Skocz do zawartości

Przyczepa usiadła


wiadro7

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich.

Mam przyczepę towarową neptun n5 146 city kupioną w lutym tego roku. Użyłem ją może z 5 razy wożąc między innymi rolki papy max 7 rolek po 40 kg. Przyczepa ma ładowność 413 kg. No i tak się składa że usiadła jakieś 2 cm. Nie wiem czy to nie czasem  objaw ułożenia przykładowo wałków skrętnych. Ale jeżeli nie to co może być przyczyną.

Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kupując taką "zabawkę" trzeba brać poprawkę na jej jakość.Lepiej zakupić SAM z papierem i cieszyć się pancernością. Reklamuj. Oś nie powinna siadać ewidentnie jest  babol.Jaka tam jest oś? A dane papierkowe można sobie wsadzić w plecak od tych wydmuszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależało mi na lekkiej przyczepie i małej tą można postawić  pionowa wsunąć dyszel i schować do komórki. ,,Sam" chciałem kupić, byłem nawet u paru osób to były modele na wykończeniu. Oś podobna do ,,Knott" 4 wałki gumowe w środku wahacz. Niczym się nie różni od innych modeli na wałkach skrętnych. Brałem pod uwagę, że może nie wejść 413 kg dlatego brałem mniej, inaczej był wziął 14 rolek z merlina jednym kursem. Reklamacje raczej można wsadzić między bajki, odpowiedź będzie że przeciążyłem przyczepę.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zareklamujesz to się nie dowiesz. Oś knotta wsadziłem znajomemu do przyczepki SAM bo sobie zażyczył od neptunka oś i już 4 rok gania nic się nie dzieje ale my gumy wymieniliśmy na nowe bo oś była używana i także widać było i czuć spore luzy. Neptun montuje osie knota ale one są jakby inaczej wykonane być może są to jakieś niskiej jakości elementy.Unieś przyczepkę i zerknij jak koła w powietrzu będą czy znacznie opadną, wówczas sprawdź luz na gumach jeżeli to ich wina to będzie widać. Łapiąc za koło wyczujesz luz na gumach.

Swoją drogą pokusilbym się o wykonanie według swojego projektu cepki pod te dokumenty.A  to komuś odsprzedać.Niestety te nowe cepki są liche i na pokaz. W tamtym roku sąsiad kupił nową branderup xl 1205 o ładowności chyba 700kg. Przywiózł równo z burtami suchego drzewa.za 3cim kursem roznitowały się okucia burta-rama. Pomyśl nad wykonaniem sam, nie musi być ciężka ale zrobiona z normalnych materiałów i wykorzystać oś tą co masz lub kupić coś z resorem.

Edytowane przez Mati43 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powinno być, Ty posiadasz neptunka z tymi malutkimi kółkami 12cali chyba? Jeżeli tak, to te osie takie są.Neptun N5 był jeszcze na 13 i ona miała oś z wałkami skrętnymi a ta malutka miała jak pamiętam nie wałki  a kwadratowe i one lubią się układać jak im pasuje.Chyba że coś zmienieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.