Jump to content
Sign in to follow this  
wiadro7

Przyczepa usiadła

Recommended Posts

wiadro7

witam wszystkich.

Mam przyczepę towarową neptun n5 146 city kupioną w lutym tego roku. Użyłem ją może z 5 razy wożąc między innymi rolki papy max 7 rolek po 40 kg. Przyczepa ma ładowność 413 kg. No i tak się składa że usiadła jakieś 2 cm. Nie wiem czy to nie czasem  objaw ułożenia przykładowo wałków skrętnych. Ale jeżeli nie to co może być przyczyną.

Pozdrawiam  

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mati43

Niestety kupując taką "zabawkę" trzeba brać poprawkę na jej jakość.Lepiej zakupić SAM z papierem i cieszyć się pancernością. Reklamuj. Oś nie powinna siadać ewidentnie jest  babol.Jaka tam jest oś? A dane papierkowe można sobie wsadzić w plecak od tych wydmuszek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
wiadro7

Zależało mi na lekkiej przyczepie i małej tą można postawić  pionowa wsunąć dyszel i schować do komórki. ,,Sam" chciałem kupić, byłem nawet u paru osób to były modele na wykończeniu. Oś podobna do ,,Knott" 4 wałki gumowe w środku wahacz. Niczym się nie różni od innych modeli na wałkach skrętnych. Brałem pod uwagę, że może nie wejść 413 kg dlatego brałem mniej, inaczej był wziął 14 rolek z merlina jednym kursem. Reklamacje raczej można wsadzić między bajki, odpowiedź będzie że przeciążyłem przyczepę.    

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mati43

Jeżeli nie zareklamujesz to się nie dowiesz. Oś knotta wsadziłem znajomemu do przyczepki SAM bo sobie zażyczył od neptunka oś i już 4 rok gania nic się nie dzieje ale my gumy wymieniliśmy na nowe bo oś była używana i także widać było i czuć spore luzy. Neptun montuje osie knota ale one są jakby inaczej wykonane być może są to jakieś niskiej jakości elementy.Unieś przyczepkę i zerknij jak koła w powietrzu będą czy znacznie opadną, wówczas sprawdź luz na gumach jeżeli to ich wina to będzie widać. Łapiąc za koło wyczujesz luz na gumach.

Swoją drogą pokusilbym się o wykonanie według swojego projektu cepki pod te dokumenty.A  to komuś odsprzedać.Niestety te nowe cepki są liche i na pokaz. W tamtym roku sąsiad kupił nową branderup xl 1205 o ładowności chyba 700kg. Przywiózł równo z burtami suchego drzewa.za 3cim kursem roznitowały się okucia burta-rama. Pomyśl nad wykonaniem sam, nie musi być ciężka ale zrobiona z normalnych materiałów i wykorzystać oś tą co masz lub kupić coś z resorem.

Edited by Mati43 (see edit history)

Share this post


Link to post
Share on other sites
wiadro7

Podnosiłem niedawno przyczepę ale koło nawet nie drgnęło. Żeby się ruszył wahacz muszę się porządnie zaprzeć. Na osi są takie blaszki które trzymają gumy one są trosze przekręcone wraz z wahaczem, po jednej i drugiej stronie tak samo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mati43

Tak powinno być, Ty posiadasz neptunka z tymi malutkimi kółkami 12cali chyba? Jeżeli tak, to te osie takie są.Neptun N5 był jeszcze na 13 i ona miała oś z wałkami skrętnymi a ta malutka miała jak pamiętam nie wałki  a kwadratowe i one lubią się układać jak im pasuje.Chyba że coś zmienieli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...