Skocz do zawartości

Tabbert princessa 2004r.


Bogusław

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj, instrukcja wiele Ci nie da, tam jak już są jedynie opisane podstawy podstaw. Pytaj tutaj na forum o konkretne rzeczy, na pewno albo znajdziesz rozwiązanie, albo uzyskasz pomoc. To nie statek kosmiczny i wszystkie przyczepy są w miarę podobnie zbudowane, używają podobnego wyposażenia czy elektrycznego czy gazowego, czy mechaniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz. Nie wiem od czego zacząć. Piecyk gazowy temperaturą nadpala szafę nie wiem czy jest zle zamontowany za głęboko w szafie ,jak powinien być podłączony podgrzewacz wody gazowy - czy bezpośrednio do ujęcia wody czy z tego zasilania co zlew przy palnikach gazowych . Jak powinno być rozprowadzone nawiew ogrzewania ,jak ustawiona osłona z wentylatorami żeby przekazywało ciepłe powietrze dalej

20181014_085648.jpg

20181014_085755.jpg

20181014_121229.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety te wszystkie ubytki były ukryte przez kobietę która sprzedawała. Mój błąd że przelałem pieniądze bez oglądania,a pózniej nie chciała ze mną rozmawiać. Napaliłem się na rocznik. Teraz muszę z tym żyć i remontować żeby doprowadzić do stanu używalności , dlatego szukam porad i jakiegoś opisu,instrukcji obsługi,zdjęć wnętrza jak powinno wyglądać wnętrze,łazienka,instalacja elektryczna.

Pozdrawiam Bogusław  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Bogusław napisał:

Niestety te wszystkie ubytki były ukryte przez kobietę która sprzedawała. Mój błąd że przelałem pieniądze bez oglądania,a pózniej nie chciała ze mną rozmawiać.

U umowę w jakiej formie spisaliście? Jeśli sprzedawany towar ma wady ukryte to należy go reklamować. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co bić piany, trzeba brać się do roboty albo iść do sądu - co kto woli.

Co do nadpalenia oglądnij dokładnie piecyk pod osłonami. Albo jest tak jak pisze Marti albo jest nieszczelność na przewodzie spalinowym lub obudowie pieca. Trzeba to jak najprędzej zweryfikować. 

Po za trumą sprawdź dokładnie czy nie ma jakiegoś zawilgocenia wewnątrz - to by było gorsze od tego nadpalenia.

Czytaj odpowiednie tematy na forum, wrzucaj konkretne fotki z opisem. My pomożemy, a ty dasz radę. Pomyśl jaką będziesz miał satysfakcję jak uporasz się w końcu ze wszystkimi mankamentami :palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Bogusław napisał:

Dziękuje za odpowiedz. Nie wiem od czego zacząć. Piecyk gazowy temperaturą nadpala szafę nie wiem czy jest zle zamontowany za głęboko w szafie ,jak powinien być podłączony podgrzewacz wody gazowy - czy bezpośrednio do ujęcia wody czy z tego zasilania co zlew przy palnikach gazowych . Jak powinno być rozprowadzone nawiew ogrzewania ,jak ustawiona osłona z wentylatorami żeby przekazywało ciepłe powietrze dalej

Witam!
Nie wnikam, jaka była cena tej przyczepy, ale już po tych kilku zdjęciach widzę, że zakres i koszt prac może być nie do przeskoczenia - prawdopodobnie nie przywróci przyczepie pierwotnych cech (pomijam w tej chwili sprawę, czy w ogóle warto). Piecyk wygląda na całkowicie oderwany od ścianki. Poza tym, ogrzewacz wody widoczny na zdjęciu nie jest oryginalnym wyposażeniem przyczepy. To zwykły przepływowy ogrzewacz domowy i do tego zabudowany w szafie. Ciekawe, jak rozwiązano wylot spalin i czerpanie powietrza potrzebnego do prawidłowego spalania gazu, ale coś cienko to widzę. Dobrze, że jeszcze nikt w tej przyczepie nie zaczadział, no i że cała się jeszcze nie spaliła.

PS

Porada (moim zdaniem)
Generalnie, to na Twoim miejscu porozmawiałbym czym prędzej z jakimś prawnikiem i starał się umowę anulować oraz odzyskać pieniądze. :hmm:
Dopóki tego nie wyjaśnisz, nic w przyczepie nie dotykaj, a tym bardziej nie przerabiaj.
Pozostanie z tym nabytkiem, zrodzi prawdopodobnie jeszcze wiele przykrych niespodzianek.
IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Bogusław napisał:

Mi naprawdę nie chodzi o krytykę zakupu,tylko o poradę.

Chyba dalej nie wiesz w co się mogłeś wpakować, ale ok Twoja decyzja Twoja kasa. Załóż temat w odpowiednim dziale no. "Remont przyczepy Tabbert"  i wklejaj fotki z usterkami. Albo może jakiś forumowicz mieszka blisko Ciebie to podjedzie i zobaczymy to na żywo ?

Edytowane przez Cezarr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.