Skocz do zawartości

Otwór w parapecie nad bakistą by ułatwić dostęp do zaworu gazu


mirmar

Rekomendowane odpowiedzi

Zainspirowany filmikami na YT karawaningowca z kiki świat zastanawiam sie poważnie nad wykonaniem otworu w parapecie nad bakistą by mieć dostęp do zaworu z wnętrza przyczepy. Zwłaszcza jest to istotne, że na dyszlu mam bagażnik rowerowy, który w zasadzie całkowicie uniemożliwia otwieranie bakisty i dostęp do zaworu gazowego kiedy rowery sa na bagażniku, więc zwłaszcza w trakcie dłuższych podróży i przystanków w trakcie jazdy od razu pojawia się konieczność używania gazu. W obecnej sytuacji oznacza to konieczność zdjęcia rowerów z bagaznika i dopiero wtedy mam dostęp do bakisty. Otwór zamknął bym jakąś zaślepką lub drzwiczkami rewizyjnymi lub w inny sposób. Co sądzicie o takim rozwiązaniu? A może sporo użytkowników cepek robi taki otwór rewizyjny bo to faktycznie chyba bardzo ułatwia życie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwór wykonałem otwornicą 125 mm, tak żeby pasował do zaślepki z systemu wentylacji który szczelnie  go zamyka. Taka średnica jest wystarczająca żeby wygodne zamknąć zawór butli. W zaślepkę wstawiłem tą część co wyciąłem ze środka. Czeka mnie jeszcze dotoczenie listwy maskującej aby to estetycznie wykończyć.

20181110_105731.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę by zrobić otwór kwadratowy lub prostokątny o wymiarach zbliżonych do Twoich, skoro są wystarczające, i zamykać go wyciętym kawałkiem ale na jego krawędziach przymocować listwę T-eową, najlepiej drewnopodobną w kolorze zbliżonym do okleiny parapetu

2P-front.jpg

 

Obawiam się tylko o dokładność cięcia pod kątem 45 stopni by na łączeniach w narożnikach to estetycznie wyglądało, bo wystarczy minimalnie zgubić kąt i listewki się nie będą zgrywały w narożu i będzie to ciężko skorygować by estetycznie wyglądało.

Ewentualnie zamiast listwy Teowej aluminiowej przymocować jakąś zwykła listewkę drewnianą bo w razie czego łatwiej byłoby dopieścić te łączenia, a potem to wybejcować pod kolor okleiny parapetu. Coś w tym stylu

listwa-drewniana-plaska-sciany-elewacje-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz też bym zrobił kwadratowy ze względu na prostsze wykończenie np. listwami maskującymi MDF. Chociaż nie jest dla mnie problemem obróbka okrągłego otworu, bo mam odpowiednie narzędzia ale jakoś nie mogę się za to zabrać, chyba w myśl zasady, że prowizorki żyją najdłużej:D zostanie tak pewnie do momentu sprzedaży:lol:

zd_24.jpg

Edytowane przez KlAn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.