydzielania parceli w tym miejscu i już. Będzie taniej.

PS. Możesz pokazać link do google maps? Bo coś nie działa w pierwszym poście

https://goo.gl/maps/dHLj8WNSAsT2

 

Najazdy to zły pomysł na parceli - na ścieżce jak najbardziej. Mając płaski teren nie potrzeba najazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacja dokładniejsza tutaj: https://tinyurl.com/ybx3gpoc

Tak co do parceli to wydzielanie parceli może podnieść mi koszt o kilka % całej inwestycji ale jednak robi porządek i jak wskazywali powyżej koledzy np commander daje mi kontrolę nad tym kto gdzie stoi. Szczególnie, że jest to bardzo mała działka - jakieś 56m x 120m. Pytanie tylko czy np na takiej małej parceli rzędu 50m2 da radę stanąć mała przyczepka, mały camper lub VAN campingowy w razie W? No i ile % takich małych parceli w stosunku do normalnych zrobić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, romanewas napisał:

 Pytanie tylko czy np na takiej małej parceli rzędu 50m2 da radę stanąć mała przyczepka, mały camper lub VAN campingowy w razie W? No i ile % takich małych parceli w stosunku do normalnych zrobić?

 

Tego niestety nie przewidzisz. Raz przyjadą same wypasione kampery, a za tydzień sami tekstylni. Loteria.

Dla tego wg. mnie lepiej zostawić trochę luźnego terenu bez parcel. Jak się okaże zbędny, dorobisz parcele.

No i obowiązkowo zostaw kilka drzew, żeby można sobie było wybrać. Jeden woli słońce, drugi niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, BUMERANG napisał:

Tego niestety nie przewidzisz. Raz przyjadą same wypasione kampery, a za tydzień sami tekstylni. Loteria.

Dla tego wg. mnie lepiej zostawić trochę luźnego terenu bez parcel. Jak się okaże zbędny, dorobisz parcele.

No i obowiązkowo zostaw kilka drzew, żeby można sobie było wybrać. Jeden woli słońce, drugi niekoniecznie.

Tylko, że tam nie ma drzew, i nie ma za dużo terenu. Skoro do zagospodarowania jest jedynie działka 56 x 120 m? To nie jest za dużo. Trzeba przecież zrobić sanitariaty, drogę, kuchnię itp. Może z 20 miejsc parcelowanych będzie. Nie przejmowałbym się namiotami w takim wypadku. Jak ktoś wpadnie z namiotem to postawi się na parceli i już. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś małe drzewka - kilka większych też się znajdzie... Z tym, że np drzewko mi może wyjść w połowie drogi dojazdowej?:) Albo na środku parceli?:) Tam dokładnie jest chyba 56 x 124 to wychodzi mi z 40 parceli około na oko... Parcele mam plan porozdzielać tujami albo innym rodzajem szybkorosnącego żywopłotu. Tuje w sumie wyrosną wysokie - więc mogą cień dawać...

Edytowane przez romanewas (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, romanewas napisał:

Są jakieś małe drzewka - kilka większych też się znajdzie... Z tym, że np drzewko mi może wyjść w połowie drogi dojazdowej?:) Albo na środku parceli?:) Tam dokładnie jest chyba 56 x 124 to wychodzi mi z 40 parceli około na oko... Parcele mam plan porozdzielać tujami albo innym rodzajem szybkorosnącego żywopłotu. Tuje w sumie wyrosną wysokie - więc mogą cień dawać...

40 parceli 100 m2? A wziąłeś pod uwagę miejsce na drogę, zawrotkę, sanitariat, recepcję itp? Zobacz przykładowo kemping w Ciechocinku albo kemping w Puławach. Powierzchnia podobna. W Ciechocinku masz około 30 malutkich parceli. W Puławach około 15 parceli 100 metrowych. 

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga główna N-S + drogi dojazdowe do parceli E-W. Może zaniżyłem szerokość drogi - główna 4-5m a dojazdowe po 3m. Zawrotki nie planowałem:) Miejsce na sanitariaty, recepcję, parking i inne policzyłem. Jak pisałem - 40 to już razem duże i małe (czyli po 100 i po 50). To wstępna przymiarka - może ulec zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałbym się najazdu 40 ekip na raz, ale zawsze możemy się mylić. Takie mniejsze campingi robi się na zasadzie pętli która zaczyna się i kończy w bramie, wiedzie przez środek campingu i prosto z niej zjeżdża się na parcele. To chyba najmniejsza strata miejsca, jednocześnie jej szerokość to myślę min 3,5 - 4m. 

wiadomo, że nie zastosujesz wszystkich rad, bo to Twój camping, my z pozycji gościa (wymagającego) podpowiemy Ci, że wolimy abyś zostawił kawałek boiska, piaskownicy czy miejsce na ten basen i przyjmował mniej gości niż zrobił plac na 40 parceli i nic więcej.

Budując wiatę z możliwością zrobienia pełnych ścian na jesień / wiosnę z ogniskiem w środku przedłużasz sezon o ewentualne zloty czy spotkania czy po prostu rodzinki, które rozgrzeją się przy ogniu. Przy okazję dorobisz jak masz dostęp do taniego drzewa ogniskowego.

 

nie ukrywam, że nam również marzy się zrobienie campingu, pewnie jak wielu innym karawaningowcą :) nie wykluczam, że kiedyś dopniemy swego :)

Chodzi mi o coś takiego jak np Molo Osiek widoczne na fotce, z zaznaczeniem, że nie można dziadować tak jak oni i robić za małych parceli. Tam ledwo zmieściła się moja przyczepa z markizą, o samochodzie czy rowerach nie było mowy. DRAMAT!

nawet z satelity widać ścisk

image.png.363161738962bbfba493bc200b5a4192.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówisz o ver1? Ja myślałem o ver2... (sorry za jakość ale nabazgrałem na szybko długopisem coś :) Jeszcze dodam, że myślałem o pomocy w wyjeżdżaniu czy wjeżdżaniu ewentualnej klientom - mam mały traktorek ogrodniczy 4x4 więc jak coś to przyczepkę mogłbym wstawić/wystawić w minutę z dowolnej parceli :)

img15112018_024.jpg

Edytowane przez romanewas (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię o wersji 3, chodź 1 też jest dobra jeżeli masz dwa dobre wjazdy (a dwa ciężej upilnować - bezpieczeństwo głównie dzieci.

 

ja mówię o pętli - jakby rondo w koło campingu - po środku - może mieć kształt prostokąta, owalu, na środku i na zewnątrz parcele. Na takiej pętli jakby była utwardzona to dzieciaki mają szał - rowery, hulajnogi, rolki. Ale jak nie chcesz betonu, to przynajmniej rowery.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeden wjazd będzie a pętla w około to wtedy rzeczywiście mało już na te parcele zostaje... Parcele mają być duże więc zawracanie na nich powinno być możliwe nawet długim składem z przyczepą - to jeszcze chcę przeanalizować właśnie. Jednak ver 2 zabiera najmniej terenu na drogi dojazdowe. To jeszcze muszę przemyśleć zresztą... No a betonu nie chcę - jednak trawa ładniejsza niż beton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman...

Tak jak powiedział Marek parcela 80 metrów jest w sam raz. Ważne żeby to był prostokąt z krótszym bokiem do wyjazdu. Są przyczepy które mają ponad 8 metrów z dyszlem i nie mówię tu o dwuosiowych. Podobnie kampery. Na parcelę ma wejść przyczepa, przedsionek i samochód obok. To jest zwykle moje marzenie. Jak zostanie trochę miejsca na bałagan typu porzucone rowery, leżak dla królowej itd. bomba!

Przy podziale terenu myślę że z automatu gdzieś w narożnikach wyjdą Ci większe i mniejsze działki. To mogą być pola premium lub mini .... Klient wybierze. Nie martw się też tymi turystami namiotowymi, bo zapewniam cię, że nikt nie przyjedzie maluchem z namiotem typu Bolek i Lolek. Namiotowcy potrafią mieć dobytek rzędu 3,5X5 do tego baldachim stolik z krzesłami i jeszcze hamak. Na takiej parceli oszaleją ze szczęścia, bo będą wiedzieć, że jak wrócą z wycieczki to nikt im miejsca na samochód nie zastawi innym pojazdem albo nie rozbije kolejnego namiotu.

Zostaw proszę trawę. Jak jest gdzieś mokro to można to zdrenować.

Dla mnie sprawa najważniejsza to porządne sanitariaty bez żetonów i instalacja prądowa z 230V a nie np 190...po pomiarze.

No i cisza bez disco, hevvy, rapu itd. ma to jasno określać regulamin.

Cena za taki wypas rzędu 70-80 zł jest bardzo uczciwa za zestaw z 4 osobami. Podobnie jest z resztą na Orlinku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.