Skocz do zawartości

TRUMATIC - naprawa palnika


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
masz pokrętło od reg płomienia - zamocowane jest na pręcie stalowym, po zdjęciu obudowy zobaczysz że ten pręt wchodzi w otwór - jest to początek zaworu

 

własnie tam wlej kilka kropli oleju - nie żaden spray tylko zwykły olej przekładniowy lub silnikowy

 

ja pryskałem specyfikami i nie potrzebnie rozbierałem piecyk

 

poczekaj troche - potem poruszaj najlepiej sprawdz na drugi dzień jak olej wszędzie wleci

 

jak zacznie działać poprawnie to ma max 10 do piecyka się nie dotkniesz i bedzie smierdział przypalający się brud na obudowie aluminiowej - przy okazji wyczyśc piecyk

Jednak forum jest WIELKIE i warto powertować stronki z mądrościami naszych forumowiczów .

Ja miałem podobny objaw jak w poprzednich postach . Nie odpalał mi zasadniczy palnik , jedynie tzw. świeczka .

Zalałem olejem wspomniany zawór i ... DZIAŁA !!! :hehe:

 

Kilka kropel oleju ze strzykawki do zaworu sprawiło , że to ustrojstwo zaczęło działać .

Wytłumaczcie mi tylko co za sprawą tego oleju zostało naprawione lub uszczelnione ???

Oświećcie mnie bo teraz mnie ciekawość będzie zżerać .

 

[ Dodano: Sro 03 Mar, 2010 19:51 ]

Witam ! Zamieszczam moje pytanie do Panów z serwisu gazowego z Elcamp oraz odpowiedź .

Ze swojej strony dodam tylko , że powyższe rozwiązanie działa . Po zastosowaniu oleju 01.03 piecyk działa do chwili obecnej .

Jeszcze raz podkreślę , że warto czytać to forum.

-----------------------------------------------------------------

 

 

Witam ponownie .

 

Jeszcze raz przypomnę usterkę piecyka - TRUMATIC SL3002 oraz pod spodem przytoczę fragment postu z forum .

 

 

 

OPIS USTERKI -

 

----

 

Piecyk odpala się . W wizjerze (okienku) widać mały płomień tzw. świeczki.

 

(Nie fachowa nazwa chyba) Radiatory wygrzewają się do temperatury (?) , jednak jest ona na tyle niska , że mogę dotykać wspomnianych radiatorów gołą ręką . Mam wrażenie , że piecyk chodzi na 1 bez względu na to czy jest pokrętło ustawione na 1 lub kolejnych zakresach do 10 . Przy włączonym wymuszonym nadmuchu leci wręcz zimne powietrze .

 

Dodam , że piecyk był już odpalony i pracował ok.1 godziny . ----

 

 

 

Fragment postu z forum -

 

----

 

masz pokrętło od reg płomienia - zamocowane jest na pręcie stalowym, po zdjęciu obudowy zobaczysz że ten pręt wchodzi w otwór - jest to początek zaworu

 

własnie tam wlej kilka kropli oleju - nie żaden spray tylko zwykły olej przekładniowy lub silnikowy

 

ja pryskałem specyfikami i nie potrzebnie rozbierałem piecyk

 

poczekaj troche - potem poruszaj najlepiej sprawdz na drugi dzień jak olej wszędzie wleci

 

jak zacznie działać poprawnie to ma max 10 do piecyka się nie dotkniesz i bedzie smierdział przypalający się brud na obudowie aluminiowej - przy okazji wyczyśc piecyk ----

 

 

 

----------------------------------------------

Mail do Elcamp----

 

 

Nadmieniam , że zastosowałem w/w metodę w swoim piecyku . Palnik (główny) wreszcie odpalił !

 

Wszystko działa :-) wraz z regulacją skali 1 do 10 .

 

Proszę o proste wytłumaczenie . O co tu chodzi ?

 

Nie mam zamiaru wsadzać więcej łap do rzeczy na której się nie znam ale chciałbym znać przyczynę wcześniejszego , złego działania piecyka .

 

 

 

Pozdrawiam Arek

 

ODPOWIED┼╣ - ELCAMP

---------------------------

Witam ponownie

 

Miał Pan trochę szczęścia. Po prostu zawiesił się zawór. To dobra wiadomość. Zła jest taka, że tego typu usterka może się powtórzyć i zawór np. nie będzie dawał iskry ( to on jest odpowiedzialny za sterowanie zapłonnikiem).

 

Mam jednak nadzieję, że u Pana będzie funkcjonował długo.

 

 

Pozdrawiam,

 

Paweł Gmytryk

 

Kierownik Działu Serwisu

 

Centrum Campingowe Elcamp

 

[/b]--------------------------------------------------

To tyle z wymiany korespondencji z Elcamp'em .

 

Powyższym postem chciałem jedynie poinformować forumowiczów , którzy mieli , mają lub nie daj Panie ... będą mieli taki sam problem jak ja , o możliwości usunięcia tej usterki bez niepotrzebnego demontażu i rozbierania piecyka .

Zapewne trafią się przypadki skrajne , gdzie może olej nie pomoże ale jak życie pokazało warto najpierw spróbować od tego .

:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 1 rok później...

To ja odwieczerze temat.

1)Mam piecyk z zapłonem na baterie po odpaleniu dość długo słychać jeszcze przeskakująca iskrę. czy to normalne.

2)Czy piecyk może działać bez wentylatora (bez zasilania 12/220)

3)Jeżeli może działać bez zasilania, to skąd bierze powietrze doi spalania i na jakiej zasadzie dział bo wszystkie piece w domach z zamkniętą komora maja wentylator do spalin ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

1) http://forum.karawaning.pl/topic/7115-trumatic-sl-3002-iskra-przeskakuje-non-stop/

2) Oczywiście, ale dla 100 % pewności powinieneś podać nazwę i model pieca lub choćby jego fotkę, choć przypuszczam, że odpowiedzi to nie zmieni.

3) Nie ma fotki Twojego pieca, ale w znakomitej większości powietrze do spalania jest pobierane pod podłogą przyczepy i dociera do komory spalania grawitacyjnie. Wyjście spalin jest najczęściej rurą kominową biegnącą wzdłuż szafy, a wylot jest kominem umiejscowionym na dachu. Grawitacyjne zasysanie powietrza jest z oczywistych względów silniejsze, gdy palnik pieca rozpocznie pracę. Warunkiem prawidłowej pracy jest czysty wlot powietrza i całkowicie drożny przewód kominowy, co powinno być okresowo sprawdzane (możliwość zagnieżdżenia się owadów, nagromadzenia liści, pajęczyn itp.).

Przydatny temat :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jesteście wielcy. Nie wiem komu piwko postawić. Wlasnie od wczoraj walczę z trumą, która "grzała na niby". Stoimy wlasnie na camp66 pod Śnieżką i w nocy było dość chłodno. Okazało się, że nie zapałał się główny płomień a truma grzała wyłącznie " świeczką" (czerwonawy płomień w okienku). Przed chwilą wkroplilem do otworu zaworu kilka kropel oleju. Po chwili iskrownik zaczął tykać i zapalił się duży, niebieski płomień a w kamperze zrobiło się baaardzo przyjemnie. Raz jeszcze wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, Podczepię się pod temat. Mam właśnie na stole operacyjnym trumę C6002 z 2000r. Niby wszystko działa, niby buczy i dmucha, ale ciepełko z nawiewów ledwo zipie. Odkręciłem pokrywę palnika i zastałem taki widok jak na zdjęciu. Oprócz tej stopionej rurki w palniku znalazłem gumkę która chyba robi za antywybuch w kanale dolotowym powietrza do spalania. 

Czy ktoś może ma pomysł co tutaj się stało? Ta ameliniowa rurka jest stopiona od temperatury.Ktoś wie jak ta część wygląda w oryginale?

P_20190115_152118_vHDR_On.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Podłączę się do tematu. Problem z odpalaniem a mianowicie na początku wszystko jest ok tzn. iskrownik daje iskrę, zapala się świeczka po puszczeniu pokrętła w okienku zaczyna się "burza" tzn. zaczyna się pufanie, syczenie płomienia. Płomień bucha pomarańczowym kolorem. kiedy wcisnę pokrętło ponownie uspokaja się ale pali się tylko świeczka. wygląda tak jakby była zła mieszanka powietrza. Pewnie pierwszą rzeczą muszę się wczołgać od spodu i sprawdzić czy nic po zimie sie nie zapchało. sprawdzę dopływ powietrza.

W załączniku film pokazujący co się dzieje.

Poradzicie coś jeszcze co może być przyczyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzień dobry.

Mam zapytanie. Czy ktoś z szanownych forumowiczów wie gdzie można kupić palnik kompletny do pieca Trumatic 3002 nie za miliony. net przejrzany ,ebay,amazon.Może ktoś z forumowiczów posiada tak bezcenną dla mnie wiedzę. Ostatnio pewna firma oferowała i to bez termoparty za ponad 800 zeta. Inna oferowała kompletny za około 400 zeta ale już nie ma i nie wiadomo kiedy będzie.

Jestem tu nowu i pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, 

Może ktoś coś będzie wiedział o problemie z Truma Trumatic e2400, zanim zdecyduję się na demontaż pieca (jest zamontowany w takim miejscu na jachcie, gdzie trzeba się naprawdę nagimnastykować żeby go zdemontować) i wysłanie do serwisu. 

Objawy:

W momencie startu pieca po uprzedniej  kilkusekundowej pracy wentylatora prawidłowym objawem jest "dosyć głośny wybuch" który trwa ułamek sekundy co świadczy chyba o zapaleniu płomienia w piecu - tak było do jakiegoś czasu, nie było żadnego problemu z odpaleniem i późniejszą pracą pieca. Po zimie przy pierwszym odpaleniu ten "dosyć głośny wybuch"  trwający ułamek sekundy stał się kilkunasto sekundowy a nawet kilkuminutowy, huk ten zanikał po jakimś czasie, ale ciepłe powietrze z nawiewu było tylko w momencie kilkuminutowej głośnej pracy urzadzenia, w momencie gdy hałas znikał - piec tak jakby się studził, brak ciepłego nawiewu i po jakimś czasie znowu się odpalał, oczywiście wydając przy tym bardzo głośne "huczenie". Po paru restartach i nadziei że to ustanie, niestety praca pieca skróciła się do kilku sekund i piec się wyłącza (czerwona stale świecąca się dioda na panelu sterowania). Proszę o poradę gdzie szukać problemu - moje sugestie laika to komin? (podczas pracy pieca dało się zauważyć krople wody wydostające się z komina oraz wydaje mi się że nagrzewała się plastikowa obudowa pieca - wentylator?, a może iskrownik?)

Z góry dziękuję za pomoc, może ktoś miał taki przypadek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.